• ZAPISY NA OBIADY ROK SZKOLNY 2022/2023

• Drodzy Rodzice ,

Aby zapisać dziecko na obiady w roku szkolnym 2022/2023 należy dopełnić następujących formalności:

1.Pobrać deklarację ze strony szkoły lub osobiście u intendenta codziennie w godz.7.00-14.00.

2.Wypełnić deklarację (proszę o przemyślaną decyzję ponieważ deklaracja będzie zobowiązaniem do korzystania z obiadów przez cały rok szkolny, możliwość rezygnacji w szczególnych przypadkach po wcześniejszym zgłoszeniu u intendenta).

3.Dostarczyć do intendenta szkoły wypełnioną deklarację lub przesłać jej scan dokumentu na adres e-mail: intendent@sp2sw.pl najpóźniej do DNIA 02.09.2022r (piątek) do godziny 14.00.

4.Opłaty za obiady dokonywane będą za pomocą aplikacji 4parents bezgotówkowo lub gotówką u intendenta do 10-tego każdego miesiąca.

5. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 609650970.

OBIADY BĘDĄ WYDAWANE OD 05.09.2022r.

Anna Ciechanowicz

intendent

Deklaracja_zapisu_dzieci_na_obiady_PL.docx

Deklaracja_zapisu_dzieci_na_obiady_UK.doc

• Realizujemy program Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła bierze udział w rządowym projekcie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to ogólnopolski program pod patronatem MEiN, skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży, by wspierać edukację opartą na kompetencjach przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 173 100 zł nasza szkoła zakupiła m.in.:

Drukarka 3D wraz z akcesoriami, długopisy do druku trójwymiarowego

Zostanie wykorzystana na zajęciach technicznych. Drukarki 3D coraz częściej wykorzystywane są w medycynie, budownictwie czy do codziennych potrzeb. Wykorzystanie jej na lekcjach pozwoli kształtować wyobraźnię dziecka, ale też pozwoli na ostęp ucznia do nowoczesnych technologii.

Stacja lutownicza

Wykorzystywana będzie na zajęciach technicznych. Umiejętności jej obsługi przyda się szczególnie osobom, które chcą samodzielnie konstruować, naprawiać i majsterkować.

Klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami

Wykorzystywane będą na zajęciach matematycznych, informatycznych, robotyki. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie odkrywać prawa fizyki i matematyki. Klocki kształtują i rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz logiczne myślenie.

Klocki do nauki programowania

Pakiet narzędzi do nauki przedmiotów STEAM będzie angażuje uczniów do zdobywania podstawowej wiedzy z zakresu robotyki poprzez udział w kreatywnej zabawie polegającej na budowaniu robotów i rozwiązywaniu przedstawionych problemów za pomocą wskazówek. Uczniowie uczą się wykorzystywać nowo zdobytą wiedzę, aby osiągnąć cel, który został przedstawiony w zadaniu.

Roboty edukacyjne

Interdyscyplinarne zestawy Photon wprowadzą uczniów w świat nowoczesnych technologii. Poznają podstawy programowania i rozwiną umiejętności kodowania, programując robota i tworząc własne systemy sztucznej inteligencji. Uczniowie mogą zobaczyć i przetestować, jak technologie działają w praktyce, co przekłada się na bardziej świadome korzystanie z nich.

Sprzęty do pracowni kulinarnej oraz robótek ręcznych

Dotacja pozwoliła na zakup m in. mebli kuchennych, lodówki, kuchenki, mikserów, opiekacza, robota wielofunkcyjnego oraz niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Uczniowie będą mogli wykazywać się zdolnościami kulinarnymi, wykorzystując do tego nowoczesne urządzenia. Zakupiliśmy także maszyny do szycia z akcesoriami, zestawy do robótek ręcznych oraz krosna tkackie. Pod opieką nauczycieli będą nabywać podstawowe umiejętności krawieckie i kucharskie.

Nagłośnienie z akcesoriami oraz sprzęt studyjny do nagrywania, aparat fotograficzny, statyw, mikrofon kierunkowy, mikroport z akcesoriami, gimbał, zestaw oświetleniowy

Nagłośnienie to nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany na zajęciach teatralnych, sportowych, wokalnych, polonistycznych. Będzie wykorzystywany do imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły.

Obecnie przygotowywane są pracownie, aby od września realizować zajęcia, które pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Będziemy więc eksperymentować, wykonywać praktyczne zadania, ćwiczyć i uczyć się przez zabawę !