W piątek 24 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole XXIV Wiosenny Turniej gry w „Dwa Ognie” klas 4. o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie. Zawody rozegrano w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”, propagującego zdrowy styl życia.
W turnieju wzięło udział 7 zespołów reprezentujących 6 szkół podstawowych. Były to: SP 1 Świebodzin, SP 3 Świebodzin, SP 6 Świebodzin, SP Smardzewo, SP Szczaniec oraz dwie drużyny z SP 2 Świebodzin. Pierwszą drużynę stanowili uczniowie klas 4., natomiast drugi zespół składał się z uczniów Oddziału Przygotowawczego narodowości ukraińskiej.
O godzinie 9.00 Turniej otworzyła Pani Dyrektor mgr Beata Mrozowicz, która powitała uczestników i życzyła bezpiecznej i dobrej zabawy w sportowym duchu. Po części organizacyjnej przystąpiono do rozgrywek. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Czas trwania meczu to 10 minut. Każda drużyna rozegrała 6 spotkań, a łącznie odbyło się 21 meczy.
WYNIKI SPOTKAŃ:
Po zakończeniu gier i podsumowaniu punktów, najlepsza okazała się reprezentacja SP 2 Świebodzin (1 zespół), która, mimo, iż wygrała tyle samo meczy co SP 6, zdobyła większą liczbę „małych punktów”.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:
1 MIEJSCE : SP 2 Świebodzin
2 MIEJSCE : SP 6 Świebodzin
3 MIEJSCE: SP Szczaniec
4 MIEJSCE: SP 1 Świebodzin
5 MIEJSCE: SP 2 (zespół ukraiński)
6 MIEJSCE: SP 3 Świebodzin
7 MIEJSCE: SP Smardzewo
Zakończenia turnieju dokonał Dyrektor SP 2 Pan mgr Marian Wieczorek, który pogratulował uczestnikom wspaniałej, sportowej rywalizacji oraz wręczył medale zawodnikom trzech najlepszych drużyn i dyplomy dla wszystkich zespołów. Brązowe medale przypadły zawodnikom SP Szczaniec, srebrne dla SP 6 Świebodzin. Nagrodę główną Turnieju, Puchar Przechodni oraz złote medale, Dyrektor wręczył zwycięzcom zawodów, reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzinie. Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymali też słodkie upominki.
W XXIV Wiosennym Turnieju gry w „Dwa Ognie” wzięło udział 140 uczniów klas 4.
Turniej przygotowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego SP 2 w Świebodzinie:
mgr Jacek Algierski
mgr Arkadiusz Krepski
J.Algierski, A. Krepski;
zdjęcia A.Krepski, B. Czarnuszewicz