• Walentynki w bibliotece

• Uśmiechy na twarzach, życzliwe gesty i miłe słowa. To wszystko miało miejsce w naszej bibliotece!

Tuż przed feriami została zorganizowana akcja czytelnicza „Walentynkowa randka w ciemno z książką”. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wzbudziła wiele pozytywnych emocji i uśmiechów. Panie bibliotekarki zapakowały prawie 97 książek, które rozeszły się w ciągu 3 godzin.

Kolejna randka w ciemno już za rok!

• Walentynkowa randka w ciemno z książką

• Z okazji zbliżających się Walentynek nasza biblioteka zaprasza do zabawy.

Podejmij ryzyko, wypożycz zapakowaną specjalnie dla Ciebie książkę.

Książki już czekają

• Książka na ferie

• Ferie zimowe to bardzo dobry czas na czytanie! Nie muszisz nudzić się w wolnym czasie.

W bibliotece szkolnej czeka na Ciebie wiele wspaniałych książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy i zachęcamy do odpoczynku od komputerów, tabletów, itp.

Zaczytaj się w świecie przygód, fantazji, czarów, baśni i bajek.

Pierwszaki przygotowane na ferie.

• Projekt edukacyjny "Czytanie na dywanie"

• 24 stycznia w szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Czytanie na dywanie”.

Projekt ma celu rozwijanie kreatywności i zareklamowanie nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pani Katarzyna Porzucek przeczytała naszym świetliczakom jedną z przygód Elmera. Zgromadzone dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do czytanego tekstu.

Było ciekawie, miło i kolorowo.

• Nowy konkurs - Zapraszamy do udziału!

• Rozstrzygnięcie konkursu "SLEEVEFACE"

• Na przełomie listopada i grudnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs fotograficzny "Sleeveface, czyli ubierz sie w książkę".

Komisja konkursowa w nastęujący sposób ocenila prace:

1. Anna Hryhorczuk - klasa 4a

2. Maciej Krystianz - klasa 6c

3. Yelyzaveta Maiboroda i Karolina Smetanska - klasa 4a

Gratulujemy kreatywności i pomysłowości.

Wszystkie prace zrobiły na nas ogromne wrażenie! Oto pozostałe prace konkursowe.

• Spotkanie autorskie z Anną Jelak-Bogusz

• 11 listopada 2023r. w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Anną Jelak-Bogusz – autorką bajek i wierszy, artystką malarką, fotografką i wytwórcą artystycznej biżuterii. Zaproszeni byli młodzi czytelnicy z klasy 3c pod opieką pani Anny Gancewskiej.

W naszej odnowionej bibliotece pani Anna Jelak-Bogusz zapoznała uczniów ze swoimi rozlicznymi zainteresowaniami – pokazała swoje obrazy i biżuterię wykonaną różnymi technikami. Następnie przeczytała swoje wiersze dla dzieci ze swojego zbioru wierszy „Zegarowa kukułka wiersze dzieciom kuka”. Na koniec uczestnicy spotkania zrobili sobie wspólne zdjęcia i zebrali autografy od autorki.

• Sleeveface - ubierz się w książkę

• Konkurs fotograficzny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym “SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”

Na czym polega konkurs? Zrób zdjęcie z książką, ale połącz okładkę książki z postacią fotografowanej osoby lub specjalnie zaaranżowanym otoczeniem.

• Klub Pożeraczy Książek

• Akcja czytelnicza w bibliotece szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zadaniem uczniów było przeczytanie pięciu książek oraz zrealizowanie dwóch zadań z nimi związanych. Klub Pożeraczy Książek cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno klas młodzsych jak i starszych. szczególnie przypadł do gustu najmłodszym czytelnikom. W ramach zadań uczniowie wykonali prace plastyczne, z których powstała wystawka. Zdobywcy wszystkich poziomów otrzymują dyplom i nagrodę.

Już wkrótce poinformujemy Was o wynikach. Zdradzimy tylko, że mamy 18 laureatów, którzy wykonali wszystkie zadania. Gratulujemy!

• Nowe książki w naszej bibliotece szkolnej

• Nasza biblioteka zapełniła sie pięknymi nowościami,

Czekamy na Ciebie!!!

• Metamorfoza biblioteki szkolnej

• Zapraszamy do nowego kącika czytelniczego

Nasza szkolna biblioteka nabiera nowego wyrazu. Nowe jasne regały zostały ustawione w taki sposób, aby umożliwić czytelnikom wygodny dostęp do półek. Dla naszych uczniów przygotowano kącik z wygodnymi kanapami, który zachęca do odpoczynku z książką. Wystarczy po nią sięgnąć na półkę.

Nowe regały i wygodne kanapy zostały zakupione z funduszy pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.