• Centrum Nauki Kopernik - eksperymenty, konstrukcje do samodzielnego wykonania w domu. Ekperymentuj samodzielnie #Kopernikwdomu

Strona internetowa Centrum Nauki Kopernika, m in. publikacje popularno - naukowe oraz filmy demonstrujące różne zagadnienia naukowe oraz animacje o naszej planecie i układzie słonecznym

Multimedialny program „Poznajemy nasze drzewa i krzewy” jest częścią ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. Celem autorów było stworzenie motywującego i atrakcyjnego narzędzia do nauki oraz kształtowanie i doskonalenie umiejętności rozpoznawania wybranych gatunków drzew i krzewów. Interaktywny program multimedialny, poruszający zagadnienie bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem drzew, to narzędzie umożliwiające „samoedukację”, zarówno nauczycieli jak i uczniów na terenie całej Polski.

Kids Should See This (anglojęzyczny z polskimi napisami) - Inteligentne filmy dla ciekawskich umysłów w każdym wieku. Mnóstwo sprawdzonych, bezpiecznych, ciekawych, różnorodnych filmów dla dzieci na wiele tematów. Serwis dla ciekawych świata dzieciaków, który chętnie podejrzą też rodzice. Filmy podzielono na kategorie: nauka, technologia, kosmos, zwierzęta, natura, jedzenie, DIY (zrób to sam), muzyka, sztuka, animacja.

Europeana Collections jest platformą zapewniającą dostęp do ponad 50 milionów pozycji cyfrowych – książek, muzyki, dzieł sztuki i innych – z narzędziami do wyszukiwania i filtrowania. Zawiera kolekcje tematyczne z zakresu sztuki, mody, muzyki, fotografii oraz I Wojny Światowej, wzbogacone o galerie, blogi i wystawy. Europeana współpracuje z tysiącem europejskich archiwów, bibliotek i muzeów, aby udostępniać dziedzictwo kulturowe dla nauki i zabawy. Materiały dostępne są w języku angielskim.

KANAŁY YouTube

Uwaga! Naukowy Bełkot - profesjonalnie podana konkretna wiedza i źródła w opisach filmów.

Emce kwadrat  - kanał popularnonaukowy, ale o bardzo praktycznym na co dzień wyborze tematów.

Kasia Gandor – opowiada o ciekawostkach ze świata nauki, klimacie, zdrowiu, w bardzo przystępny sposób, często obalając popularne mity.

Crazy Nauka - największy blog popularnonaukowy.

Kanały YouTube anglojęzyczne z polskimi napisami (można poćwiczyć język angielski)

TeDed – bogactwo animacji na wiele różnych tematów – nauki ścisłe i przyrodnicze, filozofia, sztuka i kultura, psychologia, zdrowie i wiele innych.

BBC Ideas – skarbnica filmów dla ciekawych świata niezależnie od wieku. Krótkie filmiki, dzięki którym można poszerzyć wiedzę o świecie i mimochodem poćwiczyć angielski.

Kurzgesagt - In a Nutshell – fantastyczne animacje prezentujące tematy z dziedzin nauk takich jak astronomia, nauki o człowieku, biologia i inne.