• DZIEŃ CHŁOPAKA

• ​​​​30 września w Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszej szkole obchody rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. W klasach organizowano gry i zabawy, konkursy, składano życzenia i wręczano chłopcom upominki. Były też wyprawy na lody i do kina. W wielu  klasach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla wszystkich chłopców z klas 4 - 6 nie lada prezent! Każdemu z nich wręczyły bon  na jedno dodatkowe nieprzygotowanie do lekcji z dowolnego przedmiotu z ważnością przez cały rok szkolny 2023/2024! Dziękujemy pani Katarzynie Porzucek za pomoc w realizacji  tego pomysłu.

Wszystkim chłopcom dużym i małym składamy najserdeczniejsze życzenia.

• Dzień Chłopka w 4A

• Obchody klasowego Dnia Chłopaka w klasie 4a odbyły się w wyjątkowej atmosferze. Po poczęstunku przygotowanym przez rodziców dziewczynki przeprowadziły serię zabaw na świeżym powietrzu oraz wręczyły swoim kolegom upominki. Były konkursy z nagrodami, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim chłopcom życzymy spełnienia marzeń, a dziewczynkom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomysłowości.

Wychowawca klasy Anna Gancewska

• 2A poznaje układ słoneczny

• W ostatnim tygodniu roboty Photon pomagały uczniom klasy 2a w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy. Podczas pierwszych zajęć utrwaliliśmy układ słoneczny, sprawdziliśmy także, która planeta pokonuje najdłuższą drogę wokół Słońca. W Międzynarodowy Dzień Kropki wytyczaliśmy i programowaliśmy drogę, którą musiał pokonać robot.

Dominika Porianda

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. W całym tygodniu poprzedzającym Dzień Kropki, na lekcjach oraz przerwach odbyło się  wiele zabaw i atrakcji, które miały za zadanie pomóc dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Co robiliśmy:

- na lekcjach plastyki uczniowie malowali kropki, które wyeksponowane zostały w Szkolnej Galerii w budynku A

- we wszystkich klasach na lekcjach języków obcych dzieci pracowały w oparciu o teksty z książeczki  “The Dot” czyli “Kropka”

- wychowawcy klas na lekcjach wychowawczych przeprowadzili lekcję o kreatywności, wierze we własne możliwości oraz odkrywaniu talentów, również w oparciu o książeczkę „Kropka”

- na korytarzu szkolnym była „Foto-Ramka”, w której można było zrobić sobie wesołe zdjęcia

- na każdej lekcji uczniowie ozdabiali boisko szkolne malując kolorowe kropki kredą

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów

Katarzyna Radziewicz, Marta Peltz

Dzień Kropki to dzień na odkrywanie ukrytych talentów. Każdy z nas jest wyjątkowy i potrafi stworzyć coś ciekawego. Na zajęciach plastyki uczniowie stworzyli kropki według własnego pomysłu.

Katarzyna Porzucek

Dzień Kropki w klasie 3a

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klasy 3a ubrali się w kropki. Wykonali prace plastyczne w kolorowe kropki i barwne mandale.  Szkolny dziedziniec ozdobiły pięknymi kropami narysowanymi kolorową kredą.

Krystyna Gruslis

Fotki w kropkkach

Dzisiaj na matematyce także rządziły kropki. Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania zapisane na kolorowych kropkach. Dziewczęta i chłopcy z  5b i 6b ćwiczyli rachunki pamięciowe, a z 7a i 7b rozwiązywali zadania związane z liczbami. Rozwiązaniem zadań były liczby, do których należało dopasować litery i odczytać zakodowane hasło: ODKRYWAJ I ROZWIJAJ SWOJE TALENTY, TY TEŻ JE MASZ!

Renata Ociepa

• 09.09.2023 NARODOWE CZYTANIE

• W piątek,8 września, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie przygotowanej przez zespół nauczycieli języka polskiego.Lekturą 12. odsłony akcji jest Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, dlatego, dostosowując poziom do wiedzy i kompetencji uczniów, podjęto decyzję, że w naszej szkole przeczytany zostanie obszerny fragment innego utworu Elizy Orzeszkowej, a mianowicie noweli Dobra pani.Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą.Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

Ewa Wójcik