Strona główna

        • FINAŁOWY WYSTĘP NASZEJ UCZENNICY
          • FINAŁOWY WYSTĘP NASZEJ UCZENNICY

            W dniach 21.11.2019r. – 24.11.2019r. odbył się w Legnicy XXXV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych. Zadaniem uczestników ww. konkursu była piękna pod względem walorów językowych i krasomówczych opowieść o historii i wyjątkowości regionów, z których przybyli.

            W gronie 37 najlepszych krasomówców z całego kraju znalazła się uczennica naszej szkoły Amelia Dobruk z kl. Va, która reprezentowała województwo lubuskie. Amelka zachwycająco wystąpiła przed licznym audytorium w przepięknej zabytkowej auli Legnickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego. Za swoją niezwykłą prezentację otrzymała specjalnie ufundowaną Nagrodę Radnej Miasta Legnicy Pani Bogumiły Słomczyńskiej. Trzydniowy pobyt w Legnicy był również dla uczestników konkursu doskonałą okazją do poznania historii i zabytków miasta oraz nawiązania nowych znajomości.

        • Konkursy przedmiotowe
          • Konkursy przedmiotowe

            W najblizszych dniach odbędą się szkolne etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020.

            Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminami konkursów, które dostepne są w zakładce Konkursy/Konkursy przedmiotowe lub na stronie

        • Zawody szachowe
          • Zawody szachowe

            W dniu 19.11.2019 r. odbył się etap powiatowy szkół podstawowych w szachach drużynowych. Nasz zespół wystąpił w składzie: Łukasz Kowalski z Ib, Benajamin Keling – Hoffman z II b, Maja Kośmider z III a, Hanna Jastrzębska z III b, Maciej Kowalczyk z V a, Oliwer Spurek z V c i zajął drugie miejsce, i awansował do finału wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Modernizacja placu zabaw

            Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową placu zabaw przy naszej szkole. Poniżej jego wizualizacja oraz elementy wyposażenia.

            Jeśli macie Państwo jakiekolwiek sugestie dotyczące wyglądu placu zabaw, proszę o zgłaszanie

            ich do 28 listopada 2019 r. Dyrektorowi Szkoły.

            Można to zrobić osobiście, pisemnie lub za pośrednictwem LIBRUSA.

        • Już wkrótce na wileńskich cmentarzach
          • Już wkrótce na wileńskich cmentarzach

            W piątek przekazaliśmy do ŚDK ok. 200 zniczy, które przynieśliście do szkoły, by 1 listopada zapłonęły na cmentarzach w Wilnie. Dominowały te w kolorach białym i czerwonym. Zebraliśmy 107 zł na transport na Kresy.

            To piękne, że tak licznie włączyliście się do akcji upamiętniającej naszych rodaków na Litwie. Pamięć o tych, których groby znajdują się na dawnych terenach Polski, jest wyrazem patriotyzmu .

        • Konkurs Plastyczny „Sybiracy” Sukcesy plastyczne naszych uczennic
          • Konkurs Plastyczny „Sybiracy” Sukcesy plastyczne naszych uczennic

            Dnia 22 października 2019 r. uczennice naszej szkoły: Aleksandra Roźniata z klasy V e i Natalia Lewandowska z klasy VII d z nauczycielką p. Izabelą Żukowską miały zaszczyt uczestniczyć w konferencji z okazji 30-lecia Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp, która odbyła się w WiMBP w Gorzowie.

            W marcu 2019 r. uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Izabeli Żukowskiej, wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: „Sybiracy” – dla uczniów klas III – VIII szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjum województwa lubuskiego. Zadaniem uczniów było wykonać pracę plastyczną ukazującą tragiczne losy polskich zesłańców na Syberię w czasie i po II wojnie światowej. Organizatorami konkursu byli: Związek Sybiraków i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp

        • CODE WEEK 2019 podsumowanie
          • CODE WEEK 2019 podsumowanie

            Od 5 do 20 października w całej Europie świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu pod hasłem DWÓJKA PROGRAMUJE I KODUJE. W tym czasie w szkole odbyły się różne zajęcia z programowania i kodowania.

            Uczniowie poznali historię CodeWeek oraz przekonali się, że kod nie jedno ma imię. Na zajęciach komputerowych uczniowie z użyciem gier edukacyjnych ćwiczyli odczytywanie współrzędnych, kolorowali różne obrazki zgodnie z kodem zawartym w instrukcji oraz uczestniczyli w kursie programowania na stronie code.org.

        • Rekord w Pierwszej Pomocy za nami !
          • Rekord w Pierwszej Pomocy za nami !

            16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w pierwszej pomocy.

            Nasza szkoła wzięła udział po raz drugi w akcji, której celem jest upowszechnianie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. W ogólnopolskim Rekordzie w Pierwszej Pomocy zaangażowani byli uczniowie i nauczyciele, którzy w auli szkoły zgromadzili się i przez okres 30 minut prowadzili zmagania na siedmiu fantomach. Łącznie w bicie rekordu zaangażowało się blisko 180 osób.

        • Wyjazd integracyjny klas czwartych
          • Wyjazd integracyjny klas czwartych

            Wyjazd integracyjny klasa czwartych z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole to już tradycja. I tym razem jak co roku udaliśmy się, aby wspólnie świętować ten dzień. Celem wyjazdu było lepsze poznanie się uczniów klas czwartych z wychowawcami. Nieopodal Świebodzina w malutkiej wiosce zwanej Ługów przy świetlicy wiejskiej czekało na nas wiele atrakcji. Nasze Mamy włączyły się do tego przedsięwzięcia i zadbały o to, aby ten czas upłynął nam miło i aktywnie. Nie zabrakło ogniska, ciepłych kiełbasek, a nawet sałatek z ziemniaka. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: jedni odpoczywali tocząc rozmowy w miłym towarzystwie inni oddali się aktywności sportowej. Piłka nożna, zabawy animacyjne z chustą Klanza, zapomniana już gra w gumę czy sznura - skutecznie wypełniły nam czas. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale przede wszystkim szczęśliwi.

        • NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE w naszej szkole.
          • NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE w naszej szkole.

            Dnia 25 września włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytania największych polskich dzieł literackich: „Narodowe Czytanie”. Ta piękna kampania promująca czytelnictwo organizowana jest z inicjatywy Prezydenta RP od 2012 roku. W tegorocznej ósmej edycji Para Prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wybrała do czytania osiem polskich nowel, „teksty, których – jak powiedział Pan Prezydent – wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”.

    • Nagłówek

      • Odnośnik: https://naszesmieci.mos.gov.pl/jednolity-system-segregacji-odpadow
      • Szkolna przerwa śniadaniowa
      • Infolinia dla dzieci
      • System elektronicznych rekrutacji
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Odnośnik: https://www.swiebodzin.eu/pl/dla-mieszkanca/rekrutacja/3

    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1161945
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie