• Dzień Pustej Klasy

          • W Dniu Pustej Klasy uczniowie klasy 4b, oddziału przygotowawczego i klasy 8e wybrali się na lekcję przyrody do przyszkolnego parku. Podczas krótkiego spaceru zbierali materiały leżące na ziemi: liście, patyki, szyszki, kamienie pióra itp. Z zebranych materiałów, pracując w grupach tworzyli różne obrazy. Uczniowie wykazali się kreatywnością i współpracą.

            Mirosława Śliwińska

            Dzień Pustej Klasy uczniów klas 1b i 1c

            Dla klas 1b i 1c to był dzień inny niż wszystkie. Pogoda dopisała! Odkrywaliśmy piękno natury, odbyliśmy spacer do Parku Miejskiego na Błonia. Po drodze rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa, obserwowaliśmy kwiaty, szukaliśmy czterolistnej koniczynki. Bawiliśmy się w kontakcie z przyrodą. Będziemy go miło wspominać, bo zamiast patrzeć na tablicę – patrzyliśmy w niebo, zamiast nasłuchiwać dzwonka – słuchaliśmy śpiewu ptaków, zamiast biegać po szkolnym korytarzu – biegaliśmy po trawie i oddychaliśmy świeżym powietrzem. Ten dzień dostarczył nam możliwości obserwacji natury. Edukacja terenowa, okazała się dla nas wszystkich, wspaniałym czasem budowania relacji, odkrywania, doświadczania tego wszystkiego, co mamy na wyciągnięcie ręki.

            Czesława Malinowska-Kenyeres, Maja Gorgiel​​​​​​​

            Uczniowie klas 6c, 8e, 8b i 5b integrowali się, rozwijali logiczne myślenie, a przede wszystkim świetnie bawili się. Na początek zabawa „Dziura w murze”, zadaniem chętnego ucznia było przedostanie się przez „mur” utworzony przez i z pozostałych uczniów. Kolejna zabawa to „Bez słów” – uczniowie wykonywali zadania bez używania słów: ustawić się w kolejności alfabetycznej wg nazwisk, imion, od najniższego do najwyższego itp. Ostatnim zadaniem było odgadywanie analogii na przykładowych ilustracjach.

            Renata Ociepa

            Grupa 1 z kl.4a bawiła się w zabawy językowe: Answer web, Magic trip, Gesture guess,  Parts of the body i śpiewała piosenki: Hokey Pokey, If you're happy.

            Mirosława Rzepecka

            Dzień Pustej Klasy sprawił uczniom klasy II A wiele radości. Przed wyruszeniem w plener każdy dostał album z zadaniami. Dzieci wiedziały, że będą badaczami, odkrywcami przyrody. W drodze na Błonia uważnie obserwowały otoczenie, aby móc uzupełnić planszę bingo. Na miejscu rozłożyły kocyki i plecaki piknikowe. Następnie badały przyrodę. Były okrzyki zachwytu i radości. Zasmuciły się, ponieważ nie udało się zobaczyć wiewiórki. Był czas na relaks i możliwość skorzystania z placu zabaw. Czas szybko minął. Pełni wrażeń wróciliśmy do klasy. Dzieci pokazały efekty swoich obserwacji. Opowiedziały co je zachwyciło, co zaskoczyło, co zadziwiło. To wspaniałe, że mamy takie piękne miejsce w Świebodzinie.

            Wiesława Zielińska

            W ramach akcji Dzień Pustej Klasy uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych pracowali na dworze. Lekcje odbywały się w klasie pod chmurką. Zadaniem dzieci było przygotowanie wakacyjnej koszulki lub torby. Barwiliśmy tkaniny przygotowanymi wcześniej specjalnymi farbami. Swobodne wylewanie barwników sprawiło uczniom wiele radości. Następnie już w gabinecie utrwalilismy efekty swojej pracy przez prasowanie, które odbywało się pod nadzorem nauczyciela.

            Joanna Krych

            W ramach akcji "Dzień Pustej Klasy" piątkowe zajęcia w klasie 1a odbyły się w plenerze. Tego dnia uczniowie zamiast patrzeć na tablicę – patrzyli i obserwowali otaczającą przyrodę. Podczas spaceru szukaliśmy różnych przedmiotów, z których powstały piękne mandale. Były to kije, patyki, liście, szyszki oraz kawałki kory. Bawiliśmy się z wiatrem – sprawdzając jego kierunek oraz siłę. Do tego posłużyły nam kolorowe wstążki. Uczniowie wzięli także udział w ćwiczeniach i zabawach oddechowych z logopedą - Panią Beatą Gordzelewską. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych i integracyjnych na naszym szkolnym placu zabaw. W chwili odpoczynku uczniowie leżeli na kocykach podziwiając niebo oraz nasłuchując dźwięków natury. Ten dzień należał z pewnością do udanych, jak niektórzy uczniowie stwierdzili: „Można by było napisać o tym książkę”. :)

            Dominika Porianda

            Dnia 16 czerwca 2023roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Organizatorem akcji jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródło”. "Dzień Pustej Klasy jest międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Zachęca nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzić ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej.”

            Klasa 5 c wraz z wychowawcą udała się na Świebodzińskie Błonie, aby czas ten spędzić na zabawie na świeżym powietrzu, wśród przyrody. Zadanie klasy polegało na tym żeby odnaleźć fragmenty otaczającego nas ekosystemu oraz elementów matematyki w otaczającym nas świecie. Zabawa była wspaniała. Później wszyscy poszliśmy na lody.

            Będziemy miło wspominać ten dzień, bo zamiast patrzeć na tablicę mogliśmy patrzeć w niebo, zamiast nasłuchiwać dzwonka słuchaliśmy śpiewu ptaków, zamiast biegać po szkolnym korytarzu wszyscy biegali po trawie. Pozostały wspomnienia z beztroskiego, letniego dnia w gronie koleżanek i kolegów na łonie natury.

            Małgorzata Kocot-Rejniak

            Dzień Pustej Klasy uczniowie 3a spędzili w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, w Świebodzinie. Wiemy i umiemy więcej. Poznaliśmy pracę strażaka, i jego wyposażenie na czas niesienia pomocy ludziom nie tylko w czasie pożaru. Zostaliśmy przeszkoleni z pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Ten dzień  na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

            Helena Marszał

            W dniu 16 czerwca 2023 r. klasa 4A miała nietypową lekcję matematyki. Zajęcia odbyły się na boisku szkolnym, gdzie uczniowie dowiedzieli się co nazywamy prostopadłościanem i sześcianem, poznali również elementy z jakich zbudowane są te figury. Ponadto mieli okazję budować nowo poznane figury ze słomek konstrukcyjnych.

            Agnieszka Pietruszka

            W dniu 16 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Pustej Klasy uczniowie klasy 5B, 6A i 6C na lekcji plastyki spędzili czas w galerii sztuki w Świebodzińskim Domu Kultury. Hasłem przewodnim był -Czemu warto chodzić do galerii sztuki ? Obejrzeliśmy prace plastyczne uczestników zajęć plastycznych, omawialiśmy wybrane przez uczniów prace. Jaką techniką zostały wykonane , jaką mają kompozycję i jakich barw użyto w pracach plastycznych. Co dało nam zwiedzenie galerii ? 

            Przełamaliśmy rutynę , przeżyliśmy przygodę, poszerzyliśmy nowe horyzonty.

            Katarzyna Muszałowska-Jagielnik

          • Bezpieczne wakacje

          • Wakacje i czas kąpieli przed nami, dlatego bardzo ważne jest to, aby uczniowie naszej szkoły wykształcili nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Mieliśmy ten zaszczyt, by gościć dnia 13 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 Pana Pawła i Pana Oskara ratowników WOPR oraz Pana Łukasza policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Celem wizyty naszych gości była edukacja uczniów klas 4 - 8 w zakresie pierwszej pomocy i zapoznanie z pracą ratownika wodnego. Dzieci poznały sprzęt jakim posługują się ratownicy wodni oraz sposoby jego wykorzystywania. Pan Paweł i Oskar przedstawili dzieciom wszystkie kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Pan Łukasz przedstawił im jakie konsekwencje czekają na osoby które złamały prawo. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane. Było nam niezmiernie miło gościć Panów w naszej placówce. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

            Małgorzta Kocot-Rejniak

            Ćwiczenia

          • Wiosna w świetlicy

          • Wiosna, wiosna taka piękna radosnaKolejna pora roku w świetlicy upływała nam w radosnej atmosferze. Uczniowie zaangażowali sięw tworzenie pięknych, barwnych ozdób, które udekorowały naszą salę i hol szkolny. W naszej świetlicy zrobiło się kolorowo, ciepło i wiosennie.Dzieci omawiały wspólnie z nauczycielami zmiany zachodzące w przyrodzie, rozwiązywały zagadki i rebusy.Ważnym elementem naszych działań w świetlicy były cykliczne spotkania z szkolną pielęgniarką.Uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznawaliśmy się  z sposobami postępowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach..Nie zabrakło również wzniosłych  wydarzeń związanych ze świętami narodowymi. Był to czas poznawania historii i tradycji naszego kraju.Chętnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach w naszej sali i bawiliśmy się na placu zabaw .To był bardzo kolorowy i wesoły czas.

            Nauczycielki świetlicy

        • Ćwiczymy i ładnie mówimy – zabawy oddechowe w klasie 1c
          • Ćwiczymy i ładnie mówimy – zabawy oddechowe w klasie 1c

          • W środę 07 czerwca klasa 1c miała zajęcia oddechowe z  logopedą Panią Beatą Gordzelewską w klasie pod chmurką. Dzieci z entuzjazmem brały udział w zabawach, które są niezwykle ważne dla rozwoju mowy. Ćwiczenia i zabawy oddechowe mają na celu: usprawnienie aparatu oddechowego: zwiększenie pojemności płuc, usprawnienie ruchów przepony, nauczenie – ekonomicznego zużywania powietrza w czasie mówienia, uspokojenie lub wyciszenie po większym wysiłku psychicznym lub fizycznym. Uczniowie dowiedzieli się, że zabaw i ćwiczeń oddechowych jest bez liku. Mieli okazję robić : burzę w wiaderku, dmuchanie  wiatraczka, nadmuchiwanie balonika, dmuchanie w gwizdek i wiele innych. Zabawy sprzyjały wyrobieniu właściwych nawyków oddechowych, a przy tym sprawiły dużą frajdę dzieciom.

            Czesława Malinowska - Kenyeres

          • JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

          • W środę 07.06.2023 r. klasa VI B  pod opieką pani Anny Wojciechowskiej udała się na spacer w okolice szkoły. Dwanaścioro uczniów zabrało ze sobą książki i czytało w plenerze ich fragmenty, co zostało uwiecznione na zdjęciach. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM.

            Anna Wojciechowska

            7 czerwca 2023 r. o godz. 10:00 czytała cała Polska. Uczniowie z oddziału przygotowawczego również wzięli udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam. Jest to najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce, która powstała, by udowodnić, że młodzież wciąż sporo czyta. Mamy nadzieję, że nasz udział przyczyni się do pobicia kolejnego rekordu w jednoczesnym czytaniu.

            Edyta Brodzińska-Kowalczyk

          • Projekt „Otwórz się na (po)moc."

          • Po trzech miesiącach ciężkiej pracy dzieciaki z pięciu miejscowości województwa lubuskiego spotkały się, by wspólnie świętować. Uczestnicy programu realizowanego przez Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze brali udział  w warsztatach, które miały na celu przybliżyć im tajniki życia teatralnego i nie tylko. Ponieważ  cel był ambitniejszy. Poprzez te działania dzieci miały możliwość rozwijania swojej kreatywności, budowania poczucia własnej wartości czy umiejętności współpracy w grupach.  W ramach programu dzieci uczestniczyły w  specjalnym pokazie spektaklu pt. PCHŁA SZACHRAJKA.

            Wioletta Żytkiewicz

            Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Otwórz się na (po)moc."

          • "Zwierzęta świata" - projekt

          • W ostatnich dniach uczniowie klasy 2 C po raz pierwszy pracowali metodę projektu. Przez dwa tygodnie w  kilkuosobowych grupach realizowali swoje projekty "Zwierzęta świata". Samodzielnie wybierali źródła informacji, zbierali materiały i podczas spotkań po zajęciach szkolnych oprawiali je graficznie. Powstały piękne plakaty. W czasie zajęć lekcyjnych zaprezentowali je swoim kolegom.  Zostały one też udostępnione uczniom naszej szkoły na korytarzu szkolnym. Podczas tej pracy dzieci wdrażały się do pracy w grupach, uczyły się planowania, organizowania pracy, podejmowania decyzji i właściwych wyborów oraz prezentowania dla ogółu.

                                                                                                                                                                      Renata Kardzis

          • Mistrzostwa Polski

          • Świetne wieści napływają z nad morza z zakończonych mistrzostw Polski. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się ze świetnej strony i ukończyli zawody tuż za podium na 4 miejscu.

            Wielkie brawa dla chłopaków!

            Marek Kwiatkowski

        • Z wizytą w parku rozrywki Majaland Kownaty
          • Z wizytą w parku rozrywki Majaland Kownaty

          • W poniedziałek 05 czerwca 2023 r. uczniowie klas 2 C i 3 A przenieśli się do bajkowego świata Pszczółki Mai i Wikingów. Odwiedzili park rozrywki "Majaland" Kownaty. Wyjazd okazał się fantastyczną przygodą. Uczniowie z entuzjazmem korzystali z wielu atrakcji znajdujących się w tym miejscu. Największym powodzeniem wśród uczestników cieszyły się: Karuzele Motyli i Kwiatów, Totem Wikingów, Rollercoaster Wikingów, Sky Fly, Wielka Fala, Wodna Bitwa, Szkoła Latania oraz Przygoda z Filipem. Był pyszny obiad i wielkie lody. Uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały czas trwania wycieczki. Takich chwil nie zapomina się, na zawsze pozostaną w pamięci. 

            Renata Kardzis, Helena Marszał

        • Konkurs "Świebodzin - moje miasto"
          • Konkurs "Świebodzin - moje miasto"

          • 3 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 7  odbył się konkurs „Świebodzin - moje miasto”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V i VIII. Do finału dostał się uczeń z klasy V. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

            Ewa Szczepańska

          • Nasi uczniowie mistrzami województwa lubuskiego w piłce ręcznej

          • W dniach 04-07.06.2023r. uczniowie naszej szkoły jako mistrzowie województwa lubuskiego !!! reprezentują nasz region w ogólnopolskim finale w piłkę ręczna chłopców. W grupie trafiliśmy na szkoły z Gryfina, Wesola-Warszawa, Żórawiny i Zamościa. Trzymajmy kciuki za naszych uczniów!

            Marek Kwiatkowski

        • Klasa 8b w Warszawie
          • Klasa 8b w Warszawie

          • Zaraz po egzaminach, a dokładnie w dniach 29-31 maja uczennice i uczniowie klasy 8b pod opieką doradcy zawodowego Renaty Janik, nauczycielki języka angielskiego Marty Peltz i wychowawczyni Ewy Wójcik przebywała w Warszawie na ostatniej klasowej wycieczce.
            Choć program był bogaty w miejsca do zwiedzania, ósmoklasiści mieli czas nie tylko na eksplorację stolicy, ale też wspólne spędzanie czasu.
            Przez trzy dni uczennice i uczniowie klasy 8b odwiedzili między innymi: starówkę, Trakt Królewski, plac Zamkowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązkowski, Łazienki Królewskie, taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego, przekształconą w kompleks handlowo-restauracyjny Elektrownię Powiśle, centrum Złote Tarasy, odrestaurowane słynne browary Haberbuscha i Schielego, Centrum Nauki Kopernik, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
            W ramach kształcenia kulturowego uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Capitol na multimedialny musical dla młodzieży Kongo.
            Klasowe wyjście na spektakl Kongo to nie tylko spędzenie czasu na dobrej zabawie i integracji grupowej, ale także zrealizowanie punktów podstawy programowej z języka polskiego i muzyki. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoją zdolność rozumienia tekstów kultury (innych niż literackie) i uczestniczyć realnie w interdyscyplinarnym wydarzeniu (muzyka i teatr).
            Fabuła spektaklu dotyka problemów społecznych, z którymi mogą się zetknąć uczniowie w środowisku szkolnym - m.in. wykluczenie, konflikty w grupach rówieśniczych, niezdrowa rywalizacja. Zetknięcie się z takimi treściami może nauczyć młodzież rozpoznawać problemy najbliższego otoczenia, a nabycie takiej umiejętności zakłada podstawa programowa wiedzy o społeczeństwie.
            Warto podkreślić, że w wycieczce wzięło udział 100% uczniów klasy 8b, a trasę Zbąszynek-Warszawa-Zbąszynek pokonali pociągiem PKP.
             

            Ewa Wójcik

          • Prezent dla pierwszaków od starszych koleżanek i kolegów

          • Uczennice i uczniowie klasy 8b z okazji Dnia Dziecka odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 1c.Najstarsi uczniowie podarowali pierwszakom balony oraz kredę do malowania chodników, a także złożyli życzenia i zapewniali, że każdy kolejny rok w szkole niesie za sobą wiele przygód i nowych doświadczeń. Ósmoklasiści, którzy od września będą pierwszakami w szkołach ponadpodstawowych, przyznali, że wciąż pamiętają naukę w klasach 1-3 i za każdym razem przypominają sobie jakieś zabawne momenty z tego okresu edukacji. Zaskoczona wychowawczyni klasy 1c Czesława Malinowska-Kenyeres podziękowała za niespodziewaną wizytę i życzyła ósmoklasistom powodzenia w rekrutacji do szkół średnich.

            Ewa Wójcik

        • Warsztaty robienia pizzy
          • Warsztaty robienia pizzy

          • W maju uczniowie z oddziału przygotowawczego (razem z wychowawczynią- Edytą Brodzińską-Kowalczyk oraz z p. Joanną Krych) wybrali się na warsztaty robienia pizzy. Celem wycieczki było zapoznanie się ze sposobem przygotowania pizzy oraz uwrażliwienie na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym.Podczas warsztatów dzieci poznały tajniki robienia pizzy, następnie przystąpiły do jej samodzielnego przygotowania. Wszystkie pizze wyglądały wspaniale. Uczniowie z wielkim apetytem skonsumowali własnoręcznie wykonane pizze.Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły, bogatsi o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

            Edyta Brodzińska-Kowalczyk

        • Sałatkę owocową, smaczną i zdrową przygotowują uczniowie 1b
          • Sałatkę owocową, smaczną i zdrową przygotowują uczniowie 1b

          • Uczniowie klasy 1b rozmawiając podczas lekcji na temat zdrowego odżywiania się postanowili wspólnie w klasie wykonać sałatkę owocową. Podczas jej przygotowania dzieci utrwaliły najpierw zasady, jakie powinny towarzyszyć im podczas przygotowywania posiłku. Uczniowie nie zapomnieli o dokładnym umyciu rąk oraz przypomnieniu, jak ważne jest mycie owoców i warzyw przed ich spożyciem.

            Dzieci samodzielnie kroiły owoce, komponując sałatkę z tych, które najbardziej lubią. Podczas pracy poznały też różnicę między owocami tropikalnymi oraz tymi z naszych sadów.

            Wszystkie sałatki zostały następnie ze smakiem zjedzone, a dzieci stwierdziły, że będą takie wykonywać samodzielnie również w domu.

            Nasza szkoła bierze udział w wojewódzkim programie profilaktycznym ,,Z higieną za Pan brat”, którego celem jest propagowanie podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci.

            Maja Gorgiel

        • Piracka przygoda klas 1b i 1c
          • Piracka przygoda klas 1b i 1c

          • 1 czerwca 2023r., klasy 1b i 1c były na wycieczce w Pirackim Parku Rozrywki w Kościanie. Po przyjeździe na miejsce powitali nas piraci i zabrali w niesamowitą podróż. Płynęliśmy tratwami po akwenie wodnym, zwiedzając okoliczne lądy, przepłynęliśmy również przez Jurrassic tunel z ruchomymi dinozaurami. Po dotarciu na ląd ruszyliśmy po dalszą przygodę. Wybraliśmy się do Egiptu, gdzie próbowaliśmy odczytać egipskie hieroglify, znaleźliśmy też archeologiczne wykopaliska. Przemierzyliśmy zielony labirynt, wsiedliśmy do obrotowego domku, przeszliśmy również przez Czarną Dziurę. Po drodze spotkaliśmy Indian i zwiedziliśmy wigwam. Świetnie bawiliśmy się na ogromnym placu zabaw. Na koniec zabawy czekało na nas pasowanie na piratów i pamiątkowy medal. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. To była niezapomniana przygoda.

            Czesława Malinowska-Kenyeres, Maja Gorgiel

        • Wycieczka do Deli Parku
          • Wycieczka do Deli Parku

          • Z okazji Dnia Dziecka klasy 1a i 2a wybrały się na wycieczkę do Deli Parku w Trzebawie. Zwiedzanie zaczęliśmy od spotkania w papugarni, a następnie wyruszyliśmy do parku. Wielka przestrzeń podzielona jest na strefy zabawy, pełne różnorodnych atrakcji i ciekawostek. Zobaczyć mogliśmy między innymi: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, miniaturowe budowle, żywe zwierzęta w mini zoo oraz bohaterów z baśni, kreskówek i komiksów. Udało nam się także pokonać trasę EkoŚcieżki w Podniebnej Wiosce. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak Strefa Relaksu i Zabawy – czyli przeróżne place zabaw oraz dmuchawce różnych wielkości. W chwili odpoczynku udaliśmy się  na pyszny obiad oraz lody. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do swoich rodziców.

            Dominika Porianda, Wiesława Zielińska

          • Dzień Mamy w klasie 1b

          • Dnia 29.05. naszą klasę odwiedziły Mamusie. Dzieci zaprosiły Mamy na zajęcia otwarte w trakcie, których mogły pokazać im, jak wyglądają nasze lekcji. W tracie trwania zajęć dzieci rozwiązywały zadania związane z tym ważnym świętem: utrwalały datę, uczyły się samodzielnie składać życzenia, wykonały  matematyczny bukiet, którego poprawność Mamy sprawdziły i oceniły. Na koniec dzieci zaśpiewały Mamusiom piosenkę i powiedziały wiersz oraz obdarowały je samodzielnie wykonanym prezentem. Mamy nadzieję, że Mamusie były dumne ze swoich dzieci i spodobały im się prezenty wykonane przez ich dzieci.

            Maja Gorgiel