Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas dla uczniów i ich rodziców, a przede wszystkim wyjątkowy dla ósmoklasistów, którzy po wielu latach nauki opuścili mury naszej szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego, przekazanie Sztandaru młodszym uczniom oraz ślubowanie absolwentów. Podczas akademii głos zabrali uczniowie z klasy pierwszej oraz klasy siódmej, którzy podziękowali starszym kolegom za wspólnie spędzony czas i życzyli dalszych sukcesów. Ważnym momentem uroczystości jest wręczenie nagród dla najlepszych uczniów oraz dla najlepszych sportowców. Długoletnią tradycją szkoły jest dodatkowe wyróżnienie uczniów, którzy na swoich świadectwach mają wyłącznie oceny bardzo dobre i celujące i zachowanie wzorowe. Ci uczniowie zostają wpisani do Złotej Księgi. Jest to Księga, której początki sięgają początku lat siedemdziesiątych. Kolejnym ważny punktem jest uhonorowanie najlepszego absolwenta szkoły, który otrzymuje nagrodę burmistrza Świebodzina. Oficjalną część pożegnania absolwentów zakonczyło odśpiewanie hymnu szkoły i wyprowadzenie Sztandaru. Następnie absolwenci zaprezentowali się w części artystycznej, w której podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas w murach Dwójki.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!