Dnia 14.02.2026r. w Tygodniu Szkoły odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas 5 – 8, którzy zaprezentowali różnorodne i ciekawe teksty literackie.
Wystąpienia młodych recytatorów dzięki ich starannej dykcji, odpowiedniej interpretacji głosowej i wyrażanym emocjom były przekonujące i przyciągnęły uwagę publiczności.
Zmagania artystów oceniała komisja – nauczyciele języka polskiego: Ewa Wójcik , Marta Pelz, Marek Skrzypczak.
Z przyjemnością informujemy o wynikach Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Kategoria klas 5 – 6
I miejsce – Sylwester Kardzis (kl .5a)
Wyróżnienie – Maja Stachura (kl. 5a)
Kategoria klas 7- 8
I miejsce (ex aequo) – Zofia Krzesińska (kl. 8c) i Michał Halicki (kl. 8a)
Wyróżnienia: Michalina Naks (kl.8c), Jerzy Szturo (kl.8c), Emma Kowalewska (kl. 8a)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dostali dodatkowo nagrody w postaci kart upominkowych do Empiku. Recytatorzy, którzy zajęli czołowe miejsca, będą reprezentować nasza szkołę w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych.
Wszystkim młodym artystom dziękujemy za udział w recytatorskich zmaganiach, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.