Aktualności

        • KONSULTUJEMY. OPINIUJEMY. PYTAMY.
          • KONSULTUJEMY. OPINIUJEMY. PYTAMY.

          • Szanowni Państwo,

            Gmina Świebodzin aktualnie pracuje nad nową strategią miasta oraz nad przygotowaniem nowej oferty półkolonii w naszej gminie. Oferta wypoczynku jak i nowa strategia muszą odzwierciedlać faktyczne oczekiwania mieszkańców. W inny przypadku będą to dokumenty zbędne. W związku z tym została uruchomiona  strona internetowa dedykowana konsultacjom społecznym. 

            Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnie poniższych ankiet.

            Dziękujemy za poświęcony czas.

          • Wyróżnienia dla recytatorów

          • W dniu 28 lutego br. w Zbąszynieckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasza szkołę reprezentowali Nikola Frątczak z klasy V a i Szymon Włodarczyk z VII c, ubiegłoroczny finalista konkursu wojewódzkiego.

            Nasi młodzi recytatorzy przedstawili interpretacje utworów: J. Brzechwy „Włos”      oraz J.I. Kraszewskiego „Dziad i baba”.

            Po wysłuchaniu ponad czterdziestu prezentacji jury postanowiło przyznać Nikoli oraz Szymonowi wyróżnienia.

            Gratulujemy!

            Marek Skrzypczak

          • TYDZIEŃ SZKOŁY

          • 210 urodziny Fryderyka Chopina – patrona naszej szkoły

            Fryderyk Franciszek Chopin – najwybitniejszy polski kompozytor i pianista, urodził się we wsi Żelazowa Wola w powiecie Sochaczewskim. Za dzień urodzin kompozytora rodzina i on sam uznawali dzień 1 marca 1810 roku, jednak w metryce chrztu sporządzonej w kościele parafialnym w Brochowie widnieje data 22 lutego. Rozbieżność ta do dnia dzisiejszego nie została ostatecznie rozstrzygnięta, choć współcześnie pierwszeństwo oddaje się dacie obchodzonej przez samego kompozytora i jego najbliższych.

             

            Po raz pierwszy obchodzono Tydzień Szkoły w dniach 19 – 24 lutego 1973 roku i od tego czasu wszedł na stałe do kalendarza życia szkoły.

            Tematyka obchodów wiąże się z postacią patrona - Fryderyka Chopina.

             

            TYDZIEŃ SZKOŁY 24.02 – 29.02.2020 r. 

            CZWARTEK, 20.02

            9.00-13.00 - Konkurs „Matematyczny Czar Par” klas IV – VI

            3 lekcja - Łamańce językowe - klasy I

            4 lekcja - Łamańce językowe - klasy II- III

             

            PIĄTEK, 21.02

            1 - 3 lekcja - Konkurs plastyczny „Muzyka i obraz”  - klasy IV – VII

             

            PONIEDZIAŁEK, 24.02

            cały dzień - Konkurs plastyczny "Fryderyk Chopin - Patron Szkoły" - klasy I – III

            8.00 – 9.00 - Konkurs ortograficzny - Klasy II – III

            2 lekcja -  Apel o patronie szkoły rozpoczynający TYDZIEŃ SZKOŁY - klasy IV – VII

            6 lekcja - Konkurs ortograficzny klas IV – VII

            16.30 - Spotkanie z rodzicami uczniów wzorowych i z uczniami wzorowymi – Świebodziński Dom Kultury

             

            WTOREK, 25.02

            1 lekcja - Rozgrywki sportowe – turniej dwóch ogni - klasy IV

            2 - 3 lekcja - Rozgrywki sportowe – piłka ręczna - klasy V

            3 lekcja - Konkurs pięknego pisania klas I – III

            5 lekcja - Konkurs matematyczny klas II – III

            4 - 5  lekcja - Rozgrywki sportowe – piłka ręczna - klasy VI

            6 - 7 lekcja - Rozgrywki sportowe – rzucanka siatkowa - klasy VII

             

            W każdym turnieju dowolna liczba rezerwowych. W turniejach uczestniczą całe klasy. Uczniowie, którzy nie grają, kibicują.

            Opiekunami klas podczas rozgrywek sportowych są wychowawcy.

             

            ŚRODA, 26.02

            9.00 – 10.30 - Konkurs plastyczny „Muzyką malowane” - klasy I – III

            3 - 4 lekcja - Konkurs recytatorski języka angielskiego - klas III – V, VII

            i języka niemieckiego klas VI – VII

            6 lekcja - Konkurs „Omnibus”  - klas IV – VII

             

            CZWARTEK, 27.02

            1 - 2 lekcja - Konkurs recytatorski klas IV - VII

            cały dzień - Konkurs wiedzy o patronie szkoły - klasy I – III

            10.00-11.30 Konkurs międzynarodowy „Matematyka bez Granic” - Klasy VII a, c, d

            4 - 5 lekcja - Konkurs recytatorski klas I – III

             

            PIĄTEK, 28.02

            4 lekcja - Apel o patronie - klasy I – III

             

            WTOREK, 3.O3

            1,2 lekcja - Apel podsumowujący TYDZIEŃ SZKOŁY - klasy IV – VII

             

            Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do licznego udziału w przygotowanych imprezach!

             

            wicedyrektor szkoły

            Iwona Kowalik

          • Apel o patronie szkoły w wykonaniu uczniów klas trzecich

          • 28 lutego uczniowie klasy 3B i 3C przedstawili apel o Fryderyku Chopinie. Przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia z życia sławnego pianisty, kompozytora i wspólnie wysłuchali jego najsławniejszych utworów. Po apelu kończącym Tydzień Szkoły zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursów szkolnych klas I – III.

            Beata Gwozdowska

        • Finał XXXI Międzynarodowego Konkursu  „Matematyka Bez Granic”
          • Finał XXXI Międzynarodowego Konkursu „Matematyka Bez Granic”

          • W czwartek 27 lutego 2020 roku uczniowie klas 7a, 7c i 7d przystąpili do etapu finałowego  XXXI Międzynarodowego Konkursu  „Matematyka Bez Granic”. Rozgrywany jest w dwóch kategoriach JUNIOR (klasy V i VI) oraz SENIOR (klasy VIII i klasy I szkół ponadpodstawowych) i udział w nim biorą całe klasy, których zadaniem jest rozwiązanie 10 zadań, z czego jedno jest w języku obcym. Nasi uczniowie wybrali język angielski. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. W każdej grupie wiekowej uczniowie rozwiązują takie same zadnia i w tym samym dniu we wszystkich krajach Unii Europejskiej i poza Europą np. USA, Kanadzie, Meksyku.

            Konkursowi patronuje i wspiera Polskie Towarzystwo Matematyczne.

            Wyniki konkursu będą znane pod koniec maja. Ogromne podziękowania dla nauczycieli, którzy pomogli w przeprowadzeniu konkursu sprawując opiekę nad uczniami w czsie trwania konkursu.

            Renata Ociepa

            Przykładowe zadania z XXXI fnału Międzynarodowego Konkursu Matematyka Bez Granic:

          • Gazetki poświęcane patronowi szkoły Fryderykowi Chopinowi

          • Od bardzo wielu lat tradycją szkolną jest wykonanie gazetki klasowej poświęconej Fryderykowi Chopinowi. W tegorocznym Tygodniu Szkoły jury złożone z przedstawicieli każdej klasy wybrało najładniejsze gazetki ścienne o patronie szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła gazetka wykonana przez uczniów klasy VIb, drugie – VIIc, a trzecie – klasy VIe.

            Gratulujemy!

            Samorząd Uczniowski

          • Rozgrywki sportowe

          • We wtorek 20 lutego z okazji Tygodnia Szkoły klasy IV -VII rozegrały międzyklasowe turnieje sportowe:

            KLASY CZWARTE - TURNIEJ DWÓCH OGNI:

            1. miejsce - klasa IVa, 2. miejsce - klasa IVb

            KLASY PIĄTE - TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ:

            1. miejsce - klasa Vd, 2. miejsce - klasa Vc, 3 miejsce - klasa -Va

            KLASY SZÓSTE - TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ:

            1. miejsce - klasa VI c, 2.miejsce - klasa VI b, 3. miejsce - klasa VIa

            KLASY SIÓDME - TURNIEJ RZUCANKI SIATKOWEJ:

            1. miejsce - klasa VIIb, 2. miejsce - klasa VIIa, 3. miejsce - klasa VIId.

            Rozgrywki sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego.

          • Szkolny konkurs recytatorski języka angielskiego i niemieckiego klas II-VII

          • W szkolnym konkursie recytatorskim języka angielskiego i niemieckiego udział wzięło 71 uczniów

            klas II-VII. Konkurs odbył się 26.02.2020 r.

            Laureaci w kategorii klas II- język niemiecki

            Miejsce I: Jan Urbaniak – kl. 2b

            Miejsce II: Eliza Rodobolska - kl. 2c

            Miejsce III: Hanna Gawęda– kl. 2c

            Laureaci w kategorii klas II- język angielski

            Miejsce I: Zuzanna Nakonieczna ,   Aleksandra Jakubik – kl. 2a

            Miejsce II: Malwina Malka- kl. 2a

            Miejsce III: Amelia Adamczyk– kl. 2a

            Laureaci w kategorii klas III- język niemiecki

            Miejsce I: Nel Nehmann – kl. 3c

            Miejsce II: Martyna Lisowska- kl. 3c

            Miejsce III:  Maria Gyża– kl. 3a

            Laureaci w kategorii klas IV- język niemiecki

            Miejsce I: Jakub Buklarewicz – kl. 4a

            Laureaci w kategorii klas V- język niemiecki

            Miejsce I: Amelia Kudlak – kl. 5b

            Miejsce II: Wiktoria Androwiak- kl. 5e

            Miejsce III:Zofia Małyszka– kl. 5b

            Laureaci w kategorii klas VI- język angielski

            Miejsce I: Mateusz Gawęda – kl. 6b, Stanisław Lemieszko – kl. 6b

            Miejsce II: Adam Szpigiel- kl. 6b

            Miejsce III: Edwin Wiśniewski– kl. 6c

            Laureaci w kategorii klas VII – język angielski

            Miejsce IKrzysztof Grabas – kl. 7c

            Specjalne wyróżnienie otrzymuje uczennica klasy 1b - Lena Dudek

            Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Anna Gancewska

        • Szkolny konkurs wiedzy Omnibus
          • Szkolny konkurs wiedzy Omnibus

          • 26 lutego 2020 roku odbył się w szkole konkurs wiedzy Omnibus. Omnibus, to człowiek mający dużo wiadomości z różnych dziedzin. Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV – VII i wzięło w nim udział 16 odważnych, którzy sprawdzali swoją wiedzę odpowiadając na pytania testowe z wykorzystaniem platformy quizizz. Najwięcej problemów sprawiło uczniom pytanie o dziobaka. Tylko nieliczni wiedzieli, że dziobak składa jaja, wydziela jad i ma dziób:).

            Szkolnym Omnibusem został Kamil Radziewicz z klasy VIIA. Drugie miejsce zajęła Marzena Słomińska z klasy VIA, a trzecie Szymon Włodarczyk z klasy VIIC, który niemal „o włos” w ostatniej chwili wyprzedził Dominikę Kołpowską z klasy VIE.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i odwagi.

            Renata Ociepa

          • Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

          • Konkurs odbył się dnia 26 .02.2020 roku. Udział w nim wzięli przedstawiciele klas IV – VII. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący życia i twórczości patrona szkoły. Miał on dwie wersje o zróżnicowanym stopniu trudności: dla klas IV – V i dla klasa VI – VII.

            Wyniki:

            KLASY IV – V:

            1.miejsce - Aleksandra Dębicka z klasy Ve

            2. miejsce – Dominika Prałat z klasy IVb

            3. miejsce – Tymoteusz Chełminiak z klasy Vb

            KLASY VI – VII:

            1.miejsce – Łucja Sznyr z klasy VIIc

            2. miejsce – Natalia Nowak z klasy VId

            3. miejsce – Lena Bujak z klasy VId.

            Konkurs przygotował i przeprowadził pan Andrzej Mroczkowski.

        • Konkurs matematyczny klas II i III
          • Konkurs matematyczny klas II i III

          • Dnia 25 lutego 2020 r. odbył się w szkole konkurs matematyczny dla klas II i III, którego organizatorem była mgr Renata Kardzis.
            Wyniki konkursu:
            Klasy drugie
            I miejsce: Jędrzej Cieśla - klasa II c
            II miejsce: Benjamin Keating Hoffmann – klasa  II b
            III miejsce: Jeremiasz Kuś – klasa  II c
            Klasy trzecie
            I miejsce: Maryna Lisowska - klasa III c, Michał Obuchanicz -  klasa III c
            II miejsce: Leonard Kardzis – klasa  III c
            III miejsce: Maria Gyża  - klasa III a

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

            Renata Kardzis

          • Mistrz ortografii klas II i III

          • Dnia 24.02.2020 odbył się II etap konkursu ortograficznego, który przebiegał pod hasłem „Mistrz ortografii” klas II-III. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Zorganizowała go Wiesława Zielińska.

            Celem konkursu było: promowanie poprawnej polszczyzny, szerzenie wśród uczniów nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą ortograficzną. Zwycięzcami międzyklasowego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii” zostali:

            KLASY DRUGIE

            I miejsce: Dolata Franciszek - klasa II c, Cieśla Jędrzej - klasa II c

            II miejsce: Golla Weronika - klasa II c, Talaga Maja - klasa II a

            III miejsce: Hoffmann Ben - klasa II b

            KLASY TRZECIE

            I miejsce: Jamroz Helena - klasa III c

            II miejsce: Gyża Maria - klasa III a

            III miejsce: Hukiewicz Milena - klasa III c, Robaszyńska Maria - klasa III

            Wiesława Zielińska

        • Konkurs o tytuł „Mistrza ortografii” klas IV - VII
          • Konkurs o tytuł „Mistrza ortografii” klas IV - VII

          • W poniedziałek, 24 lutego w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas IV-VII. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego, pani Joanna Zagdańska. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 47 uczniów.

            Oto lista zwycięzców: Z klas IV: I miejsce – Michał Grzesik z 4b, II miejsce Hubert Szpilman z 4 b, III miejsce Dominika Prałat z 4b

            Wśród uczniów klas V najlepsi to: I miejsce Aleksandra Dolata z 5b, II miejsce zajęła Agata Czajkowska z 5b, III miejsce Maciej Kowalczyk z 5a

            Wśród uczniów klas VI: I miejsce przypadło Dominice Kołpowskiej z 6e, II miejsce Weronice Chełminiak z 6b, a III miejsce Marceli Żyle z 6b

            Wyniki klas VII prezentują się następująco: Maja Kostecka z VIIc zajęła I miejsce, Kacper Sacharczuk z 7a zajął II miejsce, a Eryk Jóźwiak z 7c zajął III miejsce.

            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

            Joanna Zagdańska

        •  MUZYKĄ MALOWANE - konkurs plastyczny klas I - III
          • MUZYKĄ MALOWANE - konkurs plastyczny klas I - III

          • Dnia 26.02.2020 odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III "Muzyką malowane”. Uczniowie wykonali  swoje prace dowolną techniką, mieli możliwość korzystania z wielu technik i materiałów plastycznych.

            W konkursie wzięło udział 25 dzieci z klas I-III. Wszystkie prace były piękne, ciekawe i starannie wykonane. Organizator: Wiesława Zielińska.

            „Rysowanie jest muzyką dla oczu i wyciszeniem dla umysłu”.

            Orhan Pamuk

            Wynki konkursu

            Klasy pierwsze:

            I miejsce: Anita Siedlecka I A

            II miejsce: Jagna Iwachów I A

            III miejsce: Krzysztof Szpura I B

            Klasy drugie:

            I miejsce: Malwina Malka II A

            II miejsce: Eliza Rodobolska II C

            III miejsce: Gabriela Kowalczuk II C

            Klasy trzecie:

            I miejsce: Hanna Jastrzębska III B

            II miejsce: Maciej Stefański III C

            III miejsce: Daria Szpiera III B

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

            Wiesława Zielińska

        • MUZYKA I OBRAZ – IMPRESJE MUZYCZNE  Szkolny konkurs plastyczny
          • MUZYKA I OBRAZ – IMPRESJE MUZYCZNE Szkolny konkurs plastyczny

          • 21 lutego 2020r. w ramach obchodów TYGODNIA SZKOŁY został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów z klas IV-VII MUZYKA I OBRAZ – IMPRESJE MUZYCZNE.

            Uczestnicy konkursu pod opieką Agnieszki Jęcz – nauczycielki plastyki tworzyli własne interpretacje plastyczne w dowolnej technice rysunkowej i malarskiej inspirując się wybranymi utworami Fryderyka Chopina.

            Prace konkursowe ocenione zostały w dwóch kategoriach klasowych: IV-V i VI-VII.

            Przyznano osiem równorzędnych nagród i jedenaście wyróżnień.

            Klasy IV-V

            NAGRODY:

            Nikola Frątczak i Kacper Wolniewicz - klasa Va /praca grupowa

            Aleksandra Poźlewicz i Martyna Wiśniewska - klasa Vd/praca grupowa

            Ania Rolińska i Nikola Wojciechowska - klasa Vd/praca grupowa

            Wiktor Sobieściuk - klasa IVb

            WYRÓŻNIENIA:

            Marcin Kozub - klasa IV a

            Aleksandra Derlatka - klasa IVb

            Alicja Blek - klasa IVb

            Piotr Kołodziej Marszał, Maciej Trzpil - klasa Va

            Kaja Załuska,  Nikola Chwirot  - klasa Vd

            Klasy VI-VII

            NAGRODY

            Karol Nowak - klasa VId

            Radosław Nogajewski-  klasa VId

            Gabriela Lembicz, Paulina Ziółek, Wiktoria Sobulska - klasa Via/praca grupowa

            Kryvorotova Yuliia, Vlasenko Anastasiia - klasa VIIa  i Kyrychenko Anastasiia VII d/praca grupowa

            WYRÓŻNIENIA:

            Lena Bujak, Julia Perz, Tatiana Pietruńko - klasa 6d/praca grupowa

            Arkadiusz Okowiński, Karolina Talaga, Bartek Pławiński - klasa VIe/praca grupowa

            Amelia Szumska i Aleksandra Kinder – klasa VIIb

            Patrycja Sawicka – klasa VId

            Apolonia Wagner – klasa VIc

            Milena Rzepa – klasa VId

             

            Upominki i dyplomy wręczone zostaną na apelu podsumowującym obchody TYGODNIA SZKOŁY.

            Prace konkursowe można obejrzeć w galerii na pierwszym piętrze w budynku B.

            Agnieszka Jęcz

            Fotorelacja z konkursu  autorstwa  Arka Okowińskiego z klasy VIe

            Prace uczniów:

        • MATEMATYCZNY CZAR PAR
          • MATEMATYCZNY CZAR PAR

          • W czwartek 20 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się gminny konkurs Matematyczny Czar Par. Była to już jego siedemnasta edycja i przebiegła pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Świebodzina.

            W konkursie wzięło udział 28 par z klas czwartych, piątych i szóstych  ze wszystkie szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Uczniowie walczyli w 8 konkurencjach: rozwiązywali Sudoku i krzyżówki z hasłem, układali tangramy, matematyczne puzzle  oraz  bryły na podstawie ich rzutów, odgadywali szyfry, grając w Master Mind, znajomość znaków rzymskich sprawdzali w grze w wojnę, a wiedzę z geometrii w grze planszowej „Wielki wyścig”.

            Konkurs sprawdzał wiedzę matematyczną, umiejętności logicznego i strategicznego myślenia, spostrzegawczość oraz efektywną współpracę dwóch uczniów tworzących parę. Sędziami byli przeszkoleni uczniowie klas siódmych. To oni przyznawali uczestnikom punkty, mierzyli czas wykonania zadań, a na koniec demonstrowali prawidłowe rozwiązanie.

            W konkursie można było zdobyć maksymalnie 170 punktów. Poziom zawodników był bardzo zróżnicowany.

            Wyniki konkursu:

            Klasy czwarte:

            I miejsce: Dominika Prałat i Jakub Buklarewicz z SP2

            II miejsce: Damian Klinowski I Antoni Nowacki z SP 6

            III miejsce: Adrian Bagiński i Szymon Jasiński z SP 2

            Klasy piąte:

            I miejsce: Franciszek Kucy i Oskar Walczk z SP 1

            II miejsce :Franciszek Kuś i Adam Rodobolski z SP 2

            III miejsce: Iga Golik i Małgorzata Kaczmarczyk z SP 1

            Klasy szóste;

            I miejsce: Tomasz Bącela i Mateusz Redzik z SP 6

            II miejsce: Weronika Chełminiak i Weronika Malecka z SP 2

            III miejsce: Kacper Cichocki I Jakub Wdowiak z SP3.

            Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe – gry logiczne, a wszystkim uczestnikom, w tym również uczniom pełniącym role sędziów drobne upominki w postaci układanek. Zawody odbywały się „tłusty czwartek”  i  każdy z uczestników  skosztował przepysznych pączków zakupionych przez Radę Rodziców SP 2.

            Konkurs Matematyczny Czar Par przebiegał w miłej atmosferze sprzyjającej zdrowej rywalizacji, stał się źródłem wspaniałej zabawy i nauki.

            Już teraz zapraszamy do udziału w jego przyszłorocznej edycji.

            Koordynator konkursu

            Renata Ociepa

            Dyplomy i nagrody najlepszym zawodnikom wręczył dyrektor szkoły pan Marian Wieczorek.