Strona główna
Pasjonat motocykli i żużla
Nazywam się Olaf Łabuś i jestem uczniem klasy VIII b. Interesuję się motocyklami, a moją pasją jest żużel. Lubię składać, rozkręcać, naprawiać motocykle i sprawia mi to ogromną frajdę. Mając 10 lat wstąpiłem do zielonogórskiej szkółki żużlowej Falubaz. Aktualnie jestem zawodnikiem klasy ,,250cc". Skrót „250cc” oznacza moc i maksymalną prędkość motocykla do 80/90 km/h.
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE PRACOWNIKA W DZIALE KSIĘGOWOŚCI
OGŁOSZENIE
O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
PRACOWNIKA W DZIALE KSIĘGOWOŚCI
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. FRYDERYKA CHOPINA W ŚWIEBODZINIE
I. Wykształcenie :
niezbędne: wyższe
preferowane: ekonomiczne
II. Staż pracy i doświadczenie zawodowe:
niezbędny: co najmniej roczny staż pracy,
Sukces piłkarek ręcznych
W piątek 26 kwietnia 2024 w Słubicach odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Trzy drużyny rywalizowały o awans do finałów systemem "każdy z każdym" Wyniki meczów naszych reprezentantek: z SP Deszczno 10:4, z SP-1 Słubice 7:24.
Kolejność końcowa turnieju:
I miejsce - SP-1 Słubice
Artystyczna Laura!
W szkolnej bibliotece można obejrzeć wystawę prac Laury. Zapraszamy!
3
Kickboxing – mój świat, moja pasja
Maja Fabiś z VII c to entuzjastka kickboxingu. Jest to dyscyplina sportowa, w której walczy się, stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia nogą. Swoją przygodę z kickboxingiem rozpoczęła, mając 10 lat i zawdzięcza ją swojemu tacie, który trenował sporty walki. Sport daje Majce dużo radości i satysfakcji oraz poczucie pewności siebie. Poza tym to zawsze coś innego – oderwanie się od codziennych obowiązków, od nauki, od telewizora czy telefonu.
Uwielbiam rysować!
Marysia Robaszyńska z klasy VIIa uwielbia rysować, przelewać wytwory swojej wyobraźni na kartki różnorakiego formatu. Tematyka jej prac jest różnorodna i wykonuje je różnymi technikami, na przykład ołówkiem, kredkami, farbami akrylowymi na płótnie. Trudno jest jej sprecyzować, co najbardziej lubi przenosić na papier czy płótno.
Sezon wycieczek szkolnych rozpoczęty#1
Wycieczka do Karpacza
W dniach od 22 do 24 kwietnia klasa VII a wraz z uczniami z VII b, VII c oraz VIII a przebywała na wycieczce w Karpaczu. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach i poznaliśmy historię Gór Stołowych. Odbyliśmy spacer po Karpaczu podziwiając piękno przyrody. Nazajutrz podjęliśmy próbę zdobycia Śnieżki, lecz warunki pogodowe nam to uniemożliwiły. Po długiej i wyczerpującej wędrówce wróciliśmy do hotelu. Wieczorem mogliśmy spędzić razem czas na dyskotece, gdzie pogłębiliśmy nasze relacje. Towarzyszyły temu różne gry i zabawy oraz niekończące się rozmowy. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Zamek Książ w Wałbrzychu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym zabytku i mieliśmy możliwość podziwiania tamtejszej architektury oraz przepięknie urządzonych komnat. W drodze powrotnej zajechaliśmy do palmiarni, aby móc zobaczyć egzotyczne rośliny i zwierzęta. W wyje
PATYCZAKI – (NIE)ZWYKŁE OWADY
"W przyrodzie można spotkać wiele różnych i fascynujących gatunków zwierząt. Jednymi z nich są patyczaki rogate, pochodzące z Wietnamu, których hodowlę prowadzę od ok. roku. W swoim terrarium trzymam dwie dorosłe samice i trzy malutkie owady, które wykuły się miesiąc temu. Cała piątka wabi się „Kinderki”. Patyczaki żywią się liśćmi, głównie róży i maliny, lecz moje najbardziej lubią lipę.
To lubię! Nasze pasje i zainteresowania.
W dobie Internetu i wszechobecnych komputerów, smartfonów czy tabletów zagospodarowujących wolny czas na różne sposoby, okazało się, że nasi uczniowie interesują się czymś jeszcze… Mają swoje hobby, pasje i zainteresowania.
W zakładce Uczniowie – „To lubię! Nasze pasje i zainteresowania” przedstawiamy co nasi uczniowie lubią robić w wolnym czasie.
Majowe święta
W dniu 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI B pod kierunkiem pani Magdaleny Kornobis poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
W ostatni piątek przed majówką uczniowie wszystkich klas naszej szkoły ustawili się na boisku i utworzyli, unosząc w górę białe i czerwone kartki, żywą flagę Polski. W ten sposób uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzony jest w dniu 2 maja.
Całe przedsięwzięcie uwiecznił były uczeń Dwójki – Michał, któremu serdecznie dziękujemy.
Recytatorskie konfrontacje
22.04.2024 r. w Świebodzińskim Domu Kultury odbyły się prezentacje gminne Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w zakresie recytacji. Naszą szkołę reprezentowali: Stefania Dąbrowska, Emma Kowalewska, Michał Halicki z klasy 6 a oraz Martyna Lisowska z klasy 7 c. Wszyscy nasi recytatorzy pięknie przedstawili głosowe interpretacje wybranych wierszy i fragmentów prozy. Laureatem w kategorii klas IV – VI został Michał Halicki, który jednocześnie awansował do kolejnego etapu konkursu.
Konkurs Pięknego Pisania
Dnia 23 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Pisania. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich, którzy przepisywali wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. Fortepian Chopina. Oceniano zarówno stylistykę pisania wiersza, poprawność pisma jak i błędy ortograficzne. Spośród siedemnastu uczestników wyróżniono sześciu uczniów:
Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej
Kwiecień od wielu lat jest miesiącem pamięci narodowej, w którym w sposób szczególny oddajemy hołd pamięci tym, którzy walczyli i ginęli o wolność naszego kraju. W związku z tym uczniowie klasy VIA pod kierunkiem p. Adama Wijatowskiego przedstawili uczniom klas VII – VIII montaż słowno – muzyczny przypominający znaczące wydarzenia w historii naszego narodu.
Szkolne obchody Dnia Ziemi
Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznych obchodów było hasło: „Planeta kontra plastik”. Coroczne obchody Dnia Ziemi mają na celu kształtowanie pozytywnych postaw uczniów wobec środowiska.
Przygotowania do obchodów Dnia Ziemi trwały kilka tygodni. Zorganizowali je nauczyciele zespołu przedmiotów przyrodniczych: Jolanta Szepielewicz, Małgorzata Jaroszewicz, Mirosława Śliwińska i Sławomir Rostek, którzy zaangażowali uczniów z klas IV - VIII.
Dzień Ziemi na informatyce
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 7b na informatyce tworzyli chmury wyrazowe w WordArt. To internetowy generator, który umożliwia łatwe tworzenie niesamowitych i niepowtarzalnych chmur wyrazowych. Chmury mogą przyjmować różne kształty, połączenie ich z konkretną treścią wyrazów może prowadzić do bardzo ciekawych rezultatów. Powstałe grafiki można wykorzystać do utrwalania wielu szkolnych wiadomości i umiejętności.
AKCJA ŻONKILE
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej pt. „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Polskich Żydów POLIN. Głównym celem akcji było kształtowanie postaw empatycznych takich jak uwrażliwianie na krzywdę, pomoc w potrzebie czy radzenie sobie ze stratą.
Dzisiaj tj. 19 kwietnia 2024 roku obchodzimy 81 pierwszą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Na znak pamięci o bohaterach tego powstania, przyczepiliśmy wszyscy żółty kwiat żonkila.
