W naszej szkole po raz kolejny zorganizowana została akcja BohaterON mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich. Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka uczniowie klas III dowiedzieli się jak zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Propozycja ciekawego scenariusza lekcji, w tym interesującego filmu, metod aktywizujących uczniów typu burza mózgów oraz kolorowanki o świętach i symbolach narodowych, przybliżyła dzieciom życie z czasów wojny. Rekomendacja akcji pt. „Bohaterem być kiedyś i dziś” pod honorowym patronatem Prezydenta RP, utożsamiła najmłodszym jak bohaterskie postawy przedstawiały postaci Powstania Warszawskiego. Lekcje przebiegały w sposób harmonijny z ciekawą pracą w grupach.
Koordynatorzy:
Anna Ostek
Magdalena Kornobis