Ostatnie miesiące roku szkolnego były w naszej świetlicy czasem pełnym radości, ciekawych zajęć, kreatywnej pracy i wspólnej zabawy.
W maju uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych świętom narodowym, rozwijając wiedzę o historii symbolach Polski. Zrealizowaliśmy również temat „Moja mała Ojczyzna.”Rozmawialiśmy o przynależności do swojej miejscowości i regionu. Dzieci przygotowały prace plastyczne przedstawiając charakterystyczne miejsca związane z ich najbliższym otoczeniem.
Z okazji Dnia Matki uczniowie wykonali portrety swoich mam oraz przygotowali laurki.
Czerwiec, to przede wszystkim Dzień Dziecka. Dzieci poznawały życie i zwyczaje dzieci na całym świecie. A poza tym ten miesiąc upłynął nam pod znakiem zbliżających się wakacji. Rozmawialiśmy o letnim wypoczynku, jego przyjemnościach , ale przede wszystkim o bezpieczeństwie, które należy zachować podczas wakacyjnych zabaw.
Nie zapomnieliśmy również o święcie taty, przygotowując im niespodzianki. Radosna atmosfera i oczekiwanie na wakacje towarzyszyły nam przez cały miesiąc.
W codziennym życiu świetlicy nie brakowało również czasu na ulubione aktywności uczniów.
Czas upłynął nam na wspólnych grach i zabawach; w sali i na placu zabaw, czytaniu książek, rozwijaniu zainteresowań poprzez twórczość plastyczną oraz kreatywne zabawy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy tematyczne i konstrukcyjne, podczas których dzieci rozwijały wyobraźnię , zdolności manualne oraz umiejętności współpracy w grupie.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywność, zaangażowanie, uśmiech i życzliwość, które każdego dnia tworzyły wyjątkową atmosferę naszej świetlicy.
Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!