• Dzień Ziemi na informatyce

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 7b na informatyce tworzyli chmury wyrazowe w WordArt. To internetowy generator, który umożliwia łatwe tworzenie niesamowitych i niepowtarzalnych chmur wyrazowych. Chmury mogą przyjmować różne kształty, połączenie ich z konkretną treścią wyrazów może prowadzić do bardzo ciekawych rezultatów. Powstałe grafiki można wykorzystać do utrwalania wielu szkolnych wiadomości i umiejętności.

• AKCJA ŻONKILE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej pt. „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Polskich Żydów POLIN. Głównym celem akcji było kształtowanie postaw empatycznych takich jak uwrażliwianie na krzywdę, pomoc w potrzebie czy radzenie sobie ze stratą.

Dzisiaj tj. 19 kwietnia 2024 roku obchodzimy 81 pierwszą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Na znak pamięci o bohaterach tego powstania, przyczepiliśmy wszyscy żółty kwiat żonkila.

• Międzyszkolne zawody piłki nożnej chłopców klas 7-8

Nasza reprezentacja brała udział w międzyszkolnych zawodach piłki nożnej chłopców klas 7-8 na etapie powiatowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży (LOM) . Zawody zorganizowane zostały przez Zespół Edukacyjny nr 1 w Świebodzinie . W zawodach wzięło udział 5 zespołów: SP6, SP2, SP 1, SP Szczaniec, SP Ołobok. Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli 2 miejsce, ulegając tylko zespołowi z SP 6. Skład naszej reprezentacji : 1. Bagiński Adrian 8b 2. Dębowski Tymoteusz 7c 3. Dryzhyruk Bohdan 7b 4. Szpilman Hubert 8b 5. Kardzis Leonard 7c 6. Matejko Filip 7c 7. Obuchanicz Michał 7c 8. Sobieściuk Wiktor 8b 9. Święs Jakub 7c.

• EKSPERYMENTY CHEMICZNE w klasie 2 c

We wtorek 09 kwietnia 2024r., w klasie 2 c gościliśmy na zajęciach Panią Ewę Wójcik, która przeprowadziła eksperymenty chemiczne. Korzystając z pięknej pogody doświadczenia były robione: w „Klasie pod Chmurką”. Do zabawy użyliśmy bezpiecznych środków dostępnych w każdym domu: kwasek cytrynowy, soda, barwniki spożywcze i oczywiście woda. Już sama nazwa zabawy: „eksperymenty chemiczne” podziałała na dzieci jak świeczka na ćmy. Piękny, kolorowy, widowiskowy wulkan zapewnił dzieciom frajdę i wywołał efekt ŁAŁ!

• Piłka ręczna chłopców

Nasza reprezentacja brała udział w międzyszkolnych zawodach piłki ręcznej chłopców klas 4-6 na szczeblu ćwierćfinałów wojewódzkich. Zawody zorganizowane zostały przez SP w Trzcielu. Chłopcy awansowali z 2 miejsca do półfinałów wojewódzkich.

Skład naszej reprezentacji: Jerzy Szturo, Jeremiasz Kuś , Maciej Krystianz, Maksym Haidai, Nikodem Pentek, Kuba Musiela, Emilian Kardzis, Antoni Marchlewski, Hubert Świtała, Wiktor Koczan.

• Sukces recytatorów

25.03.2024 r. w Świebodzińskim Domu Kultury odbyły się prezentacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO-ARTE 2024. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Eryk Kowalewski z kl. 4 b, Hanna Stefańska z kl. 4c, Aleksandra Bezak z kl. 6 b, Laura Buławska z kl. 7c, Maria Gyża z kl. 7a.

• Zdrowo i kolorowo

Uczniowie klasy 2a podczas zajęć technicznych wykonali w pracowni kuchennej (Laboratoria Przyszłości) sałatkę owocową. Lekcję zaczęliśmy oczywiście od pogawędki na temat bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowywania przekąski. Następnie uczniowie ubrali kolorowe fartuszki i przystąpili do pracy. Wspólne przyrządzanie, krojenie i w końcu degustacja sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Nie brakowało także chętnych do mycia narzędzi kuchennych.

• Pisanki wielkanocne w rozmiarze XXL - klasy 2 c

Święta Wielkanocne już blisko. Kojarzą nam się z kolorowymi pisankami, kraszankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem. Robienie pisanek to jedna z głównych tradycji wielkanocnych. Według ludowych wierzeń jajko wiąże się z początkiem życia.

Uczniowie klasy 2 c pamiętając o tradycji i symbolach świąt wielkanocnych, tworzyli z zapałem i radością ozdoby wielkanocne. Ich głównym motywem były jajka. Powstały: pisanki z cekinów oraz olbrzymie pisanki wielkanocne. Każdy otrzymał arkusz papieru w formacie A4 z fragmentem pisanki, ozdobiony różnorodnymi wzorami. Praca była wspaniałą okazją do wykazania się kreatywnością poprzez wybór kolorów i technik malowania. Ćwiczyły cierpliwość, precyzję, a także były okazją do nauki o wielkanocnych tradycjach związanych z ozdabianiem pisanek. Ciesząc się atmosferą świąt uczniowie wykonali pisanki, naprawdę wielkich rozmiarów! Z rąk uczniów wy

• Dzień Gofra

25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Ten chrupiący i aromatyczny przysmak uwielbiany jest zarówno przez dzieci jak i dorosłych.Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji z obchodów Dnia Gofra w naszej szkole.

Joanna Krych,terapeuta

#laboratoriaprzyszłości

• Międzyszkolne zawody w koszykówkę 3x3 dziewcząt i chłopców

Dnia 20.03.2024r odbyły się międzyszkolne powiatowe zawody piłki koszykowej 3x3
            dziewcząt i chłopców klas VII - VIII w hali sportowej SP nr 7 w Świebodzinie.
            W kategorii chłopców wzięło udział 9 zespołów: SP 1, SP 2, SP 3 , SP 6 i SP 7, SP Gościkowo,
            SP Kosieczyn, SP Zbąszynek, SP Ołobok.
            W kategorii dziewcząt wzięło udział 6 zespołów: SP 1, SP 2, SP 3 , SP6, SP Ołobok, SP
            Gościkowo,
            Ostatecznie nasi chłopcy pomimo dużego zaangażowania w trakcie zawodów zwyciężyli w
            jednym spotkaniu i ostatecznie zajęli 8 miejsce.
            Natomiast dziewczęta wykazały się bardzo dobrą grą i pomimo jednej porażki ostatecznie
            zwyciężyły w zawodach.
            Skład reprezentacji SP 2 chłopców : Skład reprezentacji SP 2 dziewcząt:
            1. Dawid Nakonieczny 7b 1. Myroslava Bondarenko 7b
            2. Filip Matejko 7c 2. Lena Porianda 7c