Strona główna
Wolne miejsca w klasach pierwszych
Szanowni Rodzice
28 czerwca 2021 r. zgodnie z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2021/2022do publicznych przedszkoli i klas pierwszych w szkołach podstawowychustalonym zarządzeniem nr 738/B/2021 Burmistrza Świebodzina zakończyła się rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Świebodzin.
O bezpieczeństwie i wakacyjnych marzeniach
Wakacje są już właściwie na wyciągnięcie ręki. W świetlicy szkolnej rozmowy na ten temat toczą się od ponad tygodnia. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa, o których warto pamiętać niezależnie od tego czy wypoczywamy w kraju, czy zagranicą. Na gazetce pojawiły się rymowane rady o tym, jak się zachowywać w różnych miejscach i sytuacjach.
Pożegnanie absolwentów
Po pięcioletniej przerwie pożegnaliśmy absolewntów. Pożegnanie było skromne, bez rodziców i młodszych kolegów.Wszyscy absolwenci złożyli ślubowanie, a Ci z najwyższymi wynikami w nauce oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem otrzymali nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców.
Wymienieni uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły pana Mariana Wieczorka nagrody książkowe.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021w klasach I - VII
Podsumowanie nauki w roku szkolnym 2020/2021
W roku szkolnym 202/2021 uczęszczało589 uczniów, do klasa I – III 170 , a IV – VIII 419 uczniów.
Klasy I - III
W klasach I – III postępy 56 uczniów oceniono jako co najmniej bardzo dobre. Są to:
klasa I a
Sierewicz Zuzanna
Sobkowiak Filip
Śleziuk Sebastian
Przekazanie funkcji
W czwartek 23 czerwca 2021 r. uroczyście przekazano sztandar szkoły nowym członkom Pocztu Sztandarowego oraz funkcje Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczestnictwo w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole, dlatego w jego składzie są uczniowie najstarszej klasy, osiągający najlepsze wyniki w nauce, o nienagannej postawie, co najmniej bardzo dobrym zachowaniu oraz są godnymi tego zaszczytu.
Program "zeszyt.online" zakończony
Od listopada w naszej szkole uczniowie klas czwartych realizowali projekt "Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”. Jest to projekt utworzony przez zespół naukowców skupionych wokół Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i przez ostatnie lata pracował nad opartym na sztucznej inteligencji systemem wspierającym naukę matematyki. Nasi uczniowie realizowali jego trzecią edycję, która miała dwa podstawowe cele: podniesienie u uczniów kompetencji matematycznych oraz weryfikację działania nowej wersji systemu zeszyt.online.
Wycieczka do Ochli klasy 1a i 2a
W skansenie - poznanie ludzi w dawnych czasach, udział w warsztatach - poznanie techniki plastycznej - malowanie na szkle.
5
Czwórbój LA
We wtorek 15 czerwca 2021 na stadionie świebodzińskim odbyły się eliminacje powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła wystawiła drużynę chłopców klas szóstych z rocznika 2008. Do reprezentacji zostali powołani, oraz uzyskali wyniki (w kolejności: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na dyst. 1000m, oraz punktacja):
SUKCES SZYMONA NAWOJSKIEGO Z KLASY 8B W XII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNO-LITERACKIM
„II wojna światowa i czasy powojenne wewspomnieniach”.
Szymon przygotował przepiękną pracę pt. „ Bohaterowie nie umierają nigdy. Żyją wiecznie w sercach i umysłach tych, którzy podążają ich śladem. Ciocia Jadwiga 1909-1986.”
W tym roku w związku z sytuacją związaną z pandemią COVID-19 konkurs nie został podsumowany na uroczystej gali i nagrody przywędrowały do Szymona osobiście.
Niebieskie Motyle z 7d
Uczniowie wspierają akcję „podaj dalej” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
7d z hasłem „ Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”.
Poza tym uczniowie klasy 7d cieszyli się dziś czasem spędzonym razem, wspólnymi rozmowami, grami, spacerem …
To był miły dzień spędzony w szkole pod chmurką.
1 czerwca w 1a
Dzień Dziecka to radosne święto. Zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy kontakty między dziećmi są ograniczone. Radość z dzisiejszego święta była wielka. Kino i udana projekcja filmu pt. „ Krudowie 2” z ponadczasowym przesłaniem, że w jedności siła. Potem niecodzienne bańki mydlane przed szkołą i wspólne zabawy, a w nich odrobina zdrowej rywalizacji. Na koniec pizza jedzona na świeżym powietrzu. Radość i uśmiech opromieniał dziecięce twarze i niech tak będzie zawsze, nie tylko od święta.
Wojewódzki konkurs astronomiczny „Odkryjmy tajemnice Wszechświata” 26 kwietnia 2021
Organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego „Odkryjmy tajemnice Wszechświata” – Instytut Astronomii im. profesora Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus ogłosili wyniki XI edycji konkursu.
Ogólnopolski Cykl turniejów ORLIK CUP 2021 rozpoczęty!
Tym razem turniej został zorganizowany dla najmłodszego pokolenia sportowców naszej szkoły, dla dziewcząt z klas czwartych i trzecich. Odbył się w niedzielę 30 maja 2021 w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie. Przypomnijmy, że dziewczęta klas czwartych uczestniczą w projekcie „Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej”, uczniowie klas trzecich występują w projekcie „Gramy w Ręczną”; obydwa pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat zawody zostały zorganizowane bezpunktowo, po akceptacji trenerów zrezygnowaliśmy z protokółowania zdobytych bramek i wyników meczów. Dzięki temu trenerzy bezstresowo mogli sprawdzić umiejętności wszystkich swoich wychowanków, skupić się nad polepszeniem współpracy i zespołowości w grze, a także wzmocnić więzi koleżeńskie.
Klasa pod chmurką z dnia na dzień pięknieje
Mali, ale pracowici ogrodnicy z klasy 2a. Sadzimy, grabimy i podlewamy. Dużo radości i emocji.
Wiesława Zielińska
2
Turniej piłki ręcznej w Głuchołazach
Po rocznym okresie pandemii w końcu mogliśmy skonfrontować nasze umiejętności sportowe z rówieśnikami z południa Polski. Drużyna reprezentacyjna chłopców klas szóstych naszej szkoły uczestniczyła w turnieju piłki ręcznej o Puchar Gór Opawskich w Głuchołazach. Przepiękny ośrodek wypoczynkowy Banderoza gościł 250 zawodników z 16 drużyn w trzech kategoriach wiekowych 12-14 latków. Wysoki poziom gry sprawił, że drużyna nasza wygrała tylko 1 mecz na 6 spotkań. Było to duże wyzwanie, bo gdzie można się lepiej nauczyć grać, jak nie z lepszym od siebie przeciwnikiem.
Obiady w czerwcu
Zapisy na obiady w czerwcu - do 31.06.2021r.
Sprzedaż bonów obiadowych - 1.06. 2021r.
Twoje święto dziś MAMO!
Życzenia od uczniów klasy 2a ;)
