Strona główna

          • Zajęcia z plastyki

            Z odrysowanych i wyciętych z papieru dłoni zostały wykonane skrzydła orła z okazji Święta Niepodległości i dziś prezentujemy efekty pracy naszych uczniów.

            Dziś zdjęcia klasowe z naszym orzełkiem odbyły się z klasami 6a, 6b i 4b.

            Katarzyna Muszałowska-Jagielnik

          • PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW LOM – IGRZYSKA DZIECI

            Po zwycięstwie w rozgrywkach powiatowych nadszedł czas na etap rejonowy. Tym razem gospodarzem turnieju była SP-2 w Słubicach, a konkretnie nauczyciel w-f Andrzej Nowakowski. Zawody odbyły się w czwartek 28 października 2021 systemem „każdy z każdym” w czasie 2x15 minut. Uczestniczyły trzy drużyny, zwycięzcy w powiatach: słubickim, sulęcińskim i świebodzińskim. Wyniki meczów naszej reprezentacji z: SP Przytoczna 14:11; z SP-2 Słubice 17:8.

        • Konkurs różańcowy rozstrzygnięty
          • Konkurs różańcowy rozstrzygnięty

            Październik, to miesiąc w którym szczególnie modlimy się na różańcu. Można różaniec kupić,ale można też i zrobić własnoręcznie.W klasach I-III został ogłoszony konkurs na zrobienie własnego różańca.Dzieci (oraz rodzice) wykazały się wielką pomysłowością. Były różańce z kasztanów, jarzębiny, makaronu, orzechów, klocków Lego, łusek nabojów, modeliny, włoczki i  wiele, wiele innych - w sumie 36 różańców.

          • Dzień Kundelkaw świetlicy szkolnej

            25 października obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Kundelka. Wszystkie nasze aktywności miały związek z pieskami. Rozmawialiśmy o swoich czworonożnych przyjacielach. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. Krzysiu chce psa, z którego dowiedzieliśmy się o odpowiedzialności za zwierzęta. Graliśmy w grę z kostką- Wyturlaj psa, bawiliśmy się w kodowanie przez kolorowanie oraz wycinaliśmy piękne, kolorowe kundelki z papieru.

          • Alpakowa zagroda

            Dnia 20.10.2021r. dwie klasy 3b i 2c udały się na wycieczkę do Koźla do ,,Alpakowej Zagrody". Podczas całej wycieczki dopisywał dobry humor i piękna pogoda. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat pochodzenia alpak, ich hodowli i pielęgnacji. Mieliśmy warsztaty plastyczne. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek w ognisku. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo zostaną w naszej pamięci !!!!

          • CYKL TURNIEJÓW ORLIK CUP 2021

            W drugą październikową sobotę odbył się w Miejskiej Hali Sportowej kolejny już Cykl Turniejów Piłki Ręcznej ORLIK CUP 2021. Cykl turniejów odbywa się od ponad dwudziestu lat, kiedy to tworzono przy szkołach Uczniowskie Kluby Sportowe. Klub taki powstał także przy Szkole Podstawowej nr2 i zgodnie z tradycją szkoły przyjął nazwę po Szkolnym Klubie Sportowym ORLIK funkcjonującym w sali sportowej SP-2 od jej powstania, czyli od roku 1970. Absolwenci DWÓJKI powinni pamiętać napis na środku parkietu „SKS ORLIK” A tak na marginesie – może ktoś pamięta jak nazywał się szkolny klub sportowy przy świebodzińskim LO?

          • RĘCZNA NA ORLIKU – KIELCE 2021

            Reprezentacja naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców uczestniczyła w Finale Krajowym RĘCZNA NA ORLIKU, który odbywał się w weekend 1-3 października 2021 w sercu polskiej piłki ręcznej – w Kieleckiej Hali Legionów. W zawodach centralnych uczestniczyło 12 Mistrzów Województw dziewcząt i 11 Mistrzów Województw chłopców, łącznie 260 uczestników. Ciężka to była przeprawa, bo dla przykładu chłopcy w sobotni poranek rozpoczynali turniej o godz. 9.00, a kończyli swój piąty w kolejności mecz o 19.30. I tak niefortunnie się złożyło, że ostatni mecz przegrali z gospodarzami 5:7, a zwycięstwo dawało im szanse na na walkę o medale zajmując drugie miejsce w grupie. No niestety pomimo walki na parkiecie zabrakło przysłowiowego szczęścia:)) Dziewczęta natomiast mecz za meczem dostawały wiatru w żagle, coraz bardziej się ogrywali budząc postrach przeciwniczek swoimi silnymi petardami z każdej poz

          • "Stroiki dla seniora"

            Od 20 września 2021r. rozpoczęła się w kl. 1-3 oraz 4- 8 akcja przygotowywania przez uczniów stroików jesiennych dla seniorów w Powiatowym Domu Pobytu Dziennego HOMINI w Świebodzinie.

            Realizację inicjatywy związanej z Programem Wychowawczym Szkoły, a zawartąw Kalendarzu Życia Szkoły nadzorowały logopeda Beata Gordzelewska i pedagog Karolina Wachowska.

    • Nagłówek

      • Odnośnik: https://naszesmieci.mos.gov.pl/jednolity-system-segregacji-odpadow
      • Szkolna przerwa śniadaniowa
      • Infolinia dla dzieci
      • System elektronicznych rekrutacji
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://www.swiebodzin.eu/pl/dla-mieszkanca/rekrutacja/3

    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1161432
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie