Aktualności

        • Bal Ósmoklasistów – niezapomniany wieczór pełen tańca i radości
          • Bal Ósmoklasistów – niezapomniany wieczór pełen tańca i radości

          • W ostatni piątek maja ósmoklasiści przeżyli wyjątkowy wieczór – ostatnią zabawę w murach szkoły z koleżankami i kolegami, z którymi spędzili osiem lat w Dwójce. Bal odbył się w auli szkolnej, a na tę uroczystość zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły.

            Aby stworzyć prawdziwie balowy klimat, uczniowie rozpoczęli przygotowania kilka dni wcześniej. Udowodnili, że mają nie tylko talent do nauki, ale także kreatywność i umiejętności organizacyjne! Samodzielnie wykonali dekoracje, wspierani przez nauczycielkę plastyki - panią Kasię, a także stworzyli ściankę do zdjęć, przy której chętnie się fotografowali. Rodzice zadbali o dodatkowe atrakcje, wypożyczając fotobudkę, oraz przygotowali pyszny poczęstunek.

            Zabawa rozpoczęła się od tańca w wykonaniu poszczególnych klas. Klasa 8a zatańczyła „Gangnam Style”, 8b wkroczyła na parkiet do rytmów „Prawy do lewego”, a 8c zaprezentowała „Macarenę”. Po ich występach dyrektor szkoły podziękował za zaproszenie i życzył wszystkim udanej zabawy. Następnie do wspólnego tańca dołączyli również nauczyciele, co sprawiło, że atmosfera była jeszcze bardziej radosna.

            To był wieczór pełen emocji, wzruszeń i niezapomnianych chwil, którą ósmoklasiści będą wspominać przez długi czas.

          • Edukacyjna podróż pełna przygód – Kraków, Bochnia i tajemnice jaskini

          • W dniach 20-21 maja 2025 uczniowie klas 8a, 7a i 7c wzięli udział w dwudniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej. Celem podróży były Bochnia, Kraków oraz Jaskinia Wierzchowska Górna.

            Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kraków gdzie zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki miasta z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Wawel, Katedrę, Rynek Główny, oraz Kościół Mariacki. Pani przewodniczka opowiadała ciekawie, dzięki czemu poznaliśmy wiele interesujących faktów z historii miasta. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie zwiedzaliśmy podziemną trasę turystyczną. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy historię kopalni, dawne metody wydobycia soli oraz ciekawostki związane z życiem górników. Niezapomnianym przeżyciem był przejazd podziemną kolejką oraz nocleg 250 metrów pod ziemią w komorze Ważyn – największej komorze w kopalni. Nocleg w takim miejscu był wyjątkowy i na długo zapadnie nam w pamięci.

            Drugiego dnia udaliśmy się do Jaskini Wierzchowskiej Górnej – jednej z największych jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzanie jaskini dostarczyło nam wielu emocji – podziwialiśmy stalaktyty i stalagmity oraz słuchaliśmy opowieści o jej powstaniu i zamieszkujących ją nietoperzach.

            Wycieczka była bardzo udana – nie tylko poszerzyliśmy naszą wiedzę, ale również świetnie się bawiliśmy. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

          • Mobilna lodziarnia w szkole – słodki gest Rady Rodziców

          • Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przygotowała wyjątkową niespodziankę dla uczniów – mobilną lodziarnię „Kręcę Lody”. Dzieci mogły cieszyć się świeżo przygotowanymi lodami w wybranych smakach, co dodatkowo umiliło ten szczególny dzień. Atmosfera była radosna, pełna beztroskiej zabawy i wspólnej integracji, tworząc niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zorganizowanie tej wyjątkowej niespodzianki!

          • DZIEŃ MAMY W KLASIE 3 c

          • Dzień Mamy to najpiękniejsze, wyjątkowe święto w roku. Słowo: matka, mama, mamusia, mateńka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, to ostoja i poczucie bezpieczeństwa, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. 27 maja uczniowie klasy: 3 c słowem i piosenką wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, cierpliwość, za serce - które tak wiele rozumie. Uczniowie klasy 3 c dołożyli wielu starań, by uczcić ten dzień jak najpiękniej. Były wiersze, piosenki, układy taneczne, laurki. Wyjątkowe, własnoręcznie wykonane torty papierowe (12 trójkątnych kawałków złożonych w 1 okręg i samodzielnie wypełnionych słodyczami i upominkami). Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Były życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku i pracy. Było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze mam. Uroczystość na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci i mam.

            Czesława Malinowska-Kenyeres

          • Zielona szkoła w Bryzie – wspomnienia, które zostaną na długo

          • W dniach 19-21.05 125 uczestników klas 4c, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b  wraz z opiekunami wzięło udział w zielonej szkole w ośrodku kolonijnym Bryza w Mrzeżynie. Wyjazd obfitował w liczne atrakcje i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

            Jednym z punktów programu była wycieczka do Kołobrzegu, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać historię miasta i jego najciekawsze miejsca. Dużym przeżyciem okazał się również udział w pirackiej przygodzie, która wciągnęła wszystkich w świat morskich legend i zabawy.

            Czas spędzony w ośrodku upływał aktywnie – dzieci i młodzież korzystali z boisk sportowych i placów zabaw, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach ruchowych. Niezapomniane pozostaną również spacery brzegiem morza, wspólne podziwianie zachodów słońca oraz wieczorne rozmowy i integracja.

            Wyjazd przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze i był okazją do wypoczynku, wspólnej zabawy oraz zacieśnienia relacji między uczestnikami. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wspomnień i wrażeń.

          • Finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt

          • 19 maja 2025 w Słubicach odbył się finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy ZIEMIA LUBUSKA. Po trudnej i zaciętej walce, w niesprzyjających warunkach pogodowych, reprezentacja naszej Szkoły po zwycięstwie nad reprezentacją SP Sulechów (4:1) i remisie z SP Kostrzyń n.Odrą (1:1) zdobyła w tych zawodach srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Województwa Lubuskiego. Szkołę reprezentowały: z klasy 7b - Bezak Aleksandra, z klasy 8a - Kośmider Maja, Kwolik Lena, Robaszyńska Maria i Tymczyszyn Aleksandra,  klasy 8b – Bondarenko, Myroslava, Borowiak Hanna i Wawrzyniak Martyna, z klasy 8c - Hukiewicz Milena i Porianda Lena.

            GRATULUJEMY !

            Beata Mrozowicz, Jacek Algierski

        • Światowy Dzień Pszczół w klasie 2c
          • Światowy Dzień Pszczół w klasie 2c

          • 20 maja uczniowie klasy 2c obchodzili Światowy Dzień Pszczół. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją o życiu pszczół i ich roli w przyrodzie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek, obejrzały film edukacyjny oraz brały udział w burzy mózgów.

            W trakcie dnia samodzielnie przygotowały kanapki z miodem i dżemem, rozwiązywały zadania matematyczne związane z pszczołami i tworzyły prace plastyczne. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom Małego Pszczelarza Matematyki. Był to dzień pełen zabawy, nauki i refleksji nad znaczeniem pszczół w naszym życiu. 

            Izabela Olszewska

        • Finał konkursu - sukces 3a
          • Finał konkursu - sukces 3a

          • Z wielką radością informujemy, iż klasa 3a zakwalifikowała się do 3 etapu konkursu RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ organizowanego przez fundację WOŚP. Czujemy się wyróżnieni, ponieważ ze 119 szkół z całej Polski, wybrano tylko 16 grup, w tym naszą!!! Victoria, Hania i Misza to nasz zespół redakcyjny, który w drugim etapie - pod okiem pani Katarzyny Porzucek stworzył przepiękną gazetę konkursową, dotyczącą oczywiście pierwszej pomocy. Działy, które musiały się w niej pojawić to: wywiad, fotoreportaż, ciekawostki, rozrywka i informacje lokalne. W ten oto sposób powstała piękna praca, którą uczniowie wykonywali z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Przed nami wielkie wyzwanie, ponieważ finał konkursu odbędzie się w formie gry miejskiej na terenie Warszawy już 4 czerwca!! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!!!

            Dziękujemy jeszcze raz Specjalistycznej Służbie Poszukiwawczo – Ratowniczej za udział w naszym wywiadzie, szczególnie Oskarowi, który jest byłym uczniem naszej szkoły i wspiera naszą społeczność.

            A poniżej nasza konkursowa gazetka na filmie i zdjęciach.

        • WIOSNA W ŚWIETLICY
          • WIOSNA W ŚWIETLICY

          • Uczniowie naszej świetlicy z radością powitali wiosnę uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

            Zajęcia tematyczne poświęcone zostały wiosennym świętom i uroczystościom: poprzez prace i pogadanki uczciliśmy magiczny czas Wielkiej Nocy, Proekologiczne plakaty i rozmowy o recyklingu, segregacji i zero- waste królowały w świetlicy z okazji obchodów Dnia Ziemi. Z okazji Dnia Bibliotekarza uczniowie przygotowali plakat i przekazali naszym Paniom Bibliotekarkom wraz z życzeniami i podziękowaniami za ich pracę. W maju odbyliśmy krótką podróż historyczną po Polsce, która przybliżyła uczniom, dlaczego obchodzimy majowe święta i jakie znaczenia mają one dla Polaków.

            Nasza świetlica zakwitła niczym wiosenna łąka o bogactwo kolorów. Pozytywnie nastraja nas wszystkich, a nadmiar energii rozładowujemy na świeżym powietrzu.

          • Szczęśliwy finał !

          • Od kilku tygodni grupa uzdolnionych artystycznie uczniów z naszej szkoły próbowała swoich sił w eliminacjach konkursu recytatorskiego w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. W etapie szkolnym wyłoniono dziesięcioro zwycięzców, którzy wzięli udział dnia 18.03.2025 r.  w konkursie gminnym w Świebodzińskim Domu Kultury. Wśród nich byli następujący uczniowie klas IV - VIII:

            Lena Sawka – kl. 4c Blanka Urbaniak – kl.4c, Eryk Kowalewski – kl.5b, Hanna Stefańska – kl.5c, Paweł Marczenia – kl.6b,  Michał Halicki – kl.7a, Emma Kowalewska – kl.7a, Maria Gyża – kl.8a

            Martyna Wawrzyniak – kl.8b, Laura Buławska – kl.8c

            Do prezentacji recytatorskich w Świebodzińskim Domu Kultury dołączyły też Marcelina Kowalczyk z kl. 1 c, Zofia Kuntowska z kl. 2 b oraz Anastazja Konopko z kl. 3 b .

            Natomiast do konkursu powiatowego w Szczańcu awansowali: Zofia Kuntowska, Eryk Kowalewski, Paweł Marczenia, Michał Halicki, Maria Gyża i Laura Buławska.

            Wielkim sukcesem okazała się nominacja naszej uczennicy do wielkiego finału w Kostrzynie nad Odrą. Odbył się on 9 maja br. Z satysfakcją informujemy, że w wojewódzkim konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8c, Laura Buławska.

            Udział w finale był dla ósmoklasistki  wielkim wyróżnieniem i dowodem na jej doskonałe przygotowanie oraz talent recytatorski i aktorski. Zmagania konkursowe charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem – uczestnicy prezentowali niezwykle ciekawe i trudne teksty, wykazując się  kulturą słowa, poprawną interpretacją i umiejętnością oddania emocji.

            Laura zaprezentowała się z dużym spokojem i pewnością siebie. Jej interpretacja utworu pt. „Rozum” J. Kobuszewskiego była nie tylko poprawna i zachwycająca pod względem słownego przekazu, ale także pełna wyrazistego talentu aktorskiego, co przyciągało uwagę słuchaczy i jurorów.

            Z radością informujemy, iż Laura została laureatką wielkiego finału w kategorii klas 7–8. To osiągnięcie jest nie tylko potwierdzeniem jej talentu, ale również wspaniałą  wizytówką naszej szkoły i inspiracją dla innych uczniów do rozwijania swoich pasji artystycznych.

            Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za udział w szkolnym, gminnym i powiatowym konkursie recytatorskim, a Laurze serdecznie gratulujemy wybitnego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów na drodze artystycznej.

            Marek Skrzypczak

        • 2c porządkuje "Klasę pod Chmurką"
          • 2c porządkuje "Klasę pod Chmurką"

          • 14 maja uczniowie klasy 2c wzięli udział w lekcji przyrody w „Klasie pod Chmurką”. Podczas zajęć uporządkowali teren, usuwając chwasty, a także oczyścili drewniane skrzynki, obficie podlewając ziemię i wysiewając nasiona słonecznika, rzodkiewki, szczypiorku oraz rzeżuchy. Teraz z nadzieją wypatrują deszczu, ponieważ w przeciwnym razie czeka ich codzienne podlewanie! 

            Izabela Olszewska

        • Uczniowie klasy 6OP dodali skrzydeł ósmoklasistom na czas egzaminów
          • Uczniowie klasy 6OP dodali skrzydeł ósmoklasistom na czas egzaminów

          • Uczniowie klasy 6OP na lekcjach wychowawczych  wykonali kolorowe pióra,  których stworzyli skrzydła. Projekt był prezentem dla ósmoklasistów na czas pisania egzaminów. Dzięki pracy i zaangażowaniu oddziału przygotowawczego powstała ścianka fotograficzna. Ósmoklasiści chętnie pozowali do zdjęć przed testem z języka polskiego.
            Do projektu cegiełkę dołożyli także chętni uczniowie z klas: 4b, 6a, 6b oraz 7c, którzy pióra wykonali w domu.
            Po egzaminach chętnych do zdjęć uczniów zapraszamy do gabinetu 15A, gdzie skrzydła będą zdobiły ścienną gazetkę.

            Ewa Wójcik
             

          • Lubuska Olimpiada Młodzieży - piłka nożna dziewcząt

          • 12 maja na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie odbył się półfinał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). W sportowej rywalizacji wzięły udział reprezentacje czterech szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Bezak Aleksandra, Bondarenko Myroslava, Borowiak Hanna, Czerwony Iga, Kośmider Maja, Kwolik Lena, Porianda Lena, Robaszyńska Maria i Tymczyszyn Aleksandra.
            Po zaciętej walce nasze dziewczęta zajęły II miejsce w turnieju i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 19 maja w Słubicach. Turniej wygrały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Konstytucji 3 Maja z Kostrzyna nad Odrą. Pozostałe miejsca zajęły: III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina, IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Przyjaciół Ziemi z Kostrzyna nad Odrą.

            Algierski Jacek, Kwiatkowski Marek

            link do galerii zdjęć

          • Empatia, Dostępność, Akceptacja - Idziemy Razem

          • Dziś uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dołączyli do corocznego marszu „Dzień godności – dzień walki z dyskryminacją osób z niepełnosprawnością”, zorganizowanego przez Centrum Usług Społecznych w Świebodzinie. Jego celem jest integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie świadomości na temat ich problemów.

        • Dzień Szalonej Fryzury – Przyjdź szalenie uczesany, a nie będziesz pytany!
          • Dzień Szalonej Fryzury – Przyjdź szalenie uczesany, a nie będziesz pytany!

          • 9 maja w naszej szkole było naprawdę kolorowo! Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do udziału w Dniu Szalonej Fryzury – i uczniowie nie zawiedli. Każdy miał okazję wyrazić siebie poprzez nietuzinkowe uczesanie, a korytarze wypełniły się fantazyjnymi, kreatywnymi stylizacjami.

            Dziewczyny i chłopcy puścili wodze fantazji, eksperymentując z fryzurami, kolorami i dodatkami. To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na integrację szkolnej społeczności oraz dystans do codzienności. Najbardziej odlotowe fryzury zostały nagrodzone, a wszystkim uczestnikom należą się brawa za odwagę i kreatywność!

            Nie można też zapomnieć o haśle dnia: „Przyjdź szalenie uczesany, a nie będziesz pytany” – idealna motywacja do odważnych stylizacji. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział i pokazali, że w naszej szkole nie brakuje fantazji!

            Zapraszamy do obejrzenia galerii niezwykłych fryzur! Kreatywność uczniów nie ma granic – kolory, warkocze, koki, loki, a nawet całe artystyczne konstrukcje na głowach. Każda fryzura to dowód na to, że wyobraźnia nie zna granic!

          • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ - konkurs, zespół redakcyjny

          • Uczennice i uczniowie z klasy 3a pracują nad ważnym zdaniem konkursowym, które weźmie udział w II etapie 10. Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Praca wre! Nad tekstem czuwają redaktorzy i ilustratorzy – Hania, Victoria oraz Misza. Pani Kasia pomaga zadbać o piękną oprawę plastyczną, a pani Dominika sprawdza, czy wszystko jest poprawne i zgodne z tematem konkursu. Już niedługo poznacie ich dzieło – będziecie zachwyceni!

        • Ratujemy i Uczymy Ratować - ciąg dalszy działań klasy 3a
          • Ratujemy i Uczymy Ratować - ciąg dalszy działań klasy 3a

          • Klasa 3a wykorzystuje każdy moment i każde miejsce, aby jeszcze lepiej opanować zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, wcielają się w rolę ratującego, dyspozytora czy poszkodowanego. Odgrywają różne scenki, dzięki czemu łatwiej zapamietują kolejność wykonywanych działań. Wiemy już jak zadbać o bezpieczeństwo, jak i kiedy wezwać pomoc, jak sprawdzić oddech, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, podłączyć defibrylator AED czy wykonać RKO.

            #RatujemyiUczymyRatować

            #WOŚP

            #PierwszaPomoc