2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach, uświadamiając sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Podczas zajęć dowiedzieli się także czym jest autyzm, jak może się objawiać oraz jak wspierać osoby dotknięte autyzmem. Oprócz pogadanek uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych, dzięki którym mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Klasy 1-3 wykonały przepiękne plakaty promujące właśnie ten dzień, a na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem przyszliśmy tego dnia do szkoły w barwach niebieskich.
Samorząd Uczniowski