Strona główna

          • Pasjonat motocykli i żużla

            Nazywam się Olaf Łabuś i jestem uczniem klasy VIII b. Interesuję się motocyklami, a moją pasją jest żużel. Lubię składać, rozkręcać, naprawiać motocykle i sprawia mi to ogromną frajdę. Mając 10 lat wstąpiłem do zielonogórskiej szkółki żużlowej Falubaz. Aktualnie jestem zawodnikiem klasy ,,250cc". Skrót „250cc” oznacza moc i maksymalną prędkość motocykla do 80/90 km/h.

        • Sukces piłkarek ręcznych
          • Sukces piłkarek ręcznych

            W piątek 26 kwietnia 2024 w Słubicach odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Trzy drużyny rywalizowały o awans do finałów systemem "każdy z każdym" Wyniki meczów naszych reprezentantek: z SP Deszczno 10:4, z SP-1 Słubice 7:24.

            Kolejność końcowa turnieju:

            I miejsce - SP-1 Słubice

          • Kickboxing – mój świat, moja pasja

            Maja Fabiś z VII c to entuzjastka kickboxingu. Jest to dyscyplina sportowa, w której walczy się, stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia nogą. Swoją przygodę z kickboxingiem rozpoczęła, mając 10 lat i zawdzięcza ją swojemu tacie, który trenował sporty walki. Sport daje Majce dużo radości i satysfakcji oraz poczucie pewności siebie. Poza tym to zawsze coś innego – oderwanie się od codziennych obowiązków, od nauki, od telewizora czy telefonu.

        • Uwielbiam rysować!
          • Uwielbiam rysować!

            Marysia Robaszyńska z klasy VIIa uwielbia rysować, przelewać wytwory swojej wyobraźni na kartki różnorakiego formatu. Tematyka jej prac jest różnorodna i  wykonuje je różnymi technikami, na przykład ołówkiem, kredkami, farbami akrylowymi na płótnie. Trudno jest jej sprecyzować, co najbardziej lubi przenosić na papier czy płótno.

        • Sezon wycieczek szkolnych rozpoczęty#1
          • Sezon wycieczek szkolnych rozpoczęty#1

            Wycieczka do Karpacza

            W dniach od 22 do 24 kwietnia klasa VII a wraz z uczniami z VII b, VII c oraz VIII a przebywała na wycieczce w Karpaczu. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach i poznaliśmy historię Gór Stołowych. Odbyliśmy spacer po Karpaczu podziwiając piękno przyrody. Nazajutrz podjęliśmy próbę zdobycia Śnieżki, lecz warunki pogodowe nam to uniemożliwiły. Po długiej i wyczerpującej wędrówce wróciliśmy do hotelu. Wieczorem mogliśmy spędzić razem czas na dyskotece, gdzie pogłębiliśmy nasze relacje. Towarzyszyły temu różne gry i zabawy oraz niekończące się rozmowy. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Zamek Książ w Wałbrzychu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym zabytku i mieliśmy możliwość podziwiania tamtejszej architektury oraz przepięknie urządzonych komnat. W drodze powrotnej zajechaliśmy do palmiarni, aby móc zobaczyć egzotyczne rośliny i zwierzęta. W wyje

          • PATYCZAKI – (NIE)ZWYKŁE OWADY

            "W przyrodzie można spotkać wiele różnych i fascynujących gatunków zwierząt. Jednymi z nich są patyczaki rogate, pochodzące z Wietnamu, których hodowlę prowadzę od ok. roku. W swoim terrarium trzymam dwie dorosłe samice i trzy malutkie owady, które wykuły się miesiąc temu. Cała piątka wabi się „Kinderki”. Patyczaki żywią się liśćmi, głównie róży i maliny, lecz moje najbardziej lubią lipę.

        • Majowe święta
          • Majowe święta

            W dniu 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI B pod kierunkiem pani Magdaleny Kornobis poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.

          • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

            W ostatni piątek przed majówką uczniowie wszystkich klas naszej szkoły ustawili się na boisku i utworzyli, unosząc w górę białe i czerwone kartki, żywą flagę Polski. W ten sposób uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzony jest w dniu 2 maja.

            Całe przedsięwzięcie uwiecznił były uczeń Dwójki – Michał, któremu serdecznie dziękujemy.

          • Recytatorskie konfrontacje

            22.04.2024 r. w Świebodzińskim Domu Kultury odbyły się prezentacje gminne Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w zakresie recytacji. Naszą szkołę reprezentowali: Stefania Dąbrowska, Emma Kowalewska, Michał Halicki z klasy 6 a oraz Martyna Lisowska z klasy 7 c. Wszyscy nasi recytatorzy pięknie przedstawili głosowe interpretacje wybranych wierszy i fragmentów prozy. Laureatem w kategorii klas IV – VI został Michał Halicki, który jednocześnie awansował do kolejnego etapu konkursu.

        • Konkurs Pięknego Pisania
          • Konkurs Pięknego Pisania

            Dnia 23 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Pisania. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich, którzy przepisywali wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. Fortepian Chopina. Oceniano zarówno stylistykę pisania wiersza, poprawność pisma jak i błędy ortograficzne. Spośród siedemnastu uczestników wyróżniono sześciu uczniów:

        • Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej
          • Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

            Kwiecień od wielu lat jest miesiącem pamięci narodowej, w którym w sposób szczególny oddajemy hołd pamięci tym, którzy walczyli i ginęli o wolność naszego kraju. W związku z tym uczniowie klasy VIA pod kierunkiem p. Adama Wijatowskiego przedstawili uczniom klas VII – VIII montaż słowno – muzyczny przypominający znaczące wydarzenia w historii naszego narodu.

        • Szkolne obchody Dnia Ziemi
          • Szkolne obchody Dnia Ziemi

            Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznych obchodów było hasło: „Planeta kontra plastik”. Coroczne obchody Dnia Ziemi mają na celu kształtowanie pozytywnych postaw uczniów wobec środowiska.

            Przygotowania do obchodów Dnia Ziemi trwały kilka tygodni. Zorganizowali je nauczyciele zespołu przedmiotów przyrodniczych: Jolanta Szepielewicz, Małgorzata Jaroszewicz, Mirosława Śliwińska i Sławomir Rostek, którzy zaangażowali uczniów z klas IV - VIII.

        • Dzień Ziemi na informatyce
          • Dzień Ziemi na informatyce

            Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 7b na informatyce tworzyli chmury wyrazowe w WordArt. To internetowy generator, który umożliwia łatwe tworzenie niesamowitych i niepowtarzalnych chmur wyrazowych. Chmury mogą przyjmować różne kształty, połączenie ich z konkretną treścią wyrazów może prowadzić do bardzo ciekawych rezultatów. Powstałe grafiki można wykorzystać do utrwalania wielu szkolnych wiadomości i umiejętności.

          • AKCJA ŻONKILE

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej pt. „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Polskich Żydów POLIN. Głównym celem akcji było kształtowanie postaw empatycznych takich jak uwrażliwianie na krzywdę, pomoc w potrzebie czy radzenie sobie ze stratą.

            Dzisiaj tj. 19 kwietnia 2024 roku obchodzimy 81 pierwszą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Na znak pamięci o bohaterach tego powstania, przyczepiliśmy wszyscy żółty kwiat żonkila.

    • Nagłówek

      • Odnośnik: https://naszesmieci.mos.gov.pl/jednolity-system-segregacji-odpadow
      • Szkolna przerwa śniadaniowa
      • Infolinia dla dzieci
      • System elektronicznych rekrutacji
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://www.swiebodzin.eu/pl/dla-mieszkanca/rekrutacja/3

    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1160462
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie