• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Apel przygotowała klasa VI b pod kierunkiem pani Jolanty Kowalczyk.

Apel z okazji  Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja przygotowała klasa VIB pod kierunkiem pani Jolanty Kowalczyk

• Lubuski Konkurs Recytatorski - eliminacje

• 8 kwietnia w Bibliotece Publicznej odbyły się powiatowe eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2022, organizowanym przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.
            Sześcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę : 5- kl.1-3 , 1- kl.7.
            Po przesłuchaniu 44 uczniów szkół podstawowych powiatu świebodzińskiego Rada Artystyczna Przeglądu Powiatowego nominowała  Laureatów do udziału w Finale Wojewódzkim. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
            I kategoria wiekowa - 3 osoby:
            - Paweł Marczenia kl.3B
            - Aleksandra Ostrowska kl 3B
            III kategoria wiekowa - 2 osoby
            - Nikola Frątczak kl.7 A
            Opiekunem/instruktorem grupy była Beata Gordzelewska, współpracująca z wychowawcami kl. 1-3 oraz polonistą Markiem Skrzypczakiem.

Beata Gordzelewska

• Potwierdzenie obecności na obiadach

• Szanowni Rodzice,

w związku z egzaminami klas ósmych, które odbędą się w dniach 24-25-26 MAJA 2022r.(są to dni wolne od nauki) informujemy , że w tym czasie jest możliwość spożycia posiłku przez dziecko na terenie stołówki szkolnej. Wobec tego proszę o potwierdzenie obecności lub nieobecności dziecka w tych dniach na obiadach sms-m z imieniem, nazwiskiem dziecka oraz klasą na numer tel.609650970.

Proszę o określenie się i przesyłanie informacji do dnia 04.05.2022r.

Intendent SP2

• Ósmoklasiści w Seco - Warwick

• 11 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 8 e wraz z wychowawcą panem Markiem Skrzypczakiem oraz nauczycielką doradztwa zawodowego panią Renatą Janik wybrali się w ramach orientacji zawodowej do firmy Seco – Warwick w Świebodzinie. Dwugodzinna wizyta w tym zakładzie pracy dostarczyła ósmoklasistom wielu informacji na temat warunków oraz specyfiki pracy w firmie produkującej różnego rodzaju piece przemysłowe. Gospodarze – pracownicy firmy przygotowali zwiedzającym wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli hale produkcyjne i obserwowali zakład pracy w ciągu produkcyjnym. Duże wrażenie zrobiła zwłaszcza wizyta w zakładowym laboratorium, w którym uczniowie mogli obserwować wiele efektownych doświadczeń chemicznych. Ponadto została zaprezentowana ósmoklasistom niezwykle interesująca prelekcja na temat historii, asortymentu  produkcyjnego oraz perspektyw rozwojowych firmy.

Po wizycie w Seco – Warwick uczennica 8 e Urszula Wawrzyniak stwierdziła: „Uważam, że wycieczka zawodoznawcza była bardzo ciekawa, ponieważ mogliśmy zobaczyć realia pracy w nowoczesnej fabryce. Dowiedzieliśmy się też wiele na temat produkcji pieców przemysłowych wytwarzanych w Świebodzinie. Bardzo podobały mi się przygotowane specjalnie dla nas eksperymenty chemiczne.”

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z odbytej wycieczki.

Marek Skrzypczak

3. Piaskowski Stanisław;
            4. Wojciechowski Franciszek.
          • Konkurs recytatorski

• W dniu 01.04 w auli szkolnej odbył się szkolny angielsko - niemiecki konkurs recytatorski. W konkursie wzięło udział 70 uczniów z klas 2-7. Konkurs odbył się w dwóch etapach klasy 2-4 oraz 5-7. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Nauczycielki języków obcych

• Powitanie wwiosny przez uczniów klasy 2c

• 21 marca 2022r. klasa 2 c wybrała się na wycieczkę do Wilkowa z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wcześniej dzieci przygotowały swoje kukły Marzanny, które zgodnie z tradycją zostały spalone w ognisku. Uczniowie piekli kiełbaski w ognisku, był też słodki poczęstunek. Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki, kolorowanki o tematyce wiosennej. Wszyscy doskonale się bawili na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły po takim dniu pełnym atrakcji z uśmiechem na twarzy i w doskonałych humorach.

Beata Gwozdowska i Małgorzata Adamiec

• Konkurs recytatorski uczniów klas 1 - 3

• W naszej szkole 1 marca 2022 roku odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3. Mogło wziąć udział w nim po 3 uczniów z każdej klasy. Ogółem uczestniczyło w nim 15 uczniów. Jury w składzie : Beata Gordzelewska, Renata Kardzis, Renata Janik wysłuchało i oceniło recytację wierszy. W klasach trzecich wygrał Paweł Marczenia, drugie miejsce zajęła Katarzyna Branicka, a trzecie Maja Łuczak i Aleksandra Ostrowska. W klasach drugich wygrał Stanisław Michalski, drugie miejsce zajęła Liliana Madej, a trzecie Alicja Łapkowska. W klasach pierwszych zwyciężyła Ewa Bujniewicz, drugie miejsce zajęłą Lena Sawka, a trzecie Amelia Adam. Wśród nich zostało wybranych 6 laureatów (Paweł Marczenia, Katarzyna Branicka, Maja Łuczak, Aleksandra Ostrowska, Ewa Bujniewicz ), którzy 7 marca 2022 reprezentowali SP 2 w gminnych Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych organizowanych przez Świebodziński Dom Kultury. Natomiast Nikola Frątczak z kl.7 A była reprezentantką klas 4 – 8 . Aleksandra Ostrowska z klasy 3 B została w nich nominowana przez Radę Artystyczną do następnego - powiatowego etapu prezentacji recytatorskich. Odbył się on 16 marca 2022 w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.

Beata Gordzelewska