• Lekcja muzealna

            Na początku maja uczniowie z oddziału przygotowawczego wzięli udział w lekcji muzealnej. Uczniowie poznali dzieje Świebodzina, zapoznali się z bogatym zbiorem muzealnym oraz obejrzeli wystawę prac lokalnej artystki Teresy Berendt-Klechamer "O tym, co niewidzialne". Dziękujemy za interesującą lekcję, pełną faktów i ciekawostek.

        • Mity greckie
          • Mity greckie

            W ostatnim tygodniu kwietnia klasa 5a wzięła udział w “uczcie bogów” na lekcji języka polskiego. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowali prezentację na temat wylosowanego boga np. Hades, Afrodyta. W ramach podsumowania cyklu lekcji na temat mitologii greckiej dzieci wykonały charakterystyczne atrybuty oraz przedstawiły najbardziej znane mity. Nie można nie wspomnieć o strojach, dzięki którym mogliśmy poczuć klimat Starożytnej Grecji.

        • Taniec synchroniczny robotów Photon?
          • Taniec synchroniczny robotów Photon?

            Uczniowie klasy 5b na lekcji wychowawczej doskonalili pracę w grupach i komunikację. Zajęcia uatrakcyjniła praca z robotami Photon. Zadaniem uczniów było stworzenie programu, w którym wszystkie roboty wykonają jeden układ taneczny, dodając poruszanie się w różnych kierunkach oraz efekty świetlne i dźwięki. Samo ułożenie „tańca” nie było trudne, ale doprowadzenie do synchronicznego „tańca” ośmiu robotów to dopiero było wyzwanie! Okazało się, że nie jest to takie proste i wymaga to od uczniów pracy nad skuteczniejszą komunikacją.

        • Warsztaty arteterapii
          • Warsztaty arteterapii

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach arteterapii. iIdea jaka przyświecała tym zajęciom, to indywidualny autorski pomysł i własnoręczne wykonanie koszulki. Nasze dzieci po raz kolejny udowodniły, iż ich kreatywność nie ma granic. Zajęcia pozwoliły pobudzić wyobraźnię, spełnić się naszym uczniom w roli kreatora mody.

        • Las w słoiku
          • Las w słoiku

            Wykorzystując pomysły dzieci postanowiliśmy zrobić wyjątkowy prezent rodzicom. Las w słoiku. Pani Dominika Ch. mama Jakuba dostarczyła słoje i rośliny. W piękny majowy dzień spotkaliśmy się w "klasie pod chmurką". Dzieci pracowały w pięcioosobowych grupach, pomagając sobie i dobrze się bawiąc. Powstały wyjątkowe słoje z roślinami. Na pewno ucieszą rodziców.

        • Pomyśl – Zbuduj – Zakręć
          • Pomyśl – Zbuduj – Zakręć

            W świetlicy szkolnej na zajęciach wykorzystano klocki Korbo Edu, które są bardzo pomocne w integrowaniu grupy oraz nauce współpracy pomiędzy uczniami. Dzieci konstruowały w grupach przestrzenne budowle, tworzyły ruchome obrazy według instrukcji, a także własnych pomysłów. Bawiąc się klockami rozwijały logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Wykazały się cierpliwością, kreatywnością oraz umiejętnością pracy zespołowej. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

        • Wspólna praca to sukces!
          • Wspólna praca to sukces!

            Jednym z celów zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno - społecznych, jest umiejętność współpracy w grupie. Socjoterapia to rodzaj terapii grupowej, która wykorzystuje oddziaływania społeczne w tym wpływ grupy. Ma być okazją do poznawania swoich mocnych stron, rozwijania umiejętności autoprezentacji, nauką pełnienia określonych ról w życiu, a także do relaksu.

        • Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja
          • Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

            Dnia 4 maja 2023r. w auli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie klasy VC pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Podczas uroczystości przypomniano przysięgę złożoną przez Króla oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również portrety i sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Apel zakończono odśpiewaniem Roty.

          • Układamy "żywą" flagę Polski

            2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dla uczczenia święta i okazania postawy patriotycznej, uczniowie naszej szkoły ułożyli na szkolnym boisku, przed głównym wejściem do szkoły, „żywą” flagę. Uczniowie z młodszych klas ubrani na czerwono trzymali nad głowami czerwone kartki, a starsi ubrani na biało – białe, i w ten sposób sami zamienili się na chwilę we flagę Polski.

          • Majowa lekcja historii

            W czwartek w auli szkolnej zgromadzili się uczniowie klas młodszych, by obejrzeć majową lekcję historii przygotowaną przez uczniów klas trzecich.

            W rolę nauczycielki wcieliła się Julia, która wzorcowo poprowadziła lekcję. Uczniowie byli świetnie przygotowani i z łatwością odpowiadali na pytania dotyczące nazw i genezy majowych świąt. Wszyscy zostali zaproszeni do udziału w powiatowych obchodach świąt w naszym mieście, a lekcja zakończyła się udziałem w majowym koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy 3 a. Dzieci zaśpiewały: „ Mazurek Trzeciego Maja”, pieśń” Marsz, marsz Polonia” oraz „ Ja to mam szczęście”. Jedna z uczennic wyrecytowała wiersz nieznanego autora pt. ”Dom”, który w jej rodzinie jest przekazywany z pokolenia na pokolenie.

          • Wizyta w Bibliotece Publicznej

            Pod koniec kwietnia uczniowie z oddziału przygotowawczego odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie. Dzieci zapoznano z zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz w ciekawy sposób przybliżono im książki z różnych dziedzin. To była interesująca lekcja biblioteczna.

            Edyta Brodzińska-Kowalczyk

        • "Pan Twardowski - Ale Bajka"
          • "Pan Twardowski - Ale Bajka"

            W dniu 24.04.2023 uczniowie naszej szkoły dzięki współpracy z regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze mieli możliwość oglądnięcia spektaklu muzycznego "Pan Twardowski -Ale Bajka" koncert w wykonaniu krakowskiego baletu królewskiego Cracovia Danza oraz Orkiestry w Filharmonii Gorzowskiej. Spektakl oparty na muzyce Stanisława Moniuszki zabrał naszych uczniów w świat wyobraźni, magii , humoru ale przede wszystkim baletu. Przedstawienie wprowadziło uczniów w wuśmietnity nastrój, wszystkim bardzo podobał się.

        • Kolorowe motyle
          • Kolorowe motyle

            Wiosna rozgościła się już na całego. Uczniowie klasy VB udekorowali swoją salę lekcyjną kolorowymi motylami. Do ich wykonania posłużyły MAGICZNEJ długopisy 3D. To już kolejne kreatywne warsztaty tej klasy z wykorzystaniem długopisów 3D, które zapewniają natychmiastowy efekt i poczucia sprawstwa, kształtują u uczniów właściwe postawy podczas pracy w grupie, wobec estetyki i otoczenia, rozbudzają zainteresowania przyrodą. Pozwoliły uczniom oderwać się od tradycyjnych zajęć lekcyjnych. Stworzone motyle są przecudne. Można je podziwiać w sali nr 10. Długopisy 3D zakupiono ze środków programu #Laboratoriaprzyszłości.

          • Warsztaty teatralne

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach z aktorami Gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. Zajęcia organizowane są w ramach projektu edukacyjnego "Otwórz się na po(moc)" realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

            Wioletta Żytkiewicz

        • Tańcowała igła z nitką … czyli  sztuka szycia ręcznego
          • Tańcowała igła z nitką … czyli sztuka szycia ręcznego

            Szycie ręczne to praktyczna umiejętność przydatna w codziennym życiu. Pozwala rozwinąć naszą kreatywność, ponieważ nawet najdrobniejszy kawałek materiału można wykorzystać na wiele sposobów. Dodatkowo wycisza i uspokaja. Udowodniono, iż podążanie za igłą z nitką zmusza nasz mózg do skupienia na danej chwili a taka sytuacja sprzyja, by nasze zmartwienia i stres odeszły na dalszy plan. Z tajnikami szycia ręcznego postanowili zmierzyć się uczniowie klas piątych. Z cierpliwością próbowali poskromić igłę z nitką trenując różne rodzaje ściegów, sposób i technikę ich wykonania. Uczniowie wcielili się w szwaczki i krawców wykonując igielnik, czyli poduszeczkę do przechowywania igieł.

      • Szkolna przerwa śniadaniowa
      • Infolinia dla dzieci
      • System elektronicznych rekrutacji
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 795085
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie