Uczniowie klasy 3a wykonali walentynkowe zakładki do książek jako upominki dla Walentynki. Chętnie się nimi obdarowali.
Krystyna Gruslis
Uczniowie klasy 3a wykonali walentynkowe zakładki do książek jako upominki dla Walentynki. Chętnie się nimi obdarowali.
Krystyna Gruslis
W tygodniu poprzedzającym ferie uczniowie uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne osłodzili sobie czas oczekiwania na zasłużony odpoczynek piekąc kruche ciasteczka maślane:pszenne i orkiszowe.Uczniowie pod czujnym okiem nauczyciela uczyli się zasad bezpiecznego korzystania z piekarnika oraz obserwowali proces wypiekania ciastek. Wszystkim uczniom bardzo smakowały samodzielnie przygotowane wypieki. Podczas zajęć korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości.
Joanna Krych
#laboratoriaprzyszłości
W czwartkowe popołudnie dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w balu karnawałowym. Było to popołudnie pełne radości, kolorów i świetnej zabawy. Pojawiły się wróżki, królewny, księżniczki, spiderman, kowboje, piłkarze, a nawet postaci znanych bajek i filmów. Nie tylko taniec i muzyka dominowały tego dnia. Uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkurencjach, które poprowadziła pani Olga. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze bańki mydlane oraz kolorowe, świecące pałeczki. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu balu.
Wychowawczynie klas 1-3
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony był 6 lutego, uczniowie klasy 2a wzięli udział w projekcie edukacyjnym “Sieciaki”. Projekt prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Jest elementem programu „Safer Internet".
Podczas 6 lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak dbać o swoją prywatność w sieci, jak reagować na hejt oraz w jaki sposób okazywać sobie wzajemny szacunek w Internecie. W trakcie zajęć korzystaliśmy głównie z serwisu www.sieciaki.pl, gdzie udostępnione zostały gry on-line, kreskówki oraz karty pracy. Po zakończonym projekcie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Dominika Porianda
#LaboratoriaPrzyszłości
#DBI
W tym tygodniu uczniowie klasy 3a rozpoczęli tematykę Nowoczesne technologie- inteligentne urządzenia. Na zajęciach stworzyli przy użyciu aplikacji LEGO Education SPIKE potwora zjadającego śmieci. Następnie musieli go tak zaprogramować, aby reagował na różne kolory śmieci. Dla efektu można było także załączyć różne dźwięki. Uczniowie pracowali w grupach po trzy osoby. Każdy odpowiadał za inne zadanie, które w połączeniu dały oczekiwany efekt.
Krystyna Gruslis
#Laboratoriaprzyszłości
W poniedziałek 29.01.br. uroczystym apelem rozpoczęliśmy obchody święta naszej szkoły. Po raz pierwszy obchodzono Tydzień Szkoły w roku 1973, czyli 51 lat temu! Termin uroczystości powiązany jest z patronem Fryderykiem Chopinem – wybitnym polskim kompozytorem podziwianym od ponad dwustu lat na całym świecie.
W piątek 2 lutego zakończyły się obchody Tygodnia Szkoły. Na apelu podsumowującym święto szkoły wyróżniającym się uczniom wręczono dyplomy i nagrody za udział w licznych konkursach i imprezach, a były to między innymi:
- Turniej Szachowy i Warcabowy,
- konkurs recytatorski,
- konkursy wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina,
- konkurs plastyczny „Inspiracje Chopinem”,
- konkurs biblioteczny „Ubieram się w książkę”,
- akcja czytelnicza „Klub Pożeraczy Książek”;
- Chopin i długopisy 3D,
- rebusy matematyczne,
- turnieje sportowe,
- konkurs na klasową gazetkę o patronie szkoły.
Wszystkim nauczycielom-organizatorom serdecznie dziękujemy za uatrakcyjnienie życia szkolnego !
Uczniom gratulujemy udziału i wyróżnień !
Podziękowania dla przewodniczącej SU oraz członków pocztu sztandarowego i werblistce, którzy w trakcie trwania Tygodnia Szkoły wypełniali WZOROWO swoje obowiązki – dziękuję!
Renata Ociepa
30 stycznia br. w auli szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie z uczniami wzorowymi i ich rodzicami. Szkolni prymusi otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a towarzyszącym im rodzicom wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniem za trud włożony w wychowanie i osiągnięcia dydaktyczne dzieci. Uroczystość uświetniły występy artystyczne naszych uczniów. Gratulacje dla wszystkich!
W ramach obchodów Tygodnia Szkoły uczniowie klas I - III spotkali się na uroczystym apelu poświęconym patronowi naszej szkoły Fryderykowi Chopinowi przygotowanym przez klasy III a i III c. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek z życia artysty, wierszy, utworów fortepianowych i piosenki. Na zakończenie pan dyrektor Marian Wieczorek wręczył nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w różnorodnych konkursach.
Krystyna Gruslis, Renata Kardzis
Dnia 1 lutego uczniowie klasy 6 C wraz z nauczycielką Ewa Wójcik w ramach Tygodnia Szkoły za pomocą długopisów 3D rysowali portret Fryderyka Chopina - patrona szkoły oraz nuty z kluczem wiolinowym. Prace uczniów ozdobiły klasę lekcyjną.
Małgorzata Kocot-Rejniak
W czwartek 1 lutego br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV- VIII. Uczestnicy tego spotkania wygłaszali przed zebraną w auli publicznością wybrane teksty literackie. Repertuar utworów był bardzo zróżnicowany. Uczniowie deklamowali wiersze, m. in. M. Konopnickiej, A. Mickiewicza, W. Szymborskiej, J. Twardowskiego czy W. Grodzieńskiej. Jury - w składzie: M. Porzucek, E. Wójcik, M. Skrzypczak – przysłuchując się ciekawym interpretacjom tekstów, miało twardy orzech do zgryzienia. Młodzi recytatorzy popisywali się doskonałą dykcją, modulacją głosu, ekspresją twórczą. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji ogłoszono wyniki konkursu.
I miejsce zdobyła Laura Buławska z kl. 7c, II miejsce – Aleksandra Bezak z kl. 6b, natomiast III miejsce zajął uczeń kl. 4b – Eryk Kowalewski. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla uczennic: Marii Gyży z kl. 7a oraz Hanny Stefańskiej z kl. 4c.
W konkursie recytatorskim wzięły również udział:
Hanna Piechocka – kl. 4c
Martyna Lisowska – kl. 4c
Hanna Gawęda – kl. 6c
Eliza Rodobolska – kl. 6c
Michalina Naks – kl. 6c
Aleksandra Jakubik – kl. 6a
Młodzi artyści za piękne występy zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Dziękujemy wszystkim recytatorom za udział w konkursie i zachęcamy do dalszego poznawania sztuki pięknego mówienia.
Marek Skrzypczak
Dnia 1 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III. W konkursie wzięło udział aż 27 dzieci. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich poetów, np. Tuwima, Brzechwy czy Fredry. W każdej grupie wiekowej zwyciężyło 3 uczestników zajmując kolejno 1,2 lub 3 miejsce. Kryteria oceny recytacji obejmowały zarówno znajomość tekstu, jego interpretację czy tez poprawną artykulację. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Dyrektora Mariana Wieczorka przepiękne nagrody w postaci książek i dyplomów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Anna Ostek
Brawo !!! Konkurs „CHOPINOWSKIE INSPIRACJE” przyciągnął dziś do auli szkolnej 86 osób. Pomimo tłoku panowała bardzo miła i twórcza atmosfera. Uczniowie - jesteście wspaniali !!!
Katarzyna Porzucek
To już kolejny raz Pasowanie na ucznia odbyło się w Tygodniu Szkoły. We wtorek 30 stycznia w obecności zaproszonych gości i rodziców, nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali zdobyte w szkole umiejętności. Pan Dyrektor zdecydował, że są godni tego, by zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po złożonym ślubowaniu Pan burmistrz Tomasz Sielicki i Pani wiceburmistrz Anna Fabiś, wielkim zielonym ołówkiem pasowali ich na uczniów. Patrząc na swoje pociechy, rodzice nie kryli wzruszenia. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci dostały dyplomy i kuferki ucznia oraz odznaki pierwszoklasisty. Po uroczystości pierwszoklasiści udali się do kina. To był dzień pełen wrażeń.
Pozostaje nam życzyć pierwszakom, by dotrzymali obietnic zawartych w ślubowaniu i biorąc wzór z naszego patrona Fryderyka Chopina, odnaleźli i rozwijali swoje talenty.
Alina Szumska
W tym roku szkolnym uroczystość z okazji Tygodnia Patrona Szkoły przygotowali uczniowie klasy IV b pod kierunkiem wychowawcy, pana Marka Skrzypczaka. Młodzi artyści zaprosili zgromadzoną w auli widownię do odbycia muzycznej podróży śladami wielkiego wirtuoza fortepianu – Fryderyka Chopina. Piękną dekorację do przedstawienia wykonała nauczycielka plastyki, pani Katarzyna Porzucek.
Nastrojowym utworem, zagranym na pianinie przez utalentowaną Aleksandrę z IV b, rozpoczęto program artystyczny. Poprowadzili go po mistrzowsku młodzi prezenterzy – Michał z klasy VI a oraz Filip z IV b. Występ składał się z ciekawej prezentacji najważniejszych postaci, miejsc i wydarzeń związanych z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Były one przedstawione na tle znanych polonezów, mazurków, walców i nokturnów wybitnego kompozytora. Publiczność z uwagą wysłuchała również pięknych recytacji wierszy o wielkim mistrzu fortepianu. Siedzący w pierwszym rzędzie uczniowie zadawali prowadzącym program intrygujące pytania, a rzetelne odpowiedzi na nie pogłębiły słuchającym wiedzę o sławnym kompozytorze. W niezwykły melancholijny nastrój wprowadziły widownię dziewczęta, wykonując taniec z chustkami i parasolkami do Preludium deszczowego.
Muzyczna podróż śladami Fryderyka Chopina, zakończona Polonezem As-dur, z pewnością przybliżyła uczniom sylwetkę Patrona szkoły i zachęciła do słuchania muzyki geniusza wszech czasów.
Marek Skrzypczak
Klasy VIII w ramach Tygodnia Szkoły rozegrały mecz w Dwa Ognie który zakończył się wynikiem 37:26 dla klasy VIII B.
Klasy VII rozegrały turniej w siatkówkę.
Wyniki poszczególnych meczów;
VII A - VII B 0:2
VII A - VII C 1:2
VII B - VII C 1:2
1 miejsce VII C2 miejsce VII B3 miejsce VII A.
Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego
Dnia 30.01.2024r odbyły się międzyszkolne powiatowe zawody piłki koszykowej chłopców klas V - VI w SP nr 3 w Świebodzinie.
W zawodach wzięło udział 5 szkół ze Świebodzina : SP1, SP2, SP3, SP6 i SP7.
Nasi chłopcy pierwszy raz wzięli udział w zawodach piłki koszykowej . Pomimo dobrej gry oraz dużego zaangażowania w trakcie zawodów wygrali jedno z 4 spotkań z zespołem SP 3 i ostatecznie zajęli 4 miejsce.
Skład reprezentacji SP 2 :
Emilian Kardzis 5a
Pavlo Haidai 6a
Denys Kuzminskyi 6a
Wiktor Koczan 6b
Benjamin Hoffmann – Keating 6b
Bohdan Kryvorotov 6b
Kirill Slyha 6b
Jeremiasz Kuś 6c
Jerzy Szturo 6c
Antoni Marchlewski 6c
Jędrzej Cieśla 6c.
Adam Wijatowski
Powered by aSc EduPage