• Elementy edukacji historycznej, którą zajmuje się Biuro Edukacji Narodowej, część Instytutu Pamięci Narodowej. Edukacja historyczna prowadzona przez IPN obejmuje kompleksowe działania skierowane do odbiorcy w każdym wieku, od uczniów szkoły podstawowej, przez młodzież i nauczycieli, po wszystkich dorosłych Polaków, a także cudzoziemców. Materiały edukacyjne tworzone przez Biuro Edukacji Narodowej IPN są dostosowane do poziomu wiedzy odbiorców w kraju i za granicą. 

        Projekt historyczny działający od stycznia 2016 roku. Projekt realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków  przy wsparciu finansowym MKiDN , a od 2018 roku – w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”. Portal skierowany jest do wszystkich miłośników historii, a w szczególności do uczniów, którzy szukają tematów spoza szkolnego podręcznika, chcą utrwalić lub uzupełnić wiedzę oraz rozwijać swoje zainteresowania historyczne.

         Strona internetowa najpopularniejszego magazynu o historii Polski. Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Ciekawe artykuły, interesujące książki, komentarze ekspertów. Historia, jakiej nie pozna się z podręczników. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce.

        www.e-historia.com.pl Edukacyjna strona internetowa zawiera pomocnicze materiały edukacyjne z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Składają się na nie: konspekty lekcji, bogaty wybór tekstów źródłowych wraz z poleceniami do nich, galerie ilustracji (zbiór źródeł ikonograficznych) do poszczególnych tematów lekcji, materiały w formie narracyjnej z podziałem na jednostki tematyczne, słowniczek pojęć historycznych, słowniczek nazw, galeria postaci, quizy historyczne (przygotowane do każdej jednostki tematycznej). Uzupełnieniem materiałów dydaktycznych jest tematyczna bibliografia artykułów z miesięcznika „Mówią Wieki”.