Strona główna
Światowy Dzień Kota
To kocie święto przypada 17 lutego. W świetlicy trwało znacznie dłużej, bo miłośników kotów jest wielu. Dzieci poznawały budowę kociego ciała i typowe dla kotów zwyczaje oraz zachowania. Pani Danusia przeprowadziła szereg zabaw, które bardzo spodobały się świetliczakom. Szczególnie jedna z nich, w której trzeba było miauczeć, zapadła w pamięć dwóm „kocurom” z IIIc, bo po opuszczeniu świetlicy na korytarzu rozlegało się ich głośne miauczenie. W kolejnym dniu bohaterami zostały dzikie koty.
Prace plastyczne uczniów klas 6
Poznajemy perspektywę w sztuce
7
Zaczarowana Zagroda
Podczas omawiania lektury "Zaczarowana zagroda" uczniowie klasy 2 b zaprzyjaźnili się z bohaterami książki. Dowiedzieli się, gdzie naprawdę leży kraina wiecznej zimy, poznali informacje o północnym i południowym kole podbiegunowym i o jego mieszkańcach. Poznali nazwy kierunków świata i ich skrótów. Poznali informacje na temat życia zwierząt w lodowej krainie, nazwy gatunków pingwinów oraz podstawowych informacji na temat ich życia. Stworzyli piękne plakaty pt.: PODRÓŻ NA ANTARKTYDĘ . Podczas wykonywania prac było wiele zabawy. Uczniowie uwzględnili ekologię i miały kreatywne pomysły. Uczniom bardzo podobała się omawiana lektura. Polecamy każdemu zapoznanie się z przygodami pingwinów!
Zarządzenie Burmistrza w sprawie harmonogramu rekrutacji do szkół i przedszkoli
Z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Świebodzin
"W zdrowym ciele zdrowy duch" - na sportowo w 2B
Zajęcia wychowania fizycznego dają uczniom klasy 2b siłę i wsparcie. Dzieci dowiadują się, że w każdym da się znaleźć coś wspólnego i coś co nas wyróżnia, a praca w grupie staje się ciekawsza i jest podłożem do wzajemnego poznania się.
Czesława Malinowska-Kenyeres
4
TŁUSTY CZWARTEK
Rodzice dostarczyli pyszne pączki. Było słodko i przyjemnie. Dziękujemy.
2A
43B
TŁUSTY CZWARTEK I WALENTYNKI W 2B
3"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła - głosi staropolskie przysłowie".
Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały a osoba, która trafiła na pączek z "niespodzianką" miała cieszyć się szczęściem przez całe życie. Dnia 11 lutego 2021r.uczniowie klasy 2b - jak głosi tradycja również zajadali się pysznymi pączkami, które dostarczyła dzieciom Rada Klasowa Rodziców i pysznymi chrustami, które upiekła babcia Oli Ostrowskiej.
Zimowe dekoracje uczniów klas I - III
Nowa galeria Zimowe dekoracje uczniów klas I - III została dodana do albumu fotograficznego
zdjęcia: Małgorzata Keklak
47
W zimowe szacie
Nowa galeria W zimowe szacie została dodana do albumu fotograficznego
luty 2021
zdjęcia: Małgorzata Keklak
6
MILIONERZY w 2A!
Dnia 09.02.2021 klasa 2 A p. Wiesławy Zielińskiej wzięła udział w klasowym teleturnieju "Milionerzy", pod hasłem "Jesteś znawcą lodowej krainy" na podstawie wcześniej omawianej lektury :Zaczarowana zagroda". . W tym dniu uczniowie pracowali w grupach. Drużyny odpowiadały na pytania o różnym stopniu trudności, pokonująć kolejne progi.
Tu nie ma miejsca na nudę
Minęły cztery tygodnie od powrotu najmłodszych uczniów do szkoły. Dzieci wróciły nie tylko do klas, ale także do szkolnej świetlicy, a tu nie ma miejsca na nudę. Pani Danusia Olek czuwa nad tym, by nie przegapić żadnego święta i ważnego dnia. I tak przed Dniem Babci i Dziadka powstawały portrety ukochanych seniorów, a podczas przedpołudniowych zajęć, dzieci z ochotą opowiadały o tym, co najbardziej lubią robić z dziadkami. Niektórzy pieką ciasta, inni grają w gry i spacerują, a jeszcze inni łowią ryby.
Świetlica - aktualności
Nowa galeria Świetlica - aktualności została dodana do albumu fotograficznego
Klockowe budowle
2
Świetlica - aktualności
Nowa galeria Świetlica - aktualności została dodana do albumu fotograficznego
Gry z "nietypowymi" przedmiotami
Tomek "królem strzelców"
Uczeń naszej szkoły Tomek Święs został "królem strzelców" w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców w Dzierżoniowie.
Gratulujemy ! Gratulujemy ! Gratulujemy !
Sukces naszych uczniów
Uczniowie naszej szkoły odnosza sukcesy w piłce ręcznej.
Uczennica klasy VIIId Zosia Wycke została powołana do kadry województwa lubuskiego piłkarek ręcznych w kategorii młodziczek. W dniach 05-07.02.2021 r. będzie brała udział w półfinałach mistezostw Polski, rywalizując z województawami :śląskie, dolnośląskie i podkarpackie.
Bony obiadowe na miesiąc luty
Bony obiadowe na miesiąc luty 2021 sprzedawane będą
w dniach 01-02.2021 w godz. 7:00-15:00.
Koszt obiadu:
20 x 5 zł = 100 zł – uczeń
20 x 13 zł =260 zł – pracownik
Osoby które złożyły deklarację płatności przez aplikację w/w informacja nie dotyczy.
Zapraszamy!
STOŁÓWKA SZKOLNA CZYNNA W GODZ. 11:45 - 14:45.
