• Szkolny Konkurs Recytatorski

• W czwartek 1 lutego br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV- VIII. Uczestnicy tego spotkania wygłaszali przed zebraną w auli publicznością wybrane teksty literackie. Repertuar utworów był bardzo zróżnicowany. Uczniowie deklamowali wiersze, m. in. M. Konopnickiej, A. Mickiewicza, W. Szymborskiej, J. Twardowskiego czy W. Grodzieńskiej. Jury  - w składzie: M. Porzucek, E. Wójcik, M. Skrzypczak – przysłuchując się ciekawym interpretacjom tekstów, miało twardy orzech do zgryzienia. Młodzi recytatorzy popisywali się doskonałą dykcją, modulacją głosu, ekspresją twórczą. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji ogłoszono wyniki konkursu.

I miejsce zdobyła Laura Buławska z kl. 7c, II miejsce – Aleksandra Bezak z kl. 6b, natomiast III miejsce zajął uczeń kl. 4b – Eryk Kowalewski. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla uczennic:  Marii Gyży z kl. 7a oraz Hanny Stefańskiej z kl. 4c.

W konkursie recytatorskim wzięły również udział:

Hanna Piechocka – kl. 4c

Martyna Lisowska – kl. 4c

Hanna Gawęda – kl. 6c

Eliza Rodobolska – kl. 6c

Michalina Naks – kl. 6c

Aleksandra Jakubik – kl. 6a

Młodzi artyści za piękne występy zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Dziękujemy wszystkim recytatorom za udział w konkursie i zachęcamy do dalszego poznawania sztuki pięknego mówienia.

Marek Skrzypczak

• Konkurs recytatorski klas 1 - 3

• Dnia 1 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III. W konkursie wzięło udział aż 27 dzieci. Rywalizacja była zacięta.  Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich poetów,  np. Tuwima, Brzechwy czy Fredry. W każdej grupie wiekowej zwyciężyło 3 uczestników zajmując kolejno 1,2 lub 3 miejsce. Kryteria oceny recytacji obejmowały zarówno znajomość tekstu, jego interpretację czy tez poprawną artykulację. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Dyrektora Mariana Wieczorka przepiękne nagrody w postaci książek i dyplomów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Anna Ostek

• Rozgrywki sportowe klasa VII i VIII

• Klasy VIII w ramach Tygodnia Szkoły rozegrały mecz w Dwa Ognie który zakończył się wynikiem 37:26 dla klasy VIII B.

Klasy VII rozegrały turniej w siatkówkę.

Wyniki poszczególnych meczów;

VII A - VII B 0:2

VII A - VII C 1:2

VII B - VII C 1:2

1 miejsce VII C2 miejsce VII B3 miejsce VII A.

Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego