Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
W naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w piątek 11 października 2019 r. Aby uświetnić tegoroczne święto uczniowie klas szóstych postanowili na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać i wręczyć nauczycielom Oskary.
Podczas Gali Nauczycielskich Oskarów Dwójki nagrody otrzymali nasi Nauczyciele, dla których Złote Medale, Róże, Lwy […] to za mało! Bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania. Reżyserem jest pan Minister, a montuje to wszystko nasz pan Dyrektor.
Szkolna Gala wyłoniła zdobywców Oskarów Dwójki 2019 w 7 kategoriach. Nominowani zostali wybrani spośród wszystkich nauczycieli naszej szkoły! A wyboru dokonał specjalnie do tego powołany komitet organizacyjny, składający się z uczniów, którzy najwięcej mają do powiedzenia, czyli uczniowie klas VI i VII.
I tak oto wyniki:
Kategoria ORGANIZATOR ŻYCIA SZKOŁY – laureatami zostali Dyrektor szkoły pan Marian Wieczorek oraz wicedyrektorki szkoły panie Iwona Kowalik i Beata Mrozowicz.
Kategoria GŁOS ROKU - zwyciężyła pani Barbara Patan
Kategoria ŻARTOWNIŚ ROKU - zwyciężył pan Arkadiusz Krepski
Kategoria ZŁOTA PIŁA - zwyciężył pan Sławomir Rostek
Kategoria ANIELSKA DUSZA – zwyciężył pan Wiesław Leuk
Kategoria PROPAGATOR ZDROWIA I URODY - zwyciężyła pani Katarzyna Radziewicz
Kategoria STRAŻNIK POPRAWNEJ POLSZCZYZNY – zwyciężył pan Marek Skrzypczak
Kategoria PROPAGATOR OBCEJ MOWY – zwyciężyła pani ANNA GANCEWSKA
Wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy.
Mamy nadzieję, że wręczone wyróżnienia zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.
Gala Nauczycielskich Oskarów Dwójki została przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem ich wychowawców.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku, który umilił ten uroczysty dzień.
Swoje nagrody wręczył również Dyrektor Szkoły pan Marian Wieczorek.
Życzenia dla nauczycieli od uczniów z młodszych klas:

