• Z wizytą w Kluczewie

          • Dnia 28 XI klasy 2c i 3a z wychowawczyniami panią Renatą Kardzis i Heleną Marszał były na wycieczce klasowej. Odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Kluczewie. Dzieci miały okazję obserwować jak się wykuwa podkowy, wyrabia masło, doi krowę czy wyrabia nici na kołowrotku. Mogły opiekować się królikami, nakarmić kozy i napić się mleka prosto od krowy. Atrakcją był przejazd na przyczepie podłączonej do traktora. Gospodarze przygotowali pyszny poczęstunek - rogaliki prosto z pieca i gorącą herbatę. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek.Następnie uczniowie udali się do wytwórni bombek w Stodolsku. Obserwowali etapy powstawania ozdób choinkowych. Miały też okazję je kupić. Każde dziecko otrzymało pamiątkową bombkę ze swoim imieniem.Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone i  pełne wrażeń. Wyjazd ten na długo pozostanie w ich pamięci.

            Renata Kardzis

          • Zabawa andrzejkowa w klasie I c

          • 24 listopada 2022 roku w klasie I c odbyła się zabawa andrzejkowa. Dla pierwszoklasistów był to wyjątkowy dzień w kalendarzu szkolnych zajęć, który na długo pozostanie w ich pamięci. Wróżby przygotowane przez wychowawcę, pobudzały wyobraźnię, uczyły kreatywności, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą. Pierwszoklasiści mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki – imię przyszłego wybranka. Nie zabrakło także tradycyjnej wróżby z butami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne wpływające pozytywnie na budowanie relacji między rówieśnikami i integrację zespołu klasowego, a wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy, był doskonałą okazją do nauki zasad kulturalnego zachowania przy stole. Było wiele zabawy  radości i uśmiechu.

            Czesława Malinowska-Kenyeres

          • BohaterON – włącz historię! 

          • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować uczniów,  bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

            W miesiącu październiku w naszej szkole przeprowadzono lekcje historii za pomocą  infografiki,  metodą 5W+H w klasach 8. Uczniowie oglądali film o Powstaniu Warszawskim, odpowiadali na krótkie pytania dotyczące  filmu a także dyskutowali w grupach na temat powstania. Szkoła w ten sposób upamiętniła znacznik na mapie historii Powstania Warszawskiego. Koordynatorami projektu byli  p. Anna Ostek oraz p. Damian Wentland. 

            Nasze dyplomy :)

          • Spotkanie z fizjoterapeutką

          • 21.11.22 r. dzieci z klasy 1a oraz 2a odwiedziła pani Agata Braun – fizjoterapeutka. Głównym celem naszego spotkania było zapoznanie uczniów z tajnikami zawodu fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nasz gość nie tylko opowiedział uczniom, na czym polega jego praca, kim są jego pacjenci, ale także zaprezentował sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych. Pani Agata zwróciła szczególną uwagę na konieczność dbania o prawidłową postawę ciała dzieci oraz ich aktywność fizyczną. Pokazała także ćwiczenia ogólnorozwojowe, które kształtują nasz cały organizm. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pani Agaty, a na zakończenie wręczyły jej podziękowania oraz kartkę z okazji Dnia Życzliwości, który obchodziliśmy właśnie tego dnia.

            Dominika Porianda

             

          • "Moje drzwi do Narnii"

          • Klasa 5c w ramach omawiania lektury S.C. Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" pod okiem nauczycielki Magdaleny Kornobis wykonała projeky " Moje drzwi do Narnii". Zadanie wywołało sporo emocji i spotkało się z entuzjatycznym przyjęciem. Poniżej rezultat pracy uczniów klasy Vc.

            Magdalena Kornobis

          • Obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • PRACE PLASTYCZNE

            Na kółku plastycznym dla klas 1-3 uczniowie rozmawiali o  barwach ojczystych i symbolach  narodowych. Poniżej efekty naszych działań plastycznych.

            Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień.

            Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste.

                                                                                                                                                        Czesław Janczarski

            W tym roku uczniowie wykonali prace plastyczne różnymi technikami.

            Uczniowie klasy 3A tworzyli flagę polski  techniką frotażu.

            W klasie 3B tworzyliśmy imię potworka literowego a następnie rysowaliśmy go  w technice pastelowej.

            Natomiast w klasie 3C została zastosowana faktura i powstały piękne flagi polski na obchody z okazji święta 11 listopada.

            Klasy 4 za pomocą suchych pasteli przedstawiły godło POLSKI.

            Klasy 5 wykonały flagę POLSKI ukazując różne faktury.

            Klasy 6 zmierzyły się perspektywą zbieżną przedstawiając symbolikę POLSKI.

            Katarzyna Muszałowska-Jagielnik

            KONCERT PATRIOTYCZNY W WYKONANIU UCZNIÓW KLAS 1 - 3

            UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH MIEJSKCH

            Szkoła "DO HYMNU"

            Apel przygptowany przez uczniów klasy VIA pod kierunkim pani Magdaleny Kornobis

            Dnia 10.11.20222 klasa 6a wraz z wychowawcznią Magdaleną Kornobis przygotowała przedstawienie pt. Dzieci z Wrześni aby przypomnieć , że nawet bardzo młodzi ludzie mieli swój udział w walce o niepodległość. Przedstawienie miało wydźwięk patriotyczny i wychowawczy. Uczył, że w listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej. Na różne sposoby  starali się zaszczepić w kolejnych pokoleniach  świadomość narodową, rozwijając różnorodne formy samokształcenia i starając się bronić języka polskiego w szkolnictwie. Jedną z takich form był  strajk dzieci z Wrześni, które w 1901 sprzeciwiły się  akcji germanizacji.

          • SZPIKOWA PACZKA

          • Uczniowie klas 1-3 z SP nr 2 w Świebodzinie włączyli się w tym roku w akcję „Szpikowa Paczka”. Przez cały tydzień dzieci przynosiły do szkoły różne produkty na paczki świąteczne dla podopiecznych fundacji „Dar Szpiku” - pacjentów z oddziału Onkologii i Hematologii w Poznaniu oraz ich rodzin. Wśród zebranych produktów znalazły się między innymi: artykuły spożywcze i papiernicze, środki czystości, kosmetyki, gry i zabawki.

            Mamy nadzieję, że te nasze drobne gesty choć na chwilę pozwolą zapomnieć o chorobie, a na twarzach dzieci pojawi się uśmiech.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się dobrem i przyłączyli się do akcji!! Pomaganie mamy we krwi!

            Dominika Porianda