Aktualności

          • DZIEŃ SENIORA

          • W ramach realizacji Programu Wychowawczego i Kalendarza Szkoły uczniowie klasy 3 A i 3 B pod kierunkiem wychowawczyń p.A. Szumskiej i p.H. Marszał z okazji Dnia Seniora wykonali dla podopiecznych Domu Pobytu Dziennego HOMINI w Świebodzinie laurki z życzeniami od wszystkich uczniów szkoły. Jesienne stroiki to wspólna praca  poszczególnych uczniów klas 1-8 podczas zajęć rewalidacyjnych i logopedycznych z p. B.Gordzelewską i J.Krych. Zostały one przekazane Seniorom 3 października 2022r. podczas wizyty w placówce opiekuńczej. Gromkie 100 lat, życzenia  i podziękowania z ciasteczkami dla dzieci wprawiły  wszystkich w dobry humor. Seniorzy dziękowali dzieciom i nauczycielom za pamięć i odwiedziny. 

            Beta Gordzelewska

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dnia 7 października 2022r. uczniowie klas drugich i trzecich Naszej Szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w  12 Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs znajomości tabliczki mnożenia zorganizowany przez uczniów klasy IIIA dla wszystkich uczniów i dorosłych odwiedzających w tym dniu Szkołę. Nie tylko słodkie nagrody mobilizowały uczniów do konkurencji, ale przede wszystkim chęć zmierzenia się z postawionym zadaniem.

            Helena Marszał

          • Dzień Chłopaka w 8B

          • Uczennice klasy 8b po raz ostatni miały okazję wspólnie wykazać się kreatywnością, planując prezenty z okazji Dnia Chłopaka. W tym roku szkolnym świętowanie jest ważne dla ósmoklasistów, ponieważ to właśnie wspomnienia z ostatniego roku w szkole podstawowej zapadną na długo w pamięć przyszłym absolwentom.Dziewczęta wykorzystały okazję i wykazały się inicjatywą. Wykonały własnoręcznie ilustracje związane z każdym z kolegów oraz upiekły ciastka. Wspólne świętowanie dało możliwość przypomnieć zabawnych momentów z życia klasy, a także podkreślenia pozytywnych cech uczniów, które wywołują uśmiech na twarzach chłopców i dziewcząt.

            Ewa Wójcik

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W 5C!

          • Dzień Chłopaka, Dzień Chłopca - święto obchodzone 30 września przez nastolatków w Polsce, bardzo popularne wśród uczniów. W klasie 5 C obchodziliśmy go wyjątkowo 4 października. W tym tym dniu byliśmy w Max Kinie na filmie pt. „Jak zostać samurajem”. Później poszliśmy do restauracji Limonka, gdzie rozsmakowaliśmy się przepysznym jedzeniem np. sałatkami, frytkami własnej roboty, burgerami czy pizzą. Po posiłku poszliśmy na plac zabaw na którym zorganizowaliśmy zabawy dla wszystkich integrujące klasę. Dziewczęta nie zapomniały także o upominkach dla chłopców. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

            Małgorzata Kocot-Rejniak

          • Sprzątanie świata

          • W drugiej połowie września klasa 8b przyłączyła się do 29. edycji akcji Sprzątanie świata. Uczniowie porządkowali tereny spacerowe w południowej części miasta oraz pas zieleni wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej ze Świebodzina do Chociul. Działania przyniosły efekt w postaci 10 worków odpadów zebranych w ciągu 3 godzin lekcyjnych.Działania miały na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz uświadomienie, jak należy dbać o swoją małą ojczyznę.

            Ewa Wójcik

          • Sprzątanie świata

          • W Polsce od 29 lat  trzeci weekend września to czas na Sprzątanie świata.

            W tym roku spośród uczniów naszej szkoły do akcji przystąpiły dzieci z klas 1-3 oraz uczniowie z oddziału przygotowawczego. Najmłodsi zajęli się terenem w pobliżu szkoły. Dzieci z zapałem poszukiwały śmieci, by choć trochę zapełnić worki. Starały się segregować znalezione odpady pamiętając, że plastik wkładamy do żółtego worka, szkło do zielonego, papiery do niebieskiego, a pozostałe śmieci do czarnego.

            Grupa nieco starszych ukraińskich dzieci, pod opiekąpani Edyty i pani Olgi, udała się do Parku Dworcowego, by tam posprzątać świat.  Na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie będzie co zbierać, jednak wnikliwe przeszukanie parku zaowocowało zebraniem sporej ilości śmieci. Dzieci bardzo sumiennie wykonały zadanie.

            Szkoda, że ciągle są wśród nas ludzie, którzy nie potrafią posprzątać po sobie i nie dbają o wspólne mienie. Mam nadzieję, że uczestnicy Sprzątania światanigdy nie będą należeć do tej grupy.

            Dziękujemy zastępcy kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnejpani Darii Kołodziejek za wyposażenie dzieci w jednorazowe rękawiczki i worki.

            Alina Szumska

          • Europejski Dzień Języków

          • Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jest to coroczne święto języków i zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa pozwala osiągnąć większe wzajemne zrozumienie pomiędzy kulturami, stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu i promuje wielojęzyczność  na terenie całej Europy. Nasi uczniowie zachęceni przez nauczycieli języków obcych przygotowali różne językowe projekty i flagi, aby podkreślić znaczenie tej jedności i wielokulturowości. Przecież w końcu „Język łączy ludzi”.

            Mirosława Rzepecka

          • "Szczęśliwy numerek"

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiegi i za zgodą Dyrektora Szkoły, od 15 wrzesnia ruszyła akcja "Szczęślwy numerek".  

            Wszystkich zainteresowanych proszę o zapoznanie się z regulaminem akcji.

             

            Regulamin "Szczęśliwego numerka"

            w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

            1. „Szczęśliwy numerek” – to losowany automatycznie przez dziennik Librus każdego dnia numer z dziennika.

            2 „Szczęśliwy numerek” losowany jest każdego poprzedzającego dnia o godzinie18:00 i widoczny jest na szkolnej stronie dziennika elektronicznego Librus.

            3. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:

            - odpowiedzi ustnej na ocenę,

            - pisania niezapowiedzianych kartkówek.

            Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

            Nauczyciel może poprosić o napisanie na następnej lekcji kartkówki z dnia, w którym uczeń był z tego zwolniony.

            4. „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia od:

            - pisania zapowiedzianych lub przełożonych kartkówek, sprawdzianów czy prac klasowych,

            - wykonywania prac domowych (pisemnych i ustnych), z których uczeń może być oceniany,

            -  braku zeszytu przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika bądź zbioru zadań.

            5. „Szczęśliwy numerek" nie chroni od negatywnych uwag z zachowania i nie upoważnia do łamania regulaminu szkoły.

            6. Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą klasy bądź dyrektorem szkoły może zawiesić udział ucznia (uczniów) w „Szczęśliwym numerku" ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed, po lub w czasie lekcji.

            7. „Szczęśliwy numerek” jest opcją jedynie dla uczniów systematycznie realizujących obowiązek szkolny.

            8. „Szczęśliwy numerek” nie dotyczy lekcji wychowania fizycznego.

            9. „Szczęśliwy numerek” nie będzie losowany w terminie trzech tygodni przed klasyfikacja półroczną i roczną.

            10.  „Szczęśliwy numerek” zostanie aktywowany od dnia 15 września 2022 roku aż do odwołania.

          • DZIEŃ KROPKI kraetywność-zabawa-odwaga

          • Dnia 15 września 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań które, pomagają dzieciom odkryć talenty i poznać ich mocne strony. W tym dniu odbyła się pogadanka na temat książki pt. The Dot którą napisał Peter Reynolds. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali kropkowane prace. Kreatywność mogliśmy także zaobserwować na korytarzach szkoły – przystrojone drzwi sal lekcyjnych za pomocą kropek oraz w ubraniach. Za udział w kreatywnych zabawach uczniowie otrzymali dyplomy. Korytarze szkoły ozdobiły prace uczniów wykonane na lekcjach plastyki.

            Małgorzata Kocot-Rejniak

          • Narodowe Czytanie 2022

          • Wpisując się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania i całym sercem popierając idę popularyzowania polskiej literatury narodowej nauczyciele poloniści Szkoły Podstawowej nr 2 odczytali uczniom dwie ballady Adama Mickiewicza. Klasy 4-6 wysłuchały Powrotu taty, natomiast klasy 7-8 odsłuchały Świtezianki. Oba teksty należą do kanonu lektur obowiązkowych i należą do tomiku Ballady i romanse, którego wydanie uznane jest za początek polskiego romantyzmu.

            Magdalena Kornobis

          • Zebranie rodziców uczniów oddziału przygotowawczego

          • Zebranie dla rodziców uczniów oddziału przygotowawczego

            odbędzie się 14.09.2022 r. o godzinie 16:30 w sali 4B.

             

            Збори для батьків, діти яких навчаються в українському класі (4, 5, 6 кл.),

            відбудуться 14.09.22 р.о 16.30 в аудиторії4в (жовтий корпус, 1 поверх).

            З повагою, адміністрація школи.

            Edyta Kowalczyk-Brodzińska

          • Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

          • 1 września to dzień rozpoczęcia roku szkolnego, ale także rocznica wybuchu II wojny światowej i
            Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie klasy 3b reprezentowali
            naszą szkołę na uroczystości obchodów tej smutnej rocznicy na świebodzińskim cmentarzu. Razem z
            kombatantami i przedstawicielami lokalnych władz oraz kilkoma mamami, polskie i ukraińskie dzieci
            odwiedziły kwatery żołnierzy, tablicę ofiar zbrodni katyńskiej, Pomnik Weterana, Pomnik Nekropolii
            Kresowych. Uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty. Udział w uroczystościach był wyjątkową lekcją
            historii, a dla kombatantów obecność dzieci stała się powodem do wzruszeń i nadzieją, że wartości
            patriotyczne, którym poświęcili swoje życie, nie będą zapomniane.

            Alina Szumska

        • ZAPISY NA OBIADY ROK SZKOLNY 2022/2023
          • ZAPISY NA OBIADY ROK SZKOLNY 2022/2023

          • Drodzy Rodzice ,

            Aby zapisać dziecko na obiady w roku szkolnym 2022/2023 należy dopełnić następujących formalności:

            1.Pobrać deklarację ze strony szkoły lub osobiście u intendenta codziennie w godz.7.00-14.00.

            2.Wypełnić deklarację (proszę o przemyślaną decyzję ponieważ deklaracja będzie zobowiązaniem do korzystania z obiadów przez cały rok szkolny, możliwość rezygnacji w szczególnych przypadkach po wcześniejszym zgłoszeniu u intendenta).

            3.Dostarczyć do intendenta szkoły wypełnioną deklarację lub przesłać jej scan dokumentu na adres e-mail: intendent@sp2sw.pl najpóźniej do DNIA 02.09.2022r (piątek) do godziny 14.00.

            4.Opłaty za obiady dokonywane będą za pomocą aplikacji 4parents bezgotówkowo lub gotówką u intendenta do 10-tego każdego miesiąca.

            5. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 609650970.

            OBIADY BĘDĄ WYDAWANE OD 05.09.2022r.

            Anna Ciechanowicz

            intendent

            Deklaracja_zapisu_dzieci_na_obiady_PL.docx

            Deklaracja_zapisu_dzieci_na_obiady_UK.doc