Święto Konstytucji 3 Maja
Zaproszenie uczniów na zagadki matematyczne z upominkami
Przekazujemy zaproszenie dla uczniów zainteresowanych matematyką:
Pragniemy poinformować, ze od 28 kwietnia 2021 roku, w każdą środę i piątek między godziną 18 a 20 Koło Naukowe Laboratorium "Matematyczne" Paradoks z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego udostępniać będzie zagadkę matematyczną bądź łamigłówkę z upominkami
pod adresem
https://www.facebook.com/pg/Laboratorium-Matematyczne-Paradoks-486025124828774/posts/Serdecznie zachęcamy do udzielania odpowiedzi z rozwiązaniem w komentarzach na Facebooku.
Pierwsza poprawna odpowiedź i rozwiązanie będzie punktowana.
Po opublikowaniu 10 zagadek osobę z największą ilością punktów nagrodzimy gadżetami bądź małym upominkiem i rozpoczniemy kolejną serie!
Daty zagadek pierwszej serii podane są na stronie.
Z pozdrowieniami
Zarząd Koła Laboratorium "Matematyczne" Paradoks
Greckie wazy
Uczniowie klasy 3 c w czasie zajęć edukacji polonistycznej przenieśli się do starożytnej Grecji. Poznali nazwy bogów mieszkających na Olimpie oraz mit o Puszce Pandory. Na koniec dekorowali greckie wazy w stylu czarnofigurowym. Dzieci kolejny raz korzystały z prostej w obsłudze i dostępnej dla wszystkich aplikacji Whiteboard.fi.
Małgorzata Keklak
3
Zapisy do Państwowej Szkoły Muzycznej
Świąteczne życzenia
Portret z jajem
W tym roku uczniowie klasy 3 c zamiast wykonania tradycyjnych pisanek rysowali portrety z jajem, a może raczej z jaja. Dzieci korzystały z prostej w obsłudze i dostępnej dla wszystkich aplikacji Whiteboard.fi.
Whiteboard.fi to narzędzie, którego można zacząć używać od razu po przejściu na stronę. Jest bezpłatne i działa bez problemu na wszystkich urządzeniach tj. komputerach, tabletach i smartfonach. Od użytkownika (zarówno ucznia, jak i nauczyciela) nie wymaga tworzenia konta.
Podczas wykonywania portretów aplikacja sprawdziła się idealnie. Polecam ją innym.
Małgorzata Keklak
GRAFIKA WIELKANOCNA
Prace plastyczne klas 6 - zadaniem było zaprojektowanie wzorów graficznych wraz z pierwszą literą swojego imienia.
Katarzyna Muszałowska-Jagielnik
6
Wielkanocne kurki
Na zajęciach plastycznych uczniowie 3c eksperymentowali z kreską i linią. Tak powstały ciekawe prace wielkanocne.
Małgorzata Keklak
Zapraszamy do naszej szkoły!
Wiosna, wiosna ...
Witaj wiosno!
Z okazji nadejścia długo wyczekiwanej wiosny uczniowie klasy 3 c na zajęciach komputerowych projektowali wiosenne napisy. Wypełnianie wyrazów i tła różnymi deseniami było dużą frajdą dla dzieci.
Chętnych do zabawy kolorami zapraszamy na stronę https://sketchpad.app/?
Małgorzata Keklak
Budząca się wiosna -Dzień MOTYLA.
W dniu 04.03.2021 odbyły się zajęcia plastyczne w klasie III a pani Joli Wojewódki. Uczniowie zapoznali się z techniką malarską i techniką kolażu. Z połączenia dwóch technik dokonały się bardzo ciekawe kompozycje z różnych materiałów i tworzyw. Pani Katarzyna Muszałowska-Jagielnik zaproponowała tematykę pracy plastycznej jakim jest dzień motyla to zapowiedz budzącej się wiosny. DZIEŃ MOTYLA.
1
Powiatowy konkurs recytatorski Pro ART 2021
W piątek 19 marca 2021, tuż przed wprowadzeniem ponownego nauczania zdalnego dla uczniów klas młodszych w całym kraju, odbyło się wręczenia dyplomów i nagród książkowych przez vice dyrektor Beatę Mrozowicz dla reprezentantów naszych uczniów klas I-III. Uczestniczyli oni w początkowych tygodniach marca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim PRO ART 2021 organizowanym przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.
Z uwagi na panującą pandemię Covid -19 zmieniona została forma prezentacji scenicznej na nagranie filmu recytowanych wierszy.
Jury zielonogórskiego konkursu nagrodziło wyróżnieniami naszych dwóch uczniów:
Benjamina Hoffmanna – Keatinga z kl.3B – wiersz "Ptasi mózg" ,
Maksymiliana Myślickiego z kl.3B – wiersz "Jajko".
Dyrekcja naszej szkoły ufundowała nagrody książkowe czwórce naszych reprezentantów, wśród których były także :
Maja Łuczak z kl.2A – wiersz "Samochwała"
Aleksandra Ostrowska z kl.2B – wiersz "Zosia Samosia".
Osiągnięcia naszych podopiecznych były możliwe dzięki owocnej współpracy wychowawczyń: p.Renaty Kardzis, p.Czesławy Malinowskiej – Kenyeres, p.Wiesławy Zielińskiej oraz rodziców
z logopedą Beatą Gordzelewską, odpowiedzialną za organizację, wytypowanie i udział uczniów w tym konkursie.
Dzieciom, rodzicom, nauczycielom gratulujemy i dziękujemy.
Beata Gordzelewska
5
Nauka zdalna w klasach I - III
Szanowni Rodzice
Informuję, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od dnia 22 marca 2021r. do 9 kwietnia 2021r. wszyscy uczniowie klas I - III uczą się w trybie zdalnym.
Dyrektor Szkoły
Marian Wieczorek
Nauczanie hybrydowe w klasach I - III
Szanowni Rodzice
W związku z obostrzeniami, które będą obowiązywały od 15 do 28 marca 2021r. następuje zmiana organizacji pracy. Szkoła nasza na poziomie klas I – III przechodzi na nauczanie hybrydowe.
Plan zajęć jest następujący:
I tydzień : 15 – 19 marca 2021r.
– nauczanie zdalne klasy: I b, III a, III b, III c,
- nauczanie w szkole klasy: I a, I c, II a, II b.
II tydzień : 22 – 26 marca 2021r.
– nauczanie zdalne klasy: I a, I c, II a, II b,
- nauczanie w szkole klasy: I b, III a, III b, III c.
Nauczanie hybrydowe odbywa się według obowiązującego planu lekcji.
Świetlica szkolna pracuje w trybie normalnym, tj. od godz. 6:45 do 15:45. Ze świetlicy szkolnej korzystają dzieci uczące się na terenie szkoły.
Obiady dla dzieci, które uczą się w trybie zdalnym, będą wydawane Rodzicom zapakowane w naczynia jednorazowe. Odbiór przy wejściu do kuchni, które znajduje się od strony parkingu (ściana szczytowa budynku) w godzinach pracy stołówki szkolnej.
Uczniowie uczący się na terenie szkoły spożywają posiłki w stołówce szkolnej.
Wicedyrektor
Beata Mrozowicz
Egzamin próbny ósmoklasisty
8 MARCA
Pierwszaki na tropie wiosny
- 10
Dzień Kobiet w 3c
Lapbookowe szaleństwo
Już po raz trzeci lapbookowe szaleństwo zagościło w klasie 3 c. Tym razem uczniowie tworzyli lapbooki do lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Był to doskonały sposób na zebranie wiadomości podsumowujących przeczytaną książkę. W lapbookach znalazły się informacje na temat Grenlandii, życia Eskimosów oraz zwierząt żyjących na tej wyspie. Przy wykonywaniu lapbooków było mnóstwo pracy z wycinaniem, kolorowaniem, uzupełnianiem, składaniem, planowaniem i przyklejaniem. Dzieciom spodobał się taki sposób omawiania lektury.
Małgorzata Keklak
47
Archiwum Aktualności