• Anioły - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Na kółku plastyczno-krawieckim zostały wykonane pierwsze prace krawieckie-anioły. Uczennice poznały budowę i zasady użytkowania maszyny do szycia, zasady i regulamin pracowni. Na zajęciach również omówiliśmy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku oraz  jak dbać o powierzone narzędzia i przybory.  Do wykonania anioła zostały użyte różne narzędzia podręczne: nożyczki, szpilki, igła do szycia ręcznego, mydło krawieckie, centymetr. Mamy już zaplanowane kolejne pomysły do zrealizowania, za niedługo się nimi pochwalimy :-)

K. Muszałowska-Jagielnik

• Poszukiwana liczba

• Uczniowie klasy VB na podsumowanie działu z matematyki Własności liczb naturalnych wykonywali plakaty pt. „Zaginęła Liczba!”. Na plakacie należało podać „rysopis” czterocyfrowej liczby, który pozwoli na jej odgadnięcie. W opisie liczby musiały znaleźć się cechy dotyczące tej liczby, np. podzielności, czy jest pierwsza czy złożona, jakie zależności są między jej cyframi itd. Uczniowie zadanie wykonali bardzo dobrze, wykazali się dobrą znajomością tematu oraz kreatywnością.

Poniżej najciekawsze prace.

Renata Ociepa

• Ekologiczna choinka

• Konkurs na ekologiczną choinkę zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Nagrody otrzymały klasy 4A, 5B, 5C, 6B i 8A.

Dziękujemy klasom za udział i piękne, a przede wszystkim ekologiczne choinki.

• Wspólne kolędownie

• Wieloletnią tradycją szkoły jest wspólne śpiewanie kolęd. W ostatni dzień zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną uczniowie spotykają się w auli szkolnej na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa prezentuje, wcześniej wylosowaną, kolędę przed szkolną społecznością. W tym roku szkolnym przed szkolna społecznością swoją kolędę wykonali uczniowie z Ukrainy, uczęszczający do oddziału przygotowawczego.

• Konkurs plastyczny  ,,Mój pluszowy Miś ” – rozstrzygnięty!

• Miś to najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci niezastąpiona przytulanka. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia jak co roku odbył się konkurs plastyczny. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać swojego pluszowego Misia. W konkursie brały udział chętne dzieci z klas I –III. Na konkurs wpłynęło 65 niezwykłych prac wykonanych różnorodnymi technikami. Bardzo trudno było wybrać te najciekawsze. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Dzieci po raz kolejny wykazały się kreatywnością, niezwykłą inwencją twórczą i starannością.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kreatywności w wykonaniu prac i zapraszamy do udziału za rok.

Danuta Olek, Joanna Krych

• Andrzejki w klasie 5B - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Tegoroczne andrzejki w  klasie 5B obchodziliśmy w nietypowy sposób. Zwyczajowe wróżby połączyliśmy z pieczeniem gofrów. Było to możliwe dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. W ramach programu w szkole zakupiono sprzęt gospodarstwa domowego (gofrownice, miski itp.). Przygotowania rozpoczęliśmy już kilka dni wcześniej. Dzięki nieocenianej pomocy rodziców udało się zdobyć sprawdzony przepis na gofry. Wspólnie podzieliliśmy się zakupem składników oraz przygotowaniem gofrów. Gofry udały się  przepysznie!

Po skończonej pracy i zjedzeniu wszystkich gofrów przyszedł czas na zabawę. Przygotowane przez Jasia i Olę andrzejkowe wróżby  przypomniały nam o tradycji i obrzędach ludowych. Można było przekłuć papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowaliśmy magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukaliśmy swojej szczęśliwej liczby itp.

Wszystkim nam bardzo podobał się ten nietypowy sposób spędzenia czasu w szkole i chętnie to powtórzymy.

Uczniowie klasy VB

• Wycieczka do Janowca 5B i 5C

• 24 października uczniowie klasy VB i VC byli w Janowcu w Karczmie Taberskiej w Akademii Cioci Joli na warsztatach „ Od ziarenka do bochenka”. W czasie zajęć Ciocia Jola opowiedziała  jak powstaje chleb oraz na czym polega praca w polu i jak wiele trudu wymaga przygotowanie bochenka chleba. Własnoręcznie uformowali bochenek i gotowy, jeszcze cieplutki chlebek zabrali do domu, żeby pochwalić się przed rodziną!

Gdy chlebki były w piecu Ciocia Jola zabrała uczniów w świat krumskich gospodarstw opowiadając o tradycjach Regionu Kozła. Dzieci tańczyły śpiewały, a także uczyły się ludowych przyśpiewek. Oprócz kulinarnych warsztatów mogły podziwiać otaczającą ich przyrodę, a także pospacerować w strumieniu wyłożonym kamieniami różnej wielkości.

Ciocia Jola poczęstowała gości pysznymi naleśnikami i jeszcze smaczniejszą zupą pomidorową. Każdy mógł zjeść ile tylko chciał.

Wyjazd do Janowca bardzo uczniom się podobał i jeszcze raz tam chętnie wrócą.

Wychowawczynie klasy VB I VC

Małgorzta Kocot-Rejniak, Renata Ociepa