Życzenia z okazji Dnia Dziecka
Dzieci dzieciom ślą życzenia
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie klasy 7a projektowali proste pocztówki w ToonyTool. To darmowy internetowy kreator kreskówek i narzędzie do tworzenia krótkich scenek komiksowych oraz memów. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga rejestracji. Zapraszam do obejrzenia efektów pracy uczniów.
Małgorzata Keklak
10
Lody z okazji Dnia Dziecka
- 12
To lubię! Nasze pasje i zainteresowania #12 GENEALOGIA
Biwak klasy VIB
W dniach 20 – 22 maja uczniowie klasy 6b odpoczywali na biwaku w Łagowie Lubuskim.
Były wspólne zabawy, podchody, spacery oraz wspólne posiłki. Wszyscy wrócili zdrowi i zadowoleni.
„Spędziliśmy bowiem cudowne chwile razem na łonie natury. Była to zarazem doskonała okazja ku lepszemu poznaniu się. Biwak jest już za nami, ale piękne wspomnienia pozostaną na zawsze.”
Uczniowie klasy 6b
23
Niezapomniany pobyt w zielonej szkole
W dniach 20,21,22 maja 2024r. ponad stuosobowa grupa uczniów z klas czwartych i piątych naszej szkoły, wraz z opiekunami, przebywała w Łasku – niewielkiej i malowniczej miejscowości w województwie zachodniopomorskim – w ośrodku Farma Kalina, uczestnicząc w tzw. zielonej szkole.
Trzy dni wspólnego wypoczynku było połączeniem spędzania czasu na łonie natury z zajęciami rozwijającymi samodzielność i umiejętności społeczne. Uczniowie korzystali z szerokiej gamy atrakcji, które w formie zabawy uczyły nowych sprawności. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta doskonale bawili się i rozwijali swoje zdolności, uczestnicząc pod okiem doświadczonych instruktorów m. in. w zajęciach pracowni ceramicznej czy kulinarnej. Wielu udało się też złowić pierwszą rybę podczas wędkowania w niewielkim urokliwym jeziorze, graniczącym z Farmą Kalina. Niezapomnianych wrażeń i emocji dostarczyły też dzieciom inne rozrywki, takie jak: park linowy, ścianka wspinaczkowa, paintball laserowy, pływanie po jeziorze kajakami oraz łodzią żaglową.
Doskonała organizacja zajęć, wspaniale wyszkolona kadra ośrodka, pyszne posiłki zapewniły uczniom cudowne i pożyteczne spędzenie czasu wspólnego wypoczynku oraz pozwoliły oderwać się od szkolnej rutyny.
Wychowawczynie i wychowawcy klas 4 i 5
25
"Oto nasze mamy, które bardzo kochamy"
Dnia 28 maja w klasie 2a odbyła się lekcja otwarta, na którą zaproszone zostały mamy. Uczniowie pilnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, a mamusie miały możliwość obserwacji swoich pociech podczas pracy. Pod koniec zajęć dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, zaprosiły także rodziców do wspólnego tańca. Każde dziecko wykonało dla swojej mamy bukiet oraz przepiękny portret.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Mamom za udział w zajęciach.
Dominika Porianda
To lubię! Nasze pasje i zainteresowania #11
To lubię! Nasze pasje i zainteresowania. #10
Fascynuje mnie świat zwierząt, jego bogactwo i różnorodność.Ostatnio absorbują mnie PATYCZAKI, ciekawe r oślinożerne owady. Dostałam je razem z terrarium od uczennicy klasy V a, Amelki. Swoją nazwę patyczaki zawdzięczają budowie, która przypomina patyki czy gałązki (dzięki temu doskonale wtapiają się w otoczenie). Patyczaki zielone (rogate) żywią się liśćmi roślin, np. jeżyn, malin, dębu, róży, leszczyny, a czarne (straszyki diabelskie) jedzą tylko ligustr – liście krzewu ozdobnego, z którego tworzy się żywopłoty. W Polsce najbardziej popularny jest patyczak rogaty (jest łatwy do hodowania i świetnie nadaje się na pierwsze zwierzątko w domu).
Wystarczy wyłożone torfem lub kokosową włókniną szklane terrarium lub akwarium. Wnętrze wypełniamy patykami i gałązkami z liśćmi (pożywienie), tak aby umożliwić patyczakom wspinanie się podczas linienia. Gałązki z liśćmi wkładamy do pojemnika z wodą. Terrarium zakrywamy gazą lub siatką i nawilżamy spryskując wnętrze wodą.
Obecnie w gabinecie mamy dziewięć patyczaków (czarne doczekały się potomka). Maluch jest bardzo mały i często nie można go odnaleźć wśród liści. Patyczaki budzą ogromne zaciekawienie uczniów. Kilkoro uczniów otrzymało ode mnie patyczaki i założyło w domu swoją hodowlę.
Te małe owady nie są piękne, nie są zwierzątkami do przytulania, a jednak fascynują. Są idealne do oglądania. Można śledzić ich zachowanie, jak jedzą liście, jak rosną, czyli linieją. Uczniowie na przerwach z uwagą przyglądają się patyczakom, poszukują ich wśród liści, chcą potrzymać na ręce. I chętnie pomagają mi opiekować się nimi – wymieniamy podłoże, z parku przynosimy pożywienie. A w czasie wakacji zabierają szkolne patyczaki do domu. Okazuje się, że ten mały świat zwierzęcy może fascynować i być nauką odpowiedzialności, dbania i opiekowania się zwierzętami. Samo obserwowanie patyczaków sprawia przyjemność i radość, uspokaja, rozbudza ciekawość, zachęca do zdobywania wiedzy. I to jest piękne. Cieszy mnie, że swoim zainteresowaniem „zaraziłam” wielu uczniów.
Jolanta Szepielewicz – nauczyciel biologii
15
TO LUBIĘ! Nasze pasje i zainteresowania #9
ŚWIĘTO MAMY w klasie 2c
"Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie MAMY"
Wilhelm Raabe.
Dzień Mamy to wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności i miłości za ich codzienny trud i poświęcenie. W środę 22 maja 2024r., uczniowie klasy 2c uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty. Zaproszonym mamom zaprezentowały wierszyki, piosenki. Składając życzenia, wręczyły samodzielnie wykonane laurki i upominki. Mamy nie kryjąc wzruszenia, oklaskiwały występy swoich pociech. Był to wyjątkowy dzień. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.
Czesława Malinowska-Kenyeres
8
Animacje z okazji Dnia Matki
Scratch jest największą na świecie społecznością zajmującą się programowaniem dla dzieci i prostym w użyciu językiem programowania, który pozwala dzieciom tworzyć gry i animacje. Tworząc w Scratchu, dzieci uczą się kreatywnego myślenia, współpracy i systematycznego rozumowania. Uczniowie klasy 5a już drugi rok programują w scratchu. Tym razem przygotowali proste animacje z okazji Dnia Matki. Zapraszam do obejrzenia ich projektów pod adresem https://scratch.mit.edu/studios/35206076
Małgorzata Keklak
Dzień Mamy w IIIa
Dnia 23.05.2024r. w klasie III a odbyła się klasowa uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przygotowały mamom montaż słowno- muzyczny oraz piękne upominki- obrazki ze swoim zdjęciem, filiżanki do kawy własnoręcznie zdobione, portrety mamy, opisy i życzenia. Wzruszone mamy brały udział w konkursach. W nagrodę i mamy i dzieci częstowały się cukierkami. Spotkanie było bardzo wzruszające.
Krystyna Gruslis
3
Avatarowe portrety
Awatar jest to najczęściej graficzna, cyfrowa postać, pod jaką użytkownik występuje w świecie wirtualnym. Bardzo często awatar jest synonimem zdjęcia profilowego. Uczniowie klasy 7a i 6a podczas lekcji informatyki tworzyli swoje własne awatary korzystając z Avatar Maker. Powstała ciekawa galeria portretów. Spróbuj rozpoznać swoich kolegów i koleżanki ze szkoły.
Małgorzata Keklak
3
Praca na krosnach tkackich
Uczniowie klas piątych podczas lekcji techniki poznali budowę tkanin i dzianin. Poznając włókna i ubrania rozwijali swoją kreatywność i precyzję pracując na krosnach tkackich.
Pracownia techniczna została wyposażona w krosna tkackie dzięki przystąpieniu szkoły do projektu Laboratoria przyszłości.
Małgorzata Czajkowska
23
OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK
Nasza szkoła bierze udział w OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK !!! Zapraszamy wszystkich uczniów do głosowania.
Nabór uzupełniający
"Sztuka ma bardzo duże znaczenie w moim życiu i nie wyobrażam sobie bez niej życia"
"Od zawsze jedną z moich pasji było rysowanie. Przez wiele lat chodziłam na zajęcia plastyczne w ŚDK. Teraz uczę się sama, szukając inspiracji w otaczającym mnie świecie. Kocham rysować martwą naturę oraz portrety. Bardzo lubię też odtwarzać obrazy znanych malarzy. Tworzę zarówno kredkami, ołówkiem jak i markerami oraz farbami. Malowanie daje mi bardzo dużo satysfakcji i radości. Rysując, przelewam swój emocje i uczucia na papier lub płótno. Sztuka ma bardzo duże znaczenie w moim życiu i nie wyobrażam sobie bez niej życia."
Marysia Gyża , 7a
Marysia nie tylko pasjonuje sie rysowaniem. W domu hoduje patyczaki - już wcześniej o nich pisała. Marysia jest zawodniczką szkolnego zespołu piłkarek ręcznych. Marysia należy do najlepszych uczennic w naszej szkole. Marysia pełni funkcję sztandarowej w poczcie sztandarowym. :)
O krok od zwycięstwa! - FINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Ze srebrnymi medalami wróciły nasze piłkarki ręczne z finału wojewódzkiego, który odbywał się w piątek 10 maja 2024 w Słubicach. Zabrakło niewiele. Pierwsza połowa to koncert perfekcyjnej gry w obronie i skutecznych rzutów w ataku co powoduje, że na przerwę nasze szczypiornistki schodzą z 4-bramkową przewagą. W drugiej połowie wkradło się kilka błędów – podań, rzutów czy kozłowania, co szybko i skrzętnie wykorzystały przeciwniczki przeprowadzając kontrataki. Wyrównana walka i wielkie emocje trwały do ostatniej minuty. Niestety w końcówce lepszą skutecznością rzutową wykazały się Słubiczanki wychodząc na 2-bramkowe prowadzenie.
Jednakże na pochwałę należy wyróżnić cały zespół, dziewczęta bardzo profesjonalnie pokazały, że są godnym na szczycie województwa partnerem i że elementy techniczne i taktyczne w piłce ręcznej są im dobrze znane. GRATULACJE!!
Wyniki meczów naszej drużyny: z SP-3 Gubin 17:7, z SP-1 Słubice 11:13.
Kolejność końcowa finału:
I miejsce – SP-1 Słubice
II miejsce – SP-2 Świebodzin
III miejsce – SP-1 Żary
IV miejsce – SP-3 Gubin
Dziewczęta wystąpiły w składzie oraz zdobyte bramki: Martynienko Marharita, Borowiak Hanna, Czerwona Iga, Gyża Maria - 2, Haidai Daryna - 11, Kośmider Maja - 5, Kwolik Lena - 1, Tymczyszyn Ola - 5, Wawrzyniak Martyna – 2, Fabiś Maja – 3, Kotarska Monika, oraz bramkarki: Napierała Alicja i Khonenko Ania.
Opiekunowie zespołu: Jarosław Algierski i Zbigniew Jaroszewicz
PIRAMIDY MATEMATYCZNE w klasie 2 c
Nauka matematyki nie musi być nudna, dlatego w ramach urozmaicenia tradycyjnych zadań, uczniowie klasy 2 c rozwiązywali i budowali piramidy matematyczne, utrwalające mnożenie i dzielenie.
Piramida matematyczna to wspaniała zabawa połączona z nauką. Jej celem jest utrwalanie tabliczki mnożenia. Rozwija u dzieci zdolność do myślenia i zapamiętywania. Uczy wytrwałości, wzmacnia koncentrację i pomaga przezwyciężać trudności w procesie uczenia się.
Zadaniem dziecka jest dopasowanie działań do wyników. Gdy zadanie zostanie wykonane prawidłowo, otrzymujemy imponującą piramidę. Dzieci polubiły ten rodzaj ćwiczeń.
Czesława Malinowska-Kenyeres
52
Archiwum Aktualności